Öğrenci Kozu
Öğrencinin Eğitimdeki Kozu

2020 TYT Coğrafya Konuları Soru Dağılımı PDF

0 49

2020 TYT Coğrafya Konuları Soru Dağılımı yazımızda. ÖSYM ve MEB müfredatına göredir. 2020 TYT Coğrafya Konuları PDF çıktı alabilirsin.

2020 YKS için bir çok yararlı içeriğe sitemizden ulaşabilirsin. Sınava hazırlık sürecinde sizlere destek olan sitemizde: çalışma programları, motivasyon yazıları, rehberlik yazıları, bölüm tanıtımları, en güncel kitap önerileri gibi içeriklere sahip. Menüden bu içeriklere ulaşabilirsiniz.

[ads5]

2020 TYT Coğrafya Konuları ve Soru Dağılımı

Aşağıda konulara yer verdik. Bazı konuların alt başlıklarını da yazdık. 2020 TYT Çalışma Programımızı kullanırken, çalışırken 2020 TYT Coğrafya Konuları ve Soru Dağılımı yazımız ile konunun alt başlıklarını atlamadan çalışabilirsiniz.

2020 TYT Coğrafya Konuları

2020 TYT Coğrafya Konuları PDF çizelgesi Forum Bölümümüzde ulaşmak için tıkla!

2020 yılı için uygulanacak MEB müfredatından alınmış Coğrafya konularıdır. Güvenilir kaynak 😉

 • Doğa ve İnsan
 • Dünya’nın Şekil ve Hareketleri
 • Coğrafi Konum
 • Harita Bilgisi
 • Atmosfer ve İklim
 • Sıcaklık
 • Basınç ve Rüzgarlar
 • Nemlilik ve Yağış
 • İklim Tipleri ve Bitki Örtüsü
 • Türkiye’nin İklimi
 • Yerin Şekillenmesi
 • İç Kuvvetler
 • Dış Kuvvetler
 • Su Kaynakları
 • Topraklar
 • Bitkiler
 • Nüfus
 • Göç
 • Yerleşmeler
 • Bölgeler ve Ülkeler
 • Doğal Afetler

2020 TYT Türkçe konuları; 2020 TYT tarih konuları, 2020 TYT felsefe konuları, 2020 TYT din konuları yani 2020 TYT Sosyal konularına da sitemizden ulaşabilirsiniz:

[ads5]

2020 TYT Coğrafya Soru Dağılımı

Aşağıda da yıllara göre 2020 TYT Coğrafya soru dağılımı tablo olarak var. Konulara çalışırken bu tablo size çok yardımcı olacak.

Bu tablodaki, çok soru sorulan konulara daha çok önem verin. Eğer sınava kısa süre kala çalışmaya başlayanlar varsa, onlar içinde elzem (zorunlu) bir içerik.

2020 TYT Coğrafya Konuları2018 TYT2017201620152014
Doğa ve İnsan111
Coğrafi Konum11
Harita Bilgisi11
Dünya’nın Şekli ve Hareketleri1
İklim Bilgisi3214
Türkiye’nin İklimi ve Yer Şekilleri1
Yer’in Şekillenmesi1123
Nüfus ve Yerleşme232
Ulaşım Yolları111
Ekonomik Faaliyetler111
Ortak Payda: Bölge1212
Doğal Afetler111
Toplam Soru Sayısı 512121212

2020 TYT Coğrafya Konuları ve Soru Dağılımı nı yukarıda yer verdik. Aşağıdaki bağlantı ile diğer dersler için de bu gibi konu ve soru dağılımını görebilirsiniz.

TYT’de Derece Yapmak İster Misin

Merhaba dostlar! Öncelikle Öğrenci Kozu’na teşrifinden dolayı onu duydum. Bizi ziyaret ettiğin için sana sitemizdeki diğer möhteşem 2020 TYT içeriklerini anlatmayı kendime görev bilirim.

Haydi gel gel!

2020 TYT Coğrafya Çalışma Programı

TYT Tükçe Konuları için Çalışma Programı PDF
TYT Coğrafya Konuları için Çalışma Programı PDF

Kelimlerle anlatılamayacak bir TYT çalışma programı hazırladık. Yukarıda çalışma programının fragmanı var. Tasarımı kadar konu dağılımı da kelimelerle anlatılamayacak kadar iyi oldu. İster yazıdır, ister örnek al ve kendine bir program hazırla. Orası senin bileceğin iş.

Bu programı sitemizden pdf indir, çıktısını al. Burada verdiğimiz TYT Türkçe Konuları 2020 eşliğinde kendin de doldurabilirsin çünkü boş halini de yayınladık.

TYT Türkçe Çalışma Tavsiyeleri

TYT Türkçe Konuları Çalışma Taktiği
TYT Coğrafya Konuları ve Çalışma Taktiği

Bir çok ders için muazzam taktikler verdik. En çok hata yapılan konular için ayrı başlık açıp nasıl çalışılması gerektiğine kadar değindiğim güzel yazılar ortaya çıktı. Görüyorsun ya, 2020 TYT’de başarılı olman için her şeyi düşünüyoruz. Buyursunlar o zaman:

2020 TYT Kitap Önerileri

2020 YKS için en güzel TYT kitap önerileri ve kaynaklar
2020 YKS için en güzel TYT kitap önerileri ve kaynaklar

Eminim sürekli araştırmalar yapıyorsundur: hangi kitap iyi, hangi kitap seviyeme uygun diye. Gezdiğin siteler arasında umarım bilgi aldığın ilk site Öğrenci Kozu’dur. Çünkü biz sana alacağın kitapları listelemek yerine her kitabı ayrı ayrı anlatıyorum. İyi yanı ve kötü yanını anlatıyorum. Orta, iyi ve kolay diye gruplara ayırıyorum. Sen içinden beğendiğini alıyorsun.

Hoşuna gitti mi? Buyursunlar o zaman:

Taktikler

2020 TYT Türkçe Konuları MEB taktikleri
2020 TYT Türkçe Konuları MEB taktikleri

Günde kaç saat ders çalışmalıyız? Tıp kazanmak için nasıl çalışmalıyız? ÖSYM’ye en yakın kaynaklar hangileri? Bu ve buna benzer aklınıza takılan tüm soruları giderebileceğiniz bu yazılarımız da Taktikler ve Tavsiyeler kategorisinde. Bu yazılara ana sayfadan ulaşabilirsiniz.

Öğrenci Kozu Forum

Sitemizin forum bölümü ile aklınıza takılan her şeyi konuşabiliriz. Sorduğunuz sorulara çalışma programı, konu dağılımı gibi noktalarda destek olan sevgili öğretmenleriz cevaplayacaktır. Bunun dışında sitemizdeki siz ziyaretçilerde fikrinizi, yorumunuzu yapabilirsiniz.

Motivasyon

Şimdi her şey tamam da peki çalışırken hiç bıkmayacak mısın? Bıkacaksın, sıkılacaksın elbet. Bunun içinde sitemizdeki motivasyon bölümünden dilersen Girişimci Hikayeleri ile motive olabilirsiniz.

YKS için Kaynak Dokümanlar ve PDF

Sitemizde türkiye geneli yapılan birçok deneme sınavı PDF olarak mevcut. Sitemizin Dokümanlar kategorisinden bu tip deneme sınavlarına ve yasal içeriklere ulaşabilirsiniz.

Instagram hesabımızda da sık sık ders odaklı paylaşımlar yapıyoruz: takip et!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.