2022 TYT Kimya Konuları PDF ve Soru Dağılımı

Ücretsiz Rehberlik Almak İster Misin

Soru-Cevap Bölümü Açıldı! Tüm sorulara cevap veriyoruz.

TIKLA ve Üye Ol

2022 TYT Kimya Konuları Soru Dağılımı yazımızda. 2022 TYT Kimya Konuları PDF olarak var. Ayrıca ÖSYM ve MEB müfredatına uygun. 2022 TYT ile ilgili her şey Öğrenci Kozunda!

2022 TYT Kimya Konuları

Aşağıda konulara yer verdik. Bazı konuların alt başlıklarını da yazdık. 2020 TYT Çalışma Programımızı kullanırken, çalışırken 2020 TYT Kimya Konuları ve Soru Dağılımı yazımız ile konunun alt başlıklarını atlamadan çalışabilirsiniz.

2022 TYT Kimya Konuları PDF

2020 TYT Kimya Konuları PDF çizelgesi için tıkla!

2020 yılı için uygulanacak MEB müfredatından alınmış Kimya konularıdır. Güvenilir kaynak 😉

 • Kimya Bilimi
 • Atom ve Periyodik Sistem
 • Kimyasal Türler Arası Etkileşimler
 • Maddenin Hâlleri
 • Doğa ve Kimya
 • Kimyanın Temel Kanunları
 • Mol Kavramı
 • Kimyasal Tepkime Denklemleri
 • Kimyasal Hesaplamalar
 • Karışımlar
 • Karışımların Ayrılması
 • Asitler, Bazlar, Tuzlar
 • Kimya Her Yerde

2022 TYT Biyoloji konuları, 2022 AYT Kimya konuları ve 2022 TYT fizik konuları gibi diğer dersler için 2022 TYT Konuları na aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsin.

2022 TYT Konuları

2022 TYT Kimya Kaldırılan Konular

 • Hayatımızda Kimya
 • Kimyasal Türler Arası Etkileşimde Radikal Kavramı Asitler Ve Bazlar’ın Endüstriyel Kullanım Alanları Maden Suyunun Sindirime Etkisi, Sindirim Sırasında Üretilen Asidik ve Bazik Salgılar
 • Karışımlar Ünitesinden Koagülasyon, İyon Değiştirici Reçine Kavramları
 • Kimya Her Yerde Ünitesinden Su Döngüsü, Su Arıtımı, Gübreler, Cam, Porselen, Seramik, Boyalar, kırtasiye Ürünleri, Yapı Malzemeleri, Kirleticiler, Sera Etkisi, Küresel Isınma
 • Işığın Dalga Tanecik Karakteri
 • De Broglie Hipotezi
 • Asit Baz Ünitesinde Hidroliz Hesaplamaları
 • Kurşunlu Akümülatörler
 • İyonik Redoks Denkleştirilmesi
 • Aminler, Açil Klorürler, Anhidritler, Esterler, Amidler, Aminoasitler, Karbonhidratlar, Optik İzomeri Kavramları

2022 TYT Kimya Soru Dağılımı

Aşağıda da yıllara göre 2022 TYT Kimya soru dağılımı tablo olarak var. Konulara çalışırken bu tablo size çok yardımcı olacak. 2020 TYT soruları yayınlandıktan sonra tabloyu güncelleyeceğiz.

Bu tablodaki, çok soru sorulan konulara daha çok önem verin. Eğer sınava kısa süre kala çalışmaya başlayanlar varsa, onlar içinde elzem (zorunlu) bir içerik.

2022 TYT Kimya Konuları2018 TYT2017201620152014201320122011
Madde ve Özellikleri2211
Atom ve Yapısı2212
Periyodik Sistem1112
Kimyasal Hesaplamalar12
Bileşikler3233
Karışımlar1221
Kimya Kanunları1
Kimyasal Değişimler112
Kimyasal Bağlar121
Hayatımızda Kimya2111
Toplam Sorulan Kimya Soru Sayısı13131313

2022 TYT Kimya Konuları ve Soru Dağılımı nı yukarıda yer verdik. Aşağıdaki bağlantı ile diğer dersler için de bu gibi konu ve soru dağılımını görebilirsiniz.

TYT’de Derece Yapmak İster Misin

Merhabalar sevgili dostum. Sitemizi ziyaret etmiş, 2022 TYT’ye hazırlanan ve başarılı olmak isteyen bir arkadaşım olduğunu hemen anladım.

Sitemizde senin başarılı olmanı sağlayacak çok güzel yazılar ve içerikler var. Aşağıya başlıklar halinde sıraladım. Göz gezdirmeni isterim.

2022 TYT Kimya Çalışma Programı

 

Müthiş bir TYT çalışma programı hazırladık. Tasarımı kadar konu dağılımı da fevkalade oldu. İster yazıdır, ister örnek al ve kendine bir program hazırla.

Bu programı sitemizden pdf indir, çıktısını al. Burada verdiğimiz TYT Kimya Konuları 2022 eşliğinde kendin de doldurabilirsin çünkü boş halini de yayınladık.

TYT Kimya Çalışma Tavsiyeleri

TYT Türkçe Konuları Çalışma Taktiği
TYT Kimya Konuları ve Çalışma Taktiği

Kimya dersi ve diğer dersler için de yararlı taktikler verdiğimiz bir yazı serimiz var. En çok hata yapılan konular için ayrı başlık açıp nasıl çalışılması gerektiğine değindim. Diğer dersler için de yazılar var. TYT’de başarılı olman için her şeyi düşünüyoruz.

2020 TYT Kitap Önerileri

2022 YKS için en güzel TYT kitap önerileri ve kaynaklar
2022 YKS için en güzel TYT kitap önerileri ve kaynaklar

Eminim sürekli araştırmalar yapıyorsundur: hangi kitap iyi, hangi kitap seviyeme uygun diye. Kimya için de arayışın vardır. Sana yardımcı olacağım hiç merak etme. Diğer sitelerin aksine biz seni düşünüyoruz. Çünkü biz sana alacağın kitapları listelemek yerine her kitabı ayrı ayrı anlatıyorum. İyi yanı ve kötü yanını anlatıyorum. Orta, iyi ve kolay diye gruplara ayırıyorum. Sen içinden beğendiğini alıyorsun.

Nasıl ama?

Taktikler

2022 TYT Türkçe Konuları MEB taktikleri
2022 TYT Kimya Konuları MEB taktikleri

Günde kaç saat ders çalışmalıyız? Tıp kazanmak için nasıl çalışmalıyız? ÖSYM’ye en yakın kaynaklar hangileri? Bu ve buna benzer aklınıza takılan tüm soruları giderebileceğiniz bu yazılarımız da Taktikler ve Tavsiyeler kategorisinde. Bu yazılara ana sayfadan ulaşabilirsiniz.

Öğrenci Kozu Forum

Sitemizin forum bölümü ile aklınıza takılan her şeyi konuşabiliriz. Sorduğunuz sorulara çalışma programı, konu dağılımı gibi noktalarda destek olan sevgili öğretmenleriz cevaplayacaktır. Bunun dışında sitemizdeki siz ziyaretçilerde fikrinizi, yorumunuzu yapabilirsiniz.

Motivasyon

Şimdi her şey tamam da peki çalışırken hiç bıkmayacak mısın? Bıkacaksın, sıkılacaksın elbet. Bunun içinde sitemizdeki motivasyon bölümünden dilersen Girişimci Hikayeleri ile motive olabilirsiniz.

YKS için Kaynak Dokümanlar ve PDF

Sitemizde türkiye geneli yapılan birçok deneme sınavı PDF olarak mevcut. Sitemizin Dokümanlar kategorisinden bu tip deneme sınavlarına ve yasal içeriklere ulaşabilirsiniz.

2022 TYT Kimya Konuları Soru Dağılımı ve 2022 TYT Kimya Konuları PDF olarak sitemizde.
2022 TYT Kimya Konuları Soru Dağılımı ve 2022 TYT Kimya Konuları PDF olarak sitemizde.

Instagram hesabımızda da sık sık ders odaklı paylaşımlar yapıyoruz: takip et!

 

Aklına Takılan Bir Soru Var Mı

Yorum yapmak yerine Soru-Cevap bölümünden bize yazarsan daha hızlı cevap veririz.

SORU-CEVAP BÖLÜMÜ