LGS Matematik Konuları 2020

LGS Matematik Konuları 2020 yazıda. Ayrıca 8.Sınıf Matematik Konuları test de var. Yakında sitemize LGS Matematik Konuları 2020 konu anlatımı pdf de eklenecek. Buna ek olarak LGS kitapları ve LGS konuları ile alakalı da içeriklerimiz var. Hepsine değineceğiz.

MEB yani Milli Eğitim Bakanlığı’nın hazırlayıp yayımladığı ve 2019-2020 eğitim ve öğretim döneminde uygulanacak olan en yeni MEB müfredatına yani öğretim programına göre ilköğretim veya ortaokul 8. sınıf matematik dersi konuları yazımızda. Ayrıca her konuyu ünitelere göre de ayırık. Buna göre 8. sınıf matematik öğretim programı 6 üniteden oluşmakta. Aşağıda konu listesi mevcut.

LGS Matematik Konuları 2020

 • Ünite 1
  • Çarpanlar ve Katlar
  • Üslü İfadeler
 • Ünite 2
  • Kareköklü İfadeler
  • Veri Analizi
 • Ünite 3
  • Basit Olayların Olma Olasılığı
  • Cebirsel İfadeler ve Özdeşlikler
 • Ünite 4
  • Doğrusal Denklemler
  • Eşitsizlikler
 • Ünite 5
  • Üçgenler
  • Eşlik ve Benzerlik
 • Ünite 6
  • Dönüşüm Geometrisi
  • Geometrik Cisimler

LGS Hazırlık İçerikleri

Merhabalar sitemizi ziyaret eden çok önemli öğrenci arkadaşım ve değerli emektar hocam. Öncelikle değinmek istediğim bir kaç nokta var. Öğrenci Kozu, üniversite sınavına yani güncel ismiyle YKS’ye (TYT_AYT) hazırlanan öğrenci arkadaşlar tarafından milyonlarca kez ziyaret edildik. Sitemiz ile misyonuna misyon katan öğrencilere ev sahipliği yapma ve içerik sunmanın hazzı içerisindeyiz.

Kendimize özgü tarzımız ile sitemizi ziyaret eden öğrencilere samimi bir arkadaş gibi fayda sağlamak en temel amacımız. Sitemizin adından da anlaşılacağı üzere görevimiz “Öğrencilerin Eğitimdeki Kozu” olmak. Bunun gereğini yerine getirmeye çalışıyoruz. Ayrıca site yönetim ve editör ekibimiz her geçen yıl büyüyor.

Bütün öğrenci arkadaşlara yardımcı olacak içerikler üreten bir eğitim platformu olma yolunda ilerliyoruz. YKS’den sonra sıra ilkokul ve ortaokul yani 1. sınıftan 8. sınıf a kadar tüm öğrencilerine yarar sağlamak. Şimdi asıl konuya gelelim. Aşağıda ilk ve ortaokul öğrencileri için yayınladığımız ve yayınlamayı düşündüğümüz içeriklerden söz ettim. Eğer seninde bir fikrin varsa lütfen yorum yap.

LGS Kitap Önerileri

İlk olarak tabii ki kitap önerileri… Masraftan kaçmadık!!! Öğrenciler tarafından en çok aranan, popüler 8. sınıf kitapları ve LGS kitaplarını aldık. Bu kitapları belli kriterlere göre inceledik.

Alanında uzman eğitimcilerden ve bu kitapları çözen öğrenci dostlarımızın da yorumlarını alarak bir değerlendirme yazısı yazdık. Başlık başlık 8. sınıf kitaplarını inceledik. 8. sınıf konuları içeriğimiz kadar güzel oldu. Bu yazıya ulaşmak için aşağıdaki butona tıkla:

Rehberlik Yazıları

Yoğun sınav süreci maratonuna giren öğrenci arkadaşlarıma yardımcı olmak için rehberlik öğretmenleri ve öğrencilerinin onayını da alarak rehberlik yazıları yazdık. Bu yazılarımız ile hayatınıza düzen getirmeyi ve daha verimli çalışmanızı amaçladık hatta başaracağız da. Yazılarımızda bahsettiğimiz bazı noktalar şunlar olacak: En iyi nasıl çalışma programı hazırlanır? En iyi tekrar nasıl yapılır? Çalışma verimi nasıl artar? En iyi öğrenme metotları neler?

LGS Matematik Konuları 2020 Test

8. sınıf matematik konuları test ile başlayarak her ders için bir çalışma kağıdı yani test hazırlama fikrimiz var. Bu içerik pdf ile indirilebilir olacak. Bunu için 8. sınıf matematik soru derlemesi yapıyoruz. Uygun, orta halli ve tasarımı ile de öğrencilerin gözünü yormayan ve odaklanmasını artıran bir tasarım için ekibimiz araştırmalara başladı. Takipte kalın.

LGS Matematik Konuları Anlatımı

MEB Ders kitaplarından özet çıkararak bir LGS Matematik Konuları 2020 PDF yazı serisi yapmak istiyoruz. Bu iş çok uzun ve zor olacak sanırım. Çünkü tüm dersler için yani 8. sınıf matematik konuları veya 8. sınıf fen konuları gibi tüm 8. sınıf dersleri için bir yazı hazırlamak uzun sürecek ama çalışacağız. Destek olmak isteyen eğitimciler bizimle iletişime geçebilir: ogrencikozu@gmail.com

Motivasyon Yazıları

Motivasyonun yaşı veya sınıfı olmaz. Her ders için her öğrenci için motivasyon aynıdır. Sitemizde ilginizi çekebilecek başarı hikayeleri, girişimci hikayeleri ve motivasyon film önerileri gibi yazılar var. Sürekli yenilerini eklemeye devam ediyoruz.

Kitap Cevapları

Okulda kullanılmak üzere basılan Milli Eğitim Bakanlığı veya özel bir yayınların hazırladığı ve en sonunda MEB’in onayladığı ilkokul ve ortaokul kitaplar için cevapları ve çözümleri paylaşmak istiyoruz. Ama bu belkide en zor şey. Tüm kitapların çözülmesi gerek. İş takvimine ekleyeceğiz ve başlayacağız. Kısa süre içerisinde 8. sınıf matematik ders kitabı cevapları meb sitemizde olacak. Çözümleri de tabii ki.

Senin Önerilerin Neler

Tabii bunlar aslında genel olan kategoriler veya diğer sitelerde de olan şeyler. Biz sizin ihtiyaçlarınıza göre araştırma yapıp ona eğilim gösteriyoruz. Yani olan şeylerde ne eksikse onu ekleyip size sunuyoruz. Yani yorum yaparak bizi sosyal medyadan bilhassa instagramdan: @ogrencikozu dan takip edin ve bize mesaj yollamaktan çekinmeyin.

Ayrıca bu gönderi altına da yorumlarınızı ve eklememizi istediğiniz içerikleri bekliyoruz. Biz yorumlara önem veren bir eğitim sitesi olmaktan gurur duyuyoruz.

Bir başka güzel yazımızda görüşmek üzere, başarılar…

Ücretsiz Rehberlik Almak İster Misin

Soru-Cevap Bölümü Açıldı! Tüm sorulara cevap veriyoruz.

TIKLA ve Üye Ol

yorum Yap