2024 TYT Fizik Kitap Önerileri

2024 TYT Fizik Kitap Önerileri yazımız ile kendinize en uygun kitabı seçin. Kolay kitaplar, orta zorlukta kitaplar ve zor kitap olarak kitapları ayırdık. TYT fizik kaynak önerilerimiz ve tavsiyelerimiz 2024 TYT’ye hazırlananlar içindir. Güncel basılan kitapları önerdik. TM için MF için ayrı öneriler…

2024 TYT Kitap Önerileri

2024 TYT Fizik Kitap Önerileri

2024 TYT Çalışma Programı PDF

TYT Çalışma Programı PDF İndir

2024 YKS’ye hazırlıkta sitemiz sizin için çok yararlı olacaktır. Sınava hazırlık sürecinde ihtiyacınız olan YKS Konuları ve YKS Çalışma Programı sitemizin öne çıkan içeriklerden.

Bunlara ek olarak geniş olarak incelediğimiz kitaplar var. En ince ayrıntıya kadar girdiğimiz, örnek sayfalar paylaştığımız YKS için Kitap İncelemeleri yazılarını da okumanızı isterim.

İnternetten alışveriş yapacaklar için de önerdiğimiz ve önermediğimiz siteler var. Reklam olsun diye değil sizlere fiyat olarak en uygun siteleri göstermek için bir yazı yazmıştım. Hepsi kendi kullandığım sitelerdi. Okumak isterseniz bağlantı aşağıda.

İnternet ile Kitap Alışverişi için Güvenli ve Ucuz Siteler

2024 TYT Fizik Kolay Seviye Kitap Önerileri

2024 TYT fizik kolay 🤗 kitap önerileri yani fizik için kolay kaynak tavsiyelerini aşağıda yazdık.

Kolay kitapların hepsi konu anlatımı. Verdiğim tavsiye kitaplarda zaten soru sayısı yeterli. Soru bankası almaya gerek yok.

Okyanus Yayınları 40 Seansta TYT Kolay Fizik Konu Anlatımı Nasıl

Fizik sayısalcılar (MF) için bile bazen baş ağrısı olabiliyor. Ama bu kitap daha da sıfırdan başlamak isteyenler için. Özellikle meslek lisesi öğrencileri için çok güzel bir kitap.

Bu kitaptan sonra orta dereceli bir kitap daha çözmenizi öneririm.

Karekök Yayınları Sıfır 0 Fizik Nasıl

Bu kitap da temel için ideal bir kitap. Amacı da her kolay kaynak gibi temel kazandırmak.

Meslek Liseli ve İmam Hatip Liseli arkadaşların yanı sıra dışarıdan üniversite sınavına hazırlanmak isteyenler ve eşit ağırlık (TM) öğrencisi olup TYT de iki üç fizik yapmak isteyenler için de ideal kaynak olabilir.

Soru sayısı da gayet yeterli. Sıfır serisi zaten yeni bir seri. Taş çatlasın 3-4 sene oldu çıkalı. Şunu demeye çalışıyorum. Bu kolay konu anlatımı dur bi’de ben kolay soru bankası alayım olayına girme piliz!

Not: Piliz kelimesi Türk İngilizcesinde lütfen anlamına gelir.

2024 TYT Fizik Orta Seviye Kitap Önerileri

Sıra geldi TYT fizik için orta seviye 🤩 kaynak önerilerine.

Hadi başlayalım!

Palme Yayınları TYT Fizik Soru Bankası Nasıl

Palme, genel olarak zengin içeriği sahip. Klasik sorular vardır içinde. Klasik dediğime bakma, gelen sorulardır.

Palme Yayınlarının her kitabında sayfanın dış tarafında ufak ufak bilgiler ve çözümlü örnekler oluyor. Bu durum Palme Yayınları TYT Fizik Konu Anlatımı için de geçerli.

Bu güzel özellik. Hele de”Son haftalarda ne yapmalı” diyenler için. Bence son haftalarda bu kenardaki özetleri tekrar etmek çok faydalı olur.

Şimdi bu kitap için bir uyarım olacak. Hatta bu uyarı tüm kitaplar için geçerli. Arkadaşlar, bu kitapları kullanırken olmayan konular ve müfredat dışı soru tipleri uğraşmayın. Kitabın üzerinde yeni basım yazdığına bakmayın. Yayın evleri soruları değil kitabın cildini güncelliyor.

