2020 TYT KonularıÖzel İçeriklerYKS Konuları

YKS Konuları • 2020 TYT Konuları ÖSYM • AYT Konuları

YKS Matematik Konuları yazımızda tüm güncel konu listesi var. 2020 YKS Matematik Konuları ve soru dağılımları da yazıda var. Yazıyı iki ana kısma ayırdık. Bunlardan ilki 2020 TYT Konuları ÖSYM oldu. Diğer başlıkta ise 2020 AYT Konuları ÖSYM var.

Her başlıktaki TYT ve AYT Derslerinde sınava hazırlık konusunda yardımcı içerikler var. Örneğin yıllara göre soru dağılımları var. 2018 TYT Konu Dağılımı, 2017 YGS Soru dağılımı da var.

Yazımızda 2020 TYT konuları ösym yazılarıda burada var.

2020 TYT Rehberlik

2020 da yapılacak olan Temel Yeterlilik Sınavı nda derece yapmak ister misin? Örneğin ilk 10K da yer almak veya ilk 1K da yer almak kulağa nasıl geliyor?

Çalışırsan mümkün ama nasıl çalışman gerektiği de önemli değil mi? İşte Öğrenci Kozu bunun için var! Birbirinden muazzam yazılarımız seni bekliyor. Aşağıda bu yazılardan bazılarına yer verdik. Bir yazıyı okusan yeter. Zaten devamı gelecektir.

2020 TYT Çalışma Programı

2020 TYT Konuları ösym ve çalışma programı
2020 TYT Konuları ösym ve çalışma programı

Yukarıdaki resimden bak ve bana söyle, nasıl? Çok güzel değil mi?

Instagram daki bir motivasyon bloğu çalışma programımızı paylaşmış. Kendisine program ile ilgili gelen mesajları gönderdi bana. Şöyle ifadeler vardı: “Bu program ne kadar?” Akla ilk gelen bu. O kadar güzel ki. Tasarımı ayrı konu dağılımları ayrı güzel.

Seni düşündüm dedim ki sitemizdeki 2020 TYT Konuları ile belki kendine bir program hazırlamak ister. Aynı tasarımın boş halini yayınladım senin için. Aşağıdaki bağlantıdan tüm bunlara ulaşabilirsin.

Çalışma Programı 2020 TYT PDF İndir

2020 TYT Kitap Önerileri

2020 TYT Konuları ve Soru Dağılımı ösym
2020 TYT Konuları ve Soru Dağılımı ösym

Böyle güncel 2020 TYT Konuları paylaşırız da YKS Kitap Önerileri eksik kalır mı? Hayır!

Her TYT dersi için ayrı bir yazı yazdık. TYT Dersler için kitapları kolay, orta ve zor olarak sınıflandırdım. Hangisi ÖSYM ayarında hangisi çok zor alamaya gerek yok belirttim.

Elimden geldiğince her kitabı inceleyip çözdüğüm bu kitap tavsiyeleri yazıma aşağıdaki bağlantıdan…

TYT Kitap Önerileri

2020 TYT Çalışma Taktikleri

Güncel 2020 TYT Konuları ve çalışma taktikleri
Güncel 2020 TYT Konuları ve çalışma taktikleri

Her TYT dersi için ayrı ayrı taktik verdim. Hangi derse nasıl çalışman gerektiğini anlattım. Hatta derslere çalışma taktikleri içerisinde de o dersin alt konularına kadar taktik verdim.

Örneğin TYT Matematik dersine nasıl çalışılır yazımızda genel bir matematik taktiği ardından problemler konusuna nasıl çalışılır ve problemlerden nasıl soru gelir buna kadar yazdım.

Hangi TYT Dersine Nasıl Çalışılır

TYT için Taktikler ve Tavsiyeler

2020 TYT Konuları MEB ve Taktikler
2020 TYT Konuları MEB ve Taktikler

ÖSYM’ye En Yakın kaynaklar hangileri? En kolay konular neler? Nasıl tekrar yapılmalı? Tıp kazanmak için nasıl çalışmalı? Tüm bu sorular için rehberlik yazıları…

TYT için Taktikler ve Tavsiyeler

Soru Cevap

YKS ile ilgili aklına takılan ne varsa sitemizin soru cevap bölümünden sorabilirsin. İçerikler konusunda yardım aldığımız rehberlik öğretmenleri ve diğer arkadaşlar cevap verecektir.

Soru-Cevap

Motivasyon Yazıları

Çalışırken sıkılırsan sitemizde senin çalışma isteğini yerine getirecek güzel yazılar var. Girişimci Hikayeleri ile motive olabilirsiniz. Başkaları nasıl başardı, nasıl bıkmadı bu yazılardan okursun. Sana da ilham olacaklardır. Ara ara girip okumanı tavsiye ederim.

