Lotus Çiçeği Dövmesi

Doğa mucize bir sistemdir. Doğayı oluşturan unsurlar; insanlar, hayvanlar ve bitkilerdir. Belki de biz insanlar topraktan geldiğimiz için bitkilere kendimizi daha yakın hissederiz.

 

Bilgilerce.com sitesinde Doğa ve bitkiler kategorisini bu konulara dahi bir çok içerik bulabilirsiniz. Ziyaret edip konuları incelemenizi öneririz.

Lotus Çiçeği Dövmelerinin Önemi

Bir lotus çiçeği dövmesinin de birçok anlamı olabilir. Lotus dövmesi, hem kadınlar hem de erkekler için en popüler çiçek dövmelerinden biridir. Bunda sadece bitkinin güzelliği değil, aynı zamanda lotusun kutsal bir çiçek olarak görülmesi ve inancın çok ötesinde sayısız anlamı olduğu gerçeği de vardır.

Ücretsiz Rehberlik Almak İster Misin

Soru-Cevap Bölümü Açıldı! Tüm sorulara cevap veriyoruz.

TIKLA ve Üye Ol

Saflık, Sadakat, Yaratıcılık ve Aydınlanma: Çamurda köklenen lotus çiçeği, yüzey yapısı nedeniyle asla kirlenmez. Kir veya sıvı basitçe yapraklardan ve çiçeklerden yuvarlanır. Bu nedenle lotus çiçeği Asya kültürlerinde saflığın, sadakatin, yaratıcılığın ve aydınlanmanın sembolü olarak kabul edilir.

Aşk ve uyum: Geçmişte lotus çiçeği sembolik gücünü dünyanın en çeşitli bölgelerine taşıdı. Örneğin Çince’de aşk ve ahenkli evlilik bağı kelimeleri eşitliklerinden dolayı lotus ile ilişkilendirilir. Lotus çiçeği bu nedenle aynı zamanda iyi bir evliliğin sembolüdür.

Din ve İlahiyat: Budist inancında nilüfer, dinin sembolüdür. Aynı zamanda insandan ilahi olana giden yolu da temsil eder.

Direnç ve Dayanıklılık: Utpala olarak da adlandırılan mavi lotus, sebat anlamına gelir. Ay’a atanır çünkü çiçeklerini sadece gün batımında açar ve sadece ay ışığında kokmaya başlar.

Mistik güç: Mor lotus çiçeği ezoterik alemdeki mistik gücü simgeliyor.

Netlik ve Mükemmellik: Pundarika olarak da adlandırılan beyaz lotus çiçeği, ruhta veya ruhsal mükemmellikte berraklık anlamına gelir. Beyaz lotus aydınlanmış Buda’ya atanmasının nedeni budur. Beyaz lotus çiçekleri bu nedenle genellikle Buda dövmeleriyle birlikte bulunur.

Güneş enerjisi: Pembe nilüfer çiçeğine Padma da denir. Mavi lotusun karşılığıdır, çünkü güneşe ve dolayısıyla güne atanmıştır. Mısır mitolojisine göre lotus çiçeği, güneşin ve yaratılışın gücünü temsil eder.

Masumiyet, Merhamet ve Tutku: Kamala olarak da adlandırılan kırmızı lotus, kalpte masumiyet ve saflığın yanı sıra sevgi, şefkat ve tutkunun sembolüdür. Özellikle kırmızı lotus çiçeği, Hindistan’daki kadın vajinasının sembolüdür.

İsterseniz Lotus Çiçeği ile ilgili bilgilerce.com sitesinden,

  • Lotus Çiçeği Anlamı
  • Lotus Çiçeğinin Özellikleri
  • Lotus Çiçeğinin Sembolleri
  • Lotus Çiçeği Sembolizm
  • Lotus Çiçeğinin Renkleri

Ücretsiz Rehberlik Almak İster Misin

Soru-Cevap Bölümü Açıldı! Tüm sorulara cevap veriyoruz.

TIKLA ve Üye Ol

Hakkında daha geniş kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Not: Bu yazı bilgilerce.com adresinden alıntılanmıştır.

Aklına Takılan Bir Soru Var Mı

Yorum yapmak yerine Soru-Cevap bölümünden bize yazarsan daha hızlı cevap veririz.

SORU-CEVAP BÖLÜMÜ

yorum Yap