Hangi o sene hangi yılın müfredatına yani öğretim programına bakılarak sınav hazırlanmışsa o müfredatı inceleyin. Bu konuda da sitemiz öne çıkıyor.

Yayın Denizi TYT Fizik Soru Bankası Nasıl

Bu kitabı bu yazıya alma sebebim sözel soruların olması. Kitap neredeyse Türkçe kitabı gibi. Türüm türüm ÖSYM kokuyor. Biraz abarttım ama…

Şaka bir tarafa ÖSYM fizik için artık biraz daha işlemsiz sorular soruyor. Yani aslında ÖSYM aynen şöyle diyor: “Fiziği formüller ile değil yorumlayarak yapsın. Sayılarla uğraşmasın, düşünsün.

Bu sebeple Yayın Denizinin bu kitabını öneriyorum.

Yayın Denizinin bir sürü kitabı var. Yani adamlar örneğin fizik soru bankası için iki üç çeşit kitap çıkarmış. Özellikleri farklı bu kitapların, yazarları falan da farklı. Benim bahsettiğim kitabın üzerinde -ciltte- sözel sorulardan oluşuyor benzeri bir yazı taşıyor.

Eğitim Vadisi (Tam İsabet) TYT Fizik Modüler Soru Bankası Nasıl

İçerdiği fazla soru sayısı, öğrenciyi sıkmayan içeriği ve kolaydan zora doğru giden soru tipleriyle öne çıkan bir kaynak. Hemen hemen her soru tipini vermeye çalışmışlar.

Çözüm Yayınları 3D TYT Fizik Soru Bankası Nasıl

Bu kitap çözüm yayınlarının yanı sıra Hocalara Geldik eli de değmiş bir kitap. Bazı özel sorular Hocalara Geldik youtube kanalında çözümü yapılıyor.

Kitabın tamamı PDF Çözümlü zaten ama video çözümü başka, hele ki Hocalara Geldik elinden.

Kitabın normal testlerinde ilk üç soru çok kolay ve son üç soru zor seviyede. Geri kalan sorular ise orta seviye. Bu özellik çözüm yayınlarında zaten vardı. Bu kitapta da koymuşlar.

2024 TYT Fizik Zor Seviye Kitap Önerileri

Zor 🤯 kitabı tercih eden herhalde çok yoktur. Ama üç kişide olsa bahsetme ihtiyacı duyuyorum.

EYY Fizik için zor kitap arayan kişi! ve diğerleri,

bu kitapları internetten almayın. İnceleyin de alın. Aşırı zordur elinizde patlar sonra.

Fen Bilimleri Yayınları TYT Fizik Soru Bankası Nasıl

Kitap tahmin edeceğiniz üzere bol işlemli. Bol testli. Hemen hemen her konudan 10 test vardır herhalde. Başta da yaptığım uyarıyı tekrarlıyorum: zaten inceleyip alacağınız için çok anlatmaya gerek yok.

Karekök Yayınları TYT Fizik Soru Bankası Nasıl

Fen bilimlerden aşağı kalmaz sanırım.

Yazı Sonu ve Açıklamlar

Bu yazının da sonuna geldik. Her tavsiye kitaplar yazısı gibi baya uzun oldu.

Her tavsiye yazısı gibi bu yazıda da bahsedeyim şunlardan: Öncelikle bu bir tanıtım-reklam yazısı değildir. Kimilerini çözdüm, kimlerinin çözümlerini inceledim bunlara bakarak bir sonuç ortaya koydum.

Diğer internet siteleri gibi iki tane sayıp yazıyı bitirmedim. Sizlere daha yararlı olmak için onlarca kitabı eleyerek bu yazıyı yazdım.

Yazı başında belirttiğim İnternet ile Kitap Alışverişi için Güvenli ve Ucuz Siteler yazımı tavsiye ederim.

🔒

Aklına Takılan Bir Soru Var Mı

Yorum yapmak yerine Soru-Cevap bölümünden bize yazarsan daha hızlı cevap veririz.

SORU-CEVAP BÖLÜMÜ

yorum Yap