Kaynak Dokümanlar ve PDF İndir

Soru çözüm için sitemizdeki içerikleri de kullanabilirsin. Bu konuda da iyiyiz. Sitemizde türkiye geneli yapılan birçok deneme sınavı PDF olarak mevcut. Sitemizin Dokümanlar kategorisinden bu tip deneme sınavlarına ve yasal içeriklere ulaşabilirsiniz. PDF indir ve çöz. Bu kadar basit.

2020 TYT Hakkında Bilgi

Bu başlıkta sizlere 2020 YKS hakkında başvuru tarihi, sınav tarihi, ücret gibi bilgiler vereceğim. Aklına takılan ne varsa bir kısmını buradan giderirsin.

Nasıl 2020 TYT Puanı Hesaplanır

Baştaki 2020 TYT Konuları ve Soru Dağılımları tablosundaki soru katsayılarını netleriniz ile çarpın. Sonra bulduğunuz her sonuca ÖSYM’nin herkese verdiği 100 puanını ekleyin. Bu sonuca OBP eklediğinizde 2020 TYT Puanı oluyor.

OBP hesaplamak da oldukça basit. Diploma puanınızı 0,6 ile çarpabilirsiniz. Örneğin: 100×0,6=60

Böylece 2020 TYT puanınızı elde etmiş oluyorsunuz.

2020 TYT Ne Zaman

2020 TYT Başvuru tarihleri: 12 Şubat 2020 – 6 Mart 2020

2020 TYT sınavı Tarihi: 15 Haziran 2020

2020 TYT Sonuç açıklanma tarihi: 18 Temmuz 2020

Bu önemli tarihleri not edin ve sakın unutmayın!

2020 AYT Ne Zaman

2020 AYT Başvuru tarihleri: 12 Şubat 2020 – 6 Mart 2020

2020 AYT Sınav tarihi: 16 Haziran 2020

2020 AYT Sonuç açıklanma tarihi: 18 Temmuz 2020

Bu önemli tarihleri not edin ve sakın unutmayın!

2019 TYT Sınav Ücreti

2019 TYT ve AYT ye girecek olan bir aday toplam 100 TL ödeyecek. Sadece TYT için ise 50 TL. Ödeme işleminde geç kalan adaylar ise (uzatma olursa) 75 TL ödeyecek.

Sınav ücreti yatırılma dönemine kadar bu ödemeler değişebilir. Kesinliği yok.

Çalışmalara Son Gaz Devam

Bitmedi! Daha birçok projem var. Küçük ekibimiz ile ancak bu hızda ilerliyor. Seninde fikirlerin varsa bana iletişim sayfasından ulaşabilirsin: [email protected]

Ayrıca ekibimizde yer alıp kendi içeriklerini paylaşabilirsin. Bu içerikler için sana düzenli olarak ödeme bile verebilirim. Emeğinin karşılığını alırsın. Bana yaz yeter ki

Ayrıca sosyal medya adreslerimizden de ulaşabilirsin. Özellikle instagram hesabımızı takip etmelisin. Güzel paylaşımlar ve bilgilendirmeler yapıyoruz.

Mail bültenimize de abone olabilirsin. Sayfanın altında veya yan tarafta bunla ilgili yer olacaktır. Eğer bulamazsan yukarıda verdiğim mail adresine yaz. Eklerim ben seni. Yorum bile yapsan olur.

2020 YKS Hazırlık sürecinde, üniversiteye hazırlık döneminde çok zor zamanlar geçireceksin. Üstesinden gel!

Başarı ağacına tırmanırken yaralanacaksın 😣 fakat başarı meyvesi için değer.

Yazımızın sonuna geldik. Aklına takılan her konu için bana sorabilirsin, yorum yapabilirsin veya yukarıda bahsettiğim soru cevap bölümü ile sorabilirsin. En hızlı şekilde cevap bulmaya çalışırım.

Bu zor ama sonu bir o kadar güzel süreç için şimdiden başarılar 💪 diliyorum…

Pes etme sakın!

YGS mi TYT mi?

Eski sistemde bir puan türünden sıralamanızı görebilmeniz için ilgili puan türünü kapsayan tüm derslerden en az bir soru çözmeniz gerekiyordu. Yeni sistemle buna gerek kalmadı. Yani sayısal öğrencileri edebiyat çözmeden, sadece matematik çözerek eşit ağırlık puan türünde de sıralamaya girmiş oldu. Yüksek matematik neti yapamayan adayların önüne kolaylıkla sayısal öğrencileri geçmiş oldu. Bu yüzden tercih dönemi büyük karışıklıklar yaşandı.

2020 TYT Konuları

0

2020 TYT Konuları ve 2020 AYT Konularını en güncel hali ile size sunduk.

User Rating: 4.36 ( 7 votes)
Önceki sayfa 1 2
Etiketler

İlgili Makaleler

1 Yorum

  1. Çoook teşekkür ederim. Kendim tablo yapıp 2020 TYT Konuları PDF yapacaktım. Sizin sayenizde beni bu dertten kurtardınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı