Öğrenci Kozu
Öğrencinin Eğitimdeki Kozu

2020 TYT Din Kültürü Konuları Soru Dağılımı PDF

0 29

2020 TYT Din Kültürü Konuları Soru Dağılımı yazımızda. ÖSYM, YÖK ve MEB müfredatına göre. 2020 TYT Din Kültürü Konuları PDF çıktı alabilirsin. 2020 TYT din konuları için in aşağıya doğru bakalım!

2020 YKS için bir çok yararlı içeriğe sitemizden ulaşabilirsin. Sınava hazırlık sürecinde sizlere destek olan sitemizde: çalışma programları, motivasyon yazıları, rehberlik yazıları, bölüm tanıtımları, en güncel kitap önerileri gibi içeriklere sahip. Menüden bu içeriklere ulaşabilirsiniz.

2020 TYT Din Kültürü Konuları Soru Dağılımı

Aşağıda konulara yer verdik. Bazı konuların alt başlıklarını da yazdık. 2020 TYT Çalışma Programımızı kullanırken, çalışırken 2020 TYT Din Kültürü Konuları ve Soru Dağılımı yazımız ile konunun alt başlıklarını atlamadan çalışabilirsiniz.

2020 TYT Din Kültürü Konuları

2020 yılında uygulanacak TYT sınavlarında yani 1. oturumda uygulanacak Din Kültürü konuları aşağıda.

2020 yılı için uygulanacak MEB müfredatından alınmış Din Kültürü konularıdır. Güvenilir kaynak 😉


 • İnanç
 • İbadet
 • Ahlâk ve Değerler
 • Din, Kültür ve Medeniyet
 • Hz. Muhammed (SAV.)
 • Vahiy ve Akıl
 • İslam ve Bilim / Anadolu’da İslam
 • Kur’an’da Bazı Kavramlar
 • İslam Düşüncesinde Tasavvufi Yorumlar
 • Güncel Dini Meseleler
 • Dinler

2020 TYT felsefe konuları, 2020 TYT coğrafya konuları, 2020 TYT tarih konuları gibi tüm 2020 TYT sosyal konuları aşağıdaki bağlantıda!

2020 TYT Din Kültürü Soru Dağılımı

Aşağıda da yıllara göre 2020 TYT Din Kültürü soru dağılımı tablo olarak var. Konulara çalışırken bu tablo size çok yardımcı olacak.

Bu tablodaki, çok soru sorulan konulara daha çok önem verin. Eğer sınava kısa süre kala çalışmaya başlayanlar varsa, onlar içinde elzem (zorunlu) bir içerik.


2020 TYT Din Kültürü Konuları2018 TYT2017201620152014201320122011
İnanç22
İbadet11
Hz. Muhammed (S.A.V)111
Vahiy ve Akıl12
Ahlak ve Değerler1
Din ve Laiklik2
Din, Kültür ve Medeniyet1
Toplam Din Kültürü Soru Sayısı –5555

2020 TYT Din Kültürü Konuları ve Soru Dağılımı nı yukarıda yer verdik. Aşağıdaki bağlantı ile diğer dersler için de bu gibi konu ve soru dağılımını görebilirsiniz.

2020 YKS İçin Diğer İçerikler

Yazıda da bahsettiğim gibi (övmek gibi olmasın) sitemiz üniversite hazırlık için gerçekten yararlı bir site. İçeriklerin tamamı ücretsizdir. Projelerimize “Daha nasıl yardımcı olabiliriz” sorusunu kendimize sorarak başlıyoruz. Bu sebeple diğer platformlardan farklı ve özgün içerikler üretmeyi başarıyoruz.

Sıcak samimi ve yararlılık esasına (gerçeğine) dayalı yazılarımızı sınıflandırdık. İşte belli başlı kategoriler:

2020 TYT Çalışma Programı

2020 TYT Çalışma Programı
2020 TYT Çalışma Programı

Görselde programımızın bir kısmı var. Konu dağılımı profesyonel (usta) şekilde yapılmış olan bu program tasarımı ile de sizleri motive edecek. 

4 aydan oluşan bu rengarenk program ile TYT kolayca hallolsun.

2020 TYT Çalışma Programını indirme yazımızdan programın daha geniş tanıtımına ve açıklamasına ulaşabilirsiniz. Bağlantı (link) : 2020 TYT Çalışma Programı

2020 YKS Kitap Önerileri

2019 TYT Din Kültürü Konuları ve Soru Dağılımı
2019 YKS Kitap Önerileri

Birçok sitede kitap önerisi görmüş olabilirsiniz ama emin olun bizimki bambaşka. 

Kolay, orta ve zor kaynak kitaplar diye sınıflandırmaya ek olarak her kitabın öne çıkan yanlarını, eksiklerini de anlattım. Elime alıp tek tek inceledim.

Yapmanız gereken iki şey var. Bir; 2020 YKS Kitap Önerileri yazımı okumak. İki; kendine uygun kitabı seçip almak.

Olmazsa Olmaz: Motivasyon Yazıları

Şimdi her şey tamam da peki çalışırken hiç bıkmayacak mısın? Bıkacaksın, sıkılacaksın elbet. Bunun içinde sitemizdeki motivasyon bölümünden dilersen Girişimci Hikayeleri ile motive olabilirsiniz.

YKS için Kaynak Dokümanlar ve PDF

Sitemizde türkiye geneli yapılan birçok deneme sınavı PDF olarak mevcut. Sitemizin Dokümanlar kategorisinden bu tip deneme sınavlarına ve yasal içeriklere ulaşabilirsiniz.

Sormak İstediklerin İçin: Soru-Cevap

En son sitemize bir Soru-Cevap Platformu yaptık. Bu platform ile aklına takılan ne varsa bize ve platforma üye olan herkse sorabilirsin, anketler yapabilirsin.

Çalışmalara Son Gaz Devam

Bitmedi! Daha birçok projem var. Tek kişilik ekip ile ancak bu hızda ilerliyor. Seninde fikirlerin varsa bana iletişim sayfasından ulaşabilirsin. Dilersen de Öğrenci Kozu ekibinde yer alabilirsin.

2020 TYT Din Kültürü Konuları Soru Dağılımı PDF yazımızın sonuna geldik.

Sağlıcakla kal!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.