Öğrenci Kozu
Öğrencinin Eğitimdeki Kozu

2020 TYT Biyoloji Konuları Soru Dağılımı PDF

0 35

2020 TYT Biyoloji Konuları Soru Dağılımı yazımızda. 2020 TYT Biyoloji Konuları PDF çıktı alabilirsin. 2020 TYT matematik konuları, 2020 TYT fizik konuları ve 2020 TYT kimya konuları da sitemizde var.

2020 TYT de işinize yarayacak bir çok yararlı yazımız sitemizde seni bekliyor. 2020 TYT hazırlık sürecinde sizlere destek olan sitemizde: tyt çalışma programları, motivasyon yazıları, rehberlik yazıları, bölüm tanıtımları, en güncel tyt kitap önerileri gibi içeriklere sahip. Yazının devamında bahsedeceğim.

[ads5]

2020 TYT Biyoloji Konuları Soru Dağılımı

Konu listesi yaparken bazı konuların alt başlıklarını da belirttim. 2020 TYT Çalışma Programımızı kullanırken, çalışırken 2020 TYT Biyoloji Konuları Soru Dağılımı yazımız ile konunun alt başlıklarını atlamadan çalışabilirsiniz. 2020 TYT Biyoloji Konuları PDF çıktısını da alabilirsin.

2020 TYT Biyoloji Konuları

2020 TYT Biyoloji Konuları PDF çizelgesi Forum Bölümümüzde ulaşmak için tıkla!

2020 yılı için uygulanacak MEB müfredatından alınmış Biyoloji konularıdır. Güvenilir kaynak 😉

 1. Biyoloji Bilimi
 2. Temel Bileşenler
 3. Hücrenin Yapısı
 4. Hücre Zarından Madde Alışverişi
 5. Sitoplazma ve Çekirdek
 6. Canlıların Sınıfl andırılması
 7. Hücre Bölünmeleri
 8. Üreme Çeşitleri
 9. Kalıtım
 10. Ekosistem Ekolojisi

2020 TYT Biyoloji Kaldırılan Konular

 • Evrim
 • Popülasyon Genetiği
 • Biyomlar
 • Davranış Biyolojisi
 • Fotosentez Solunumda Hesaplama Tarzı Sorular
 • Protein Sentezinde Hesaplama Soruları
 • Temel Bileşenlerde B Grubu Vitaminlerinin Alt Özellikleri
 • Hayvanlar Alemi Dışında Diğer Alemlerin Sınıflandırılması

2020 TYT Biyoloji Soru Dağılımı

Aşağıda da yıllara göre 2020 TYT Biyoloji soru dağılımı tablo olarak var. Konulara çalışırken bu tablo size çok yardımcı olacak.

Bu tablodaki, çok soru sorulan konulara daha çok önem verin. Eğer sınava kısa süre kala çalışmaya başlayanlar varsa, onlar içinde elzem (zorunlu) bir içerik.

2020 TYT Biyoloji Konuları2018 TYT2017201620152014201320122011
Canlıların Ortak Özellikleri21
Canlıların Temel Bileşenleri3312
Hücre ve Yapısı4342
Canlıların Çeşitliliği ve Sınıflandırılması2243
Ekoloji132
Kalıtım2212
Sistemler21
Toplam614141414141414

2020 TYT Biyoloji Konuları ve Soru Dağılımı nı yukarıda yer verdik. Aşağıdaki bağlantı ile diğer dersler için de bu gibi konu ve soru dağılımını görebilirsiniz.

TYT’de Derece Yapmak İster Misin

[ads5]

Merhaba gençler, sitemize girdin ve 2020 YKS’ye hazırlanan başarılı olmak mı istiyorsun. TAM DA yerine geldin!

Sitemizde senin başarılı olmanı sağlayacak çok güzel yazılar ve içerikler var. Bak sana bunlardan sadece azıcığını sayayım:

2020 TYT Biyoloji Çalışma Programı

TYT Tükçe Konuları için Çalışma Programı PDF
TYT Biyoloji Konuları için Çalışma Programı PDF

Müthiş bir TYT çalışma programı hazırladık. Yukarıda örnek bir görsel var. Tasarımı kadar konu dağılımı da fevkalade oldu. İstersen bu programı kullanabilirsin veya örnek alarak kendine yeni bir program hazırlayabilirsin.

Programın boş, şablon halini yayınladık. Burada verdiğimiz TYT Biyoloji Konuları 2020 eşliğinde kendin konu dağılımı yapabilirsin.

TYT Biyoloji Çalışma Tavsiyeleri

TYT Türkçe Konuları Çalışma Taktiği
TYT Türkçe Konuları ve Çalışma Taktiği

TYT Biyoloji Dersi için güzel taktikler verdiğimiz bir yazımız var. En çok hata yapılan konular için başlıklar açıp nasıl çalışılman gerektiği konusunda bilgi verdim. Diğer dersler için de benzer yazılar hazırladık. Bir bakmanı isterim:

2020 TYT Kitap Önerileri

2020 YKS için en güzel TYT kitap önerileri ve kaynaklar
2020 YKS için en güzel TYT kitap önerileri ve kaynaklar

Eminim sürekli araştırmalar yapıyorsundur: hangi kitap iyi, hangi kitap seviyeme uygun diye. Gezdiğin siteler arasında umarım bilgi aldığın ilk site Öğrenci Kozu’dur. Çünkü biz sana alacağın kitapları listelemek yerine her kitabı ayrı ayrı anlatıyorum. İyi yanı ve kötü yanını anlatıyorum. Orta, iyi ve kolay diye gruplara ayırıyorum. Sen içinden beğendiğini alıyorsun.

Hoşuna gitti mi? Buyursunlar o zaman:

Taktikler

2020 TYT Türkçe Konuları MEB taktikleri
2020 TYT Türkçe Konuları MEB taktikleri

Bir günde toplam ne kadar saat ders çalışmalı? Tıp kazanmak istiyorum, nasıl çalışmalıyım? ÖSYM’ye en çok benzeyen kitap ve yayınlar hangileri? Gibi kafana takılan tüm soruların cevabını bulacağın bu yazılar Taktikler ve Tavsiyeler kategorisinde seni bekliyor. Bu yazılara ana sayfa akışında vardır.

Öğrenci Kozu Forum

Sitemizin forum bölümü ile aklınıza takılan her şeyi konuşabiliriz. Sorduğunuz sorulara çalışma programı, konu dağılımı gibi noktalarda destek olan sevgili öğretmenleriz cevaplayacaktır. Bunun dışında sitemizdeki siz ziyaretçilerde fikrinizi, yorumunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca ara ara üniversiteli arkadaşlarımızı konuk edip, sorularınızı yanıtlamalarını rica ediyoruz. Bilgin olsun, takipte kal!

Motivasyon

Peki her şey okey de, çalışırken hiç sıkılmayacak mısın acaba? Bıkacaksın, sıkılacaksın tabikii. Bunun içinde sitemizdeki motivasyon bölümünden dilersen Girişimci Hikayeleri ile motive olabilirsin. Çalışma gazı da bizden!

YKS için Kaynak Dokümanlar ve PDF

Sitemizde türkiye geneli yapılan birçok deneme sınavı PDF olarak mevcut. Sitemizin Dokümanlar kategorisinden bu tip deneme sınavlarına ve yasal içeriklere ulaşabilirsiniz.

Instagram hesabımızda da sık sık ders odaklı paylaşımlar yapıyoruz: takip et!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.