2024 TYT Matematik Kitap Önerileri

2024 TYT Matematik Kitap Önerileri yazımız ile kendinize en uygun kitabı seçin. Kolay kitaplar, orta zorlukta kitaplar ve zor kitap olarak kitapları ayırdık. TYT matematik kaynak önerilerimiz ve tavsiyelerimiz 2024 TYT’ye hazırlananlar içindir. Güncel basılan kitapları önerdik.

Soru bankası önerileri ve konu anlatım önerileri olarak ayırmadım. Karışık olarak yazdım. Açıklamasında kitabın türünü belirttim.

2024 TYT Matematik Kitap Önerileri

2024 YKS’ye hazırlıkta sitemiz sizin için çok yararlı olacaktır. Sınava hazırlık sürecinde ihtiyacınız olan YKS Konuları ve YKS Çalışma Programı sitemizin öne çıkan içeriklerden. Yazı sonunda daha detaylıca açıkladım her şeyi.

Bunlara ek olarak geniş olarak incelediğimiz kitaplar var. En ince ayrıntıya kadar girdiğimiz, örnek sayfalar paylaştığımız YKS için Kitap İncelemeleri yazılarını da okumanızı isterim.

İnternetten alışveriş yapacaklar için de önerdiğimiz ve önermediğimiz siteler var. Reklam olsun diye değil sizlere fiyat olarak en uygun siteleri göstermek için bir yazı yazmıştım. Hepsi kendi kullandığım sitelerdi. Okumak isterseniz bağlantı aşağıda.

http://ogrencikozu.com/internet-ile-kitap-alisverisi-icin-guvenli-ve-ucuz-siteler/

Öneriler, bunu da okusan olur falan faslı bitti artık. Aşağıdan itibaren 2024 TYT Matematik Kitap Önerileri yazının yani aradığın kısım başlıyor artık. Hemen okumaya başla!

2024 TYT Matematik Kolay Seviye Kitap Önerileri

2024 TYT matematik kolay ? kitap önerileri yani matematik için kolay kaynak tavsiyelerini aşağıda yazdık. Bir kısmı için kısa kısa ✍ açıklamalar yaptım bir kısmını da sadece isim olarak yazdım geçtim.?

Antrenmanlarla Matematik Kitabı Nasıl

En çok tercih edilen ? kitaplardan. Çarpmadan bölmeye kadar en küçük bilgilere kadar öğretmeyi amaçlıyor. Özellikle meslek lisesi öğrencileri için çok güzel bir kitap. Onlara temel kazandırır.

Bu kitap hem konu anlatımı hem soru bankası sayılır. Özet bilgiler var içinde.

Yalnız şu bilgileri gerçek ki TYT veya AYT de bu kitaptaki sorular gibi iki soru ya gelir ya gelmez. Bu kitaptan sonra kesinlikle orta derecede kaynak önerilerimizden birini daha çözmemiz gerek.

Önce bu kitabı alıp temel attın sonra orta dereceli bir kitabı çözün 15 nete kolaylıkla çıkılır. Üzerine de biraz geometri koyarsan 20-25 net gelebilir.

Karekök Yayınları Sıfır 0 Matematik Nasıl

Bu kitap da temel için ideal bir kitap. Amacı da her kolay kaynak gibi temel kazandırmak.

Meslek Liseli ve İmam Hatip Liseli arkadaşları hedef alan bir kitap. Dışarıdan üniversite sınavına hazırlanmak isteyen yani TYT’ye hazırlanmak isteyen herkes kullanabilir.

Tekrar vurgulamak isterim ki bu kitaptan sonra kesinlikle orta derecede kaynak önerilerimizden birini daha çözmemiz gerekir. Yoksa 3-5 netin üzerine zor çıkılır.

Bu kitap da hem konu anlatımı hem soru bankası sayılır.

Diğer Kolay Kitaplar

Kolay kitapların amacı temel kazandırmaktır. Çoğu yayın evi kitaplarına ek olarak kolay bir kitap serisi hazırlar.

Bu kitaplar ile ileri matematik görmeyen kişiler içindir.

Örneğin meslek liseli öğrenciler 11 ve 12. Sınıfta temel matematik öğrenirler. Hatta çoğu lisede tam anlamıyla matematik bile gösterilmez. Hele AYT’ye hazırlanmak isteyenler kesinlikle ileri matematik öğrenmelidir. Bunu da vurgulayayım.

  • Matematik Antrenörü – İdris Doğan (Yeni)
  • Fdd YKS Kolay Matematik İpuçlarlarıyla Soru Bankası
  • Şenol Hoca Merhaba YKS Temel Matematik Çözüm Asistanlı Soru Bankası (Yeni)
  • 40 Seansta Matematik (Klasik)
  • Birey A (Klasik)

2024 TYT Matematik Orta Seviye Kitap Önerileri

Sıra geldi 2024 TYT Matematik Kitap Önerileri yazımızın orta seviye ? kaynak önerilerine.

Hadi başlayalım!

Palme Yayınları TYT Matematik Konu Anlatımı Nasıl

Palme, genel olarak zengin içeriği sahip. Klasik sorular vardır içinde. Klasik dediğime bakma, gelen sorulardır. Bazı soruları da çok absürt.

Palme Yayınlarının her kitabında sayfanın dış tarafında ufak ufak bilgiler ve çözümlü örnekler oluyor. Bu durum Palme Yayınları TYT Matematik Konu Anlatımı için de geçerli.

Birey B Soru Bankası Nasıl

Palme gibi aynı. Bana göre orta kavramının altında soruları da var. Tabii zor soruları da var. Her seviyeden soruyu bir araya getirmişler. Ama çoğunluğu orta sorulardan oluşuyor.

Sorular bence klasik. ÖSYM artık biraz daha farklı ve düşündüren sorular soruyor. Yani aslında ÖSYM aynen şöyle diyor: “Öğrenci konuya çalışmış olsun, soruda çözsün ama ezber değil mantık işlesin.

Bu sebeple bu daha yeni yayınlar genel olarak bu formata daha yakın.

2024 TYT Matematik Zor Seviye Kitap Önerileri

2024 TYT Matematik Kitap Önerileri yazımızın zor kaynak önerileri kısmına geldik!

Zor derken aslında çözülmez ? kitaplardan bahsetmiyorum. Klasik soruları aşmış. ÖSYM tarzını yakalamış kitaplardan bahsediyorum. Bu saydıklarımdan biri kesinlikle elinizden geçmiş olsun derim.

Üç Dört Beş Yayınları TYT Matematik Soru Bankası Nasıl

İşte ÖSYM formatı dedim ya, bence bu o. Konuyu çalışıp yapılabilecek sorular var içinde, orta seviye klasik sorular da var ama çok değil.

En önemlisi ÖSYM tarzı soruları var. Bunlar çok iyi. Çözerken kendiniz bile söyleyeceksiniz “İşte bu soru gelir” diye. Her konu sonunda bir iki test var bu tipte. Son olarak yeni basım kitaplarında Orijinal Sorular diye bir bölüm yapmış. ÖSYM testlerinden sonra geliyor. İşte bunlar beyin yakan ? sorular. Daha profesyonel ? yaklaşılması gereken sorular var.

Geniş açıklamalı bir inceleme yazısı da yazmıştım bağlantı aşağıda ?

http://ogrencikozu.com/ucdortbes-yayinlari-tyt-matematik-soru-bankasi-nasil/

Çözüm Yayınları 3D TYT Matematik Soru Bankası Nasıl

Bu kitap çözüm yayınlarının yanı sıra Hocalara Geldik eli de değmiş bir kitap. Bazı özel sorular Hocalara Geldik youtube kanalında çözümü yapılıyor.

Kitabın tamamı PDF Çözümlü zaten ama video çözümü başka, hele ki Hocalara Geldik elinden.

Kitabın normal testlerinde ilk üç soru çok kolay ve son üç soru zor seviyede. Geri kalan sorular ise orta seviye.

Kitapta her konudan yeterli sayıda test var. Bir konuda bu normal testler bittikten sonra ÖSYM Tarzı Testler geliyor. Bu sorularda orta seviye ama içlerinde düşündüren sorular var.

Belirli aralıklarla Tümevarım Testleri var. Bunlarda gelişmiş bir ünite tarama testi diyebiliriz.

Bu kitapta en sevdiğim şey problemleri oldu. Çok güzel problem soruları var. Klasik problem konularına ek ÖSYM’nin sorduğu mantık isteyen, beyin çalıştıran sorular var. Sırf problemleri için bile alınır diyebilirim.

Bizzat çözdüm bitirdim. Öneririm.

Kitabın yazarı Özgür Balcı’ya da bu güzel kitap için özellikle teşekkür etmek isterim. Kitabı konusunda eleştirilere ve geri dönüşlere önem veriyor. Birçok platformda bunu gördüm.

Karekök Yayınları TYT Matematik Soru Bankası Nasıl

40 yıllık kitap. Klasik sorulardan oluşuyor. Çok zor soruları da var içinde. Geniş bir inceleme yazısı yazmıştım daha önce bağlantı aşağıda ?

http://ogrencikozu.com/karekok-yayinlari-yks-matematik-soru-bankasi-nasil/

Bilfen Yayınları TYT Matematik Soru Bankası Nasıl

Orta-Zor seviye arasında kalmış bir kitap. Son testlere doğru zorlaşıyor. Öne çıkan bir özelliği yok ama güzel soruları var.

Barış Ayhan Yayınları KAF Serisi Nasıl

Bu kitaplar yani KAF-1 KAF-2 KAF-3 KAF-4 kitapları çalışkan ve derece isteyenler için birebir. Ama bu kitapları alacaksanız başka konu anlatımı almayın. Hatta özel ders, dershane falan da gereksiz gelir. Kafanız karışabilir.

Şunu da söyleyeyim. Kitabı aldıktan sonra video desleride almanız gerek. Hatta video dersler olmadan hiçbir işe yaramaz.

Tavsiye ederim 2 kitabını kendim kullandım. Problemler kısmı güzel. Limit, Türev ve İntegral kısmı da çok güzeldir. Zor sorular var.

Yazı Sonu ve Açıklamlar

2024 TYT Matematik Kitap Önerileri yazımızın da sonuna geldik. Baya uzun oldu. Yararlı da olduğuna eminim.

Ayrılma bir yere okumaya devam et!

Yazı başında belirttiğim İnternet ile Kitap Alışverişi için Güvenli ve Ucuz Siteler yazımı tavsiye ederim.

2024 YKS İçin Cephanelik

Senin için sitemiz tam anlamıyla bir ? cephanelik.

Birbirinden şahane içerikler var sitede. Bununla beraber gelecek olan yüzlerce içerikte bu için cabası. Neler neler hazırladı 2019 YKS için bir bilsen. Tabii insanlık hali bazen ufak tefek sorunlar da olabiliyor. Hoş görün ?

Sitemize yeni yüklenecek yazıları kaçırmamak için derslerine engel olamayacak şekilde ziyaret etmen sana çok şey katar. “Derslerine engel olmayacak şekilde” vurgusunu sadece Öğrenci Kozu için değil genel anlamda her iş için olması gerektiğini düşünüyorum. Bu da ufacık rehberlik olsun.

Gel gelelim diğer içeriklere de demeden önce ufacık tefecik biricik açıklama daha yapayım.

Bu yazı sonu tanıtımları her yere koyuyorsun, biliyoruz bunları diyen Öğrenci Kozu kitlesi! Sözüm size: sitemizi ilk defa ziyaret eden, bizi bu içeriğimizle tanıyan kullanıcılar için bu bilgilendirmeyi yapmak zorundayım. Anlayışınız ? göstereceğinizi biliyorum.

Haydi gel! Aşağı doğru devam et bakalım!

2024 YKS Çalışma Programı

2019 TYT Çalışma Programı
2024 TYT Çalışma Programı

Görselde de gördüğün gibi güzel bir çalışma programı hazırladık. Önemli olan iç güzelliği diye babaanne sözünü de şuraya yazayım ?

Şaka şaka!

Aynen öyle! önemli olan iç güzelliği. İçi de yani konuların yerleşimi de on numara beş yıldız oldu. 

Şablon, tasarım iyi de içeriği ben doldursam güzel olur diyenler (yorumlarda) oldu. Ben de boş halini de yaptım linki ekledim. Aşağıdaki yazıdan hem boş haline hem dolu haline ulaşırsın.

2019 YKS Konuları ve Soru Dağılımı

2024 TYT Konuları, YKS konuları ve tabii ki AYT konuları en güncel haliyle.
2024 TYT Konuları, YKS konuları ve tabii ki AYT konuları en güncel haliyle.

Şimdi önemli noktalardan biri de bu konu!

2024 TYT Matematik Kitap Önerileri yazımızdan istediğin gibi kitap seçtin fakat nasıl çalışman gerektiği, neye ne kadar zaman ayırman gerektiği de önemli.

Bu sebeple 2024 YKS Konuları ve Soru Dağılımı yazımızdan en doğru konu listesine ulaşabilirsin. Bununla birlikte yazımız aracılığıyla hangi konudan kaç soru gelmiş bunu görebilirsin. Böylelikle üzerinde daha çok çalışman gereken konular ortaya çıkar.

Bu güzelliklere, rakiplerine fark yaratacağın içeriğimize aşağıdan ulaşabilirsin.

2024 YKS Sürecinde Motivasyon

En İyi Öğrenme Tekniği: 20 Saat Kuralı
En İyi Öğrenme Tekniği: 20 Saat Kuralı

Kendimi senin yerine koydum. Düşündüm… Peki çalışırken hiç sıkılmayacak mıyım? diye kendime sordum. Bir çözüm yolu buldum. Sitemizdeki Girişimci Hikayeleri bu anlamda seni motive eder diye düşünüyorum.

Cevapsız Kalan