2024 TYT Kimya Kitap Önerileri

2024 TYT Kimya Kitap önerileri yazımızda TYT Kimya için en güncel kaynak önerilini yazdım. Kolay, Orta ve Zor kaynak önerileri yazıda!

TYT Kimya kaynak önerilerimiz ve tavsiyelerimiz özellikle 2024 TYT’ye hazırlananlar içindir bire bir. Yazımda özellikle güncel basılan kitaplara ağırlık verdim.

Aşağıdaki bağlantı ile diğer dersler için yaptığım kitap önerilerine ulaşabilirsiniz. Mutlaka her yazımı okumanızı isterim.

2024 TYT Kitap Önerileri

2024 TYT Kimya Kitap Önerileri

2024 TYT Çalışma Programı PDF

TYT Çalışma Programı PDF İndir

2024 YKS’ye hazırlıkta sitemiz sizin için çok yararlı olacaktır. Sınava hazırlık sürecinde ihtiyacınız olan YKS Konuları ve YKS Çalışma Programı sitemizin öne çıkan içeriklerden.

Bunlara ek olarak geniş olarak incelediğimiz kitaplar var. En ince ayrıntıya kadar girdiğimiz, örnek sayfalar paylaştığımız YKS için Kitap İncelemeleri yazılarını da okumanızı isterim.

İnternet ile alışveriş yapacaklar için de önerdiğimiz ve önermediğimiz siteler var. Reklam olsun diye değil sizlere fiyat olarak en uygun siteleri göstermek için bir yazı yazmıştım. Hepsi kendi kullandığım sitelerdi. Okumak isterseniz bağlantı aşağıda.

İnternet ile Kitap Alışverişi için Güvenli ve Ucuz Siteler

Şimdi belli başlı konulara değindiğime göre artık asıl konuya geçebilirim.

2024 TYT Kimya Kolay Seviye Kitap Önerileri

2024 TYT kimya için kolay ? kitap önerileri yani kimya için kolay kaynak tavsiyelerini aşağıya yazdım. Bir kısmı için kısa kısa ✍ açıklamalar yaptım bir kısmını da sadece isim olarak yazdım geçtim.?

Haydi başlayalım!

Karekök Sıfır (0) Kimya Nasıl

Başlangıç için bence güzel bir kitap. Kitabın adından da anlaşılacağı gibi kimya bilgisi sıfır olanlar için güzel bir kitap.

Kitap temel nitelikteki soru tipleri için ilk önce ufak bir konu anlatımı veriyor. Bir sayfada bu soruyu anlatıyor. Çözümlü örnekler falan var bu sayfada. Sonra arka sayfada bu soruya benzer veya aynı konuda sorulardan oluşan test var. Bu şablon genelde tüm karekök kitaplarında var. Bu şablona karekök yayınlarıModüller Piramit Sistemi” adını vermiş.

Bu kitabı özellikle meslek liseli arkadaşlar için tavsiye ederim. Aslında karekök yayınlarının bu serisi (sıfır serisi) tam anlamıyla meslek liseli öğrenciler veya ilgili ders hakkında hiçbir bilgisi olmayanlar için ideal.

Ayrıca… Karekök Yayınları veya başka bir kolay kitaptan sonra en azından orta seviye bir kaynak kullanmanızı tavsiye ederim.

Okyanus Yayınları 40 Seansta Kolay Kimya Nasıl?

Karekök sıfır gibi güzel bir kitap. Testlerin yanı sıra alıştırmalar ile de sizi hazırlıyor. Klasik bir sınav için de ideal bu kitap. Tercih sizin…

Kimya dersi FKB‘nin (Fizik-Kimya-Biyoloji) belkide tüm sayısal dersler içerisinde en yapılabilinecek derstir. Yazımı okuyan sözel öğrencilerine duyurulur! TYT kimyada kendinizi zorlayın.

2024 TYT Kimya Orta Seviye Kitap Önerileri

Sıra geldi TYT için orta seviye ? kaynak önerilerine.

Palme Yayınları TYT Kimya Soru Bankası Nasıl

Palme yayınları soru bankası kitaplarında sayfanın kenarlarında kısa kısa açıklamalar var. Sayısal derslerin kitaplarında çözümlü örnekler falan da var. Bu açıdan güzel bir yayın.

Palme Yayınları TYT Kimya konu anlatımı da soru bankası da gayet güzel ve iyi kitaplar. Bir çok kişi tarafından kullanılan kitaplar. Hemen hemen herkesin elinden geçmiştir bu kitaplar.

Sizlerinde bu kitapları kullanabilirsiniz. Orta seviye için ideal.

Çözüm Yayınları TYT Kimya 3D Soru Bankası (Hocalara Geldik) Nasıl

Bu yayının bu serisini yani hocalara geldik işbirliği, ortaklaşması ile çıkan kitapları genel olarak seviyorum.

Kitapta yer alan bazı özel sorular Hocalara Geldik youtube kanalında çözümü yapılıyor. bunun yanı sıra her soru zaten PDF çözümlü.

Kitabın normal testlerinde ilk üç soru çok kolay ve son üç soru zor seviyede. Geri kalan sorular ise orta seviye.

Kitapta her konudan yeterli sayıda test var. Bir konuda bu normal testler bittikten sonra ÖSYM Tarzı Testler geliyor. Kitabı elinize alırsanız bu bölümleri şu şekilde belirtmişler: “Bire Bir ÖSYM” Bu sorularda orta seviye ama içlerinde düşündüren sorular var.

Belirli aralıklarla Tümevarım Testleri var. Bunlarda gelişmiş bir ünite tarama testi diyebiliriz.

Yepyeni bir kitap! Güncel soru tipleri barındırıyor. Denemenizde fayda görüyorum.

Fen Bilimleri TYT Kimya Soru Bankası Nasıl?

Çok eksi bir yayın. Bazen aşırı klasik soruları var diye geçiriyorum, içinden. Ama yine de bahsetmeden geçemem.

Müfredat dışı soruları var. Gereksiz yerlerden zorlamaya çalışmışlar bazı yerlerde.

Bu noktalar haricinde pek sorunu yok.

2024 TYT Kimya Zor Seviye Kitap Önerileri

Araştırdım ama pek zor kaynak bulamadım.

Başta da dediğim gibi kimya sayısal dersler içerisinde yapılabilecek en iyi derstir. Kendinizi fazla zorlamanıza gerek yok. Konuya hakim olun. Bunun yanı sıra bir iki orta seviye bitirin: Tamamdır.

Yazı Sonu ve Açıklamlar

Yazının sonuna geldik. Elimden geldiğince, kitap sanki elindeymiş gibi açıklamaya çalıştım. Bu sebeple biraz uzun oldu.

Tabii ki yine bazı açıklamalar yapma gereği hissettim.

Öncelikle bu bir tanıtım-reklam yazısı değildir. Bu yayınlardan sevdiğim, kullandıklarımı özellikle belirttim. Bazı yayınları da ölçülü şekilde eleştirdim.

Umarım sizlere yararı olur.

Yazı başında belirttiğim İnternet ile Kitap Alışverişi için Güvenli ve Ucuz Siteler yazımı tavsiye ederim.

İnstagramdan takip edin: @ogrencikozu

Ücretsiz Rehberlik Almak İster Misin

Soru-Cevap Bölümü Açıldı! Tüm sorulara cevap veriyoruz.

TIKLA ve Üye Ol

Yorumları Göster (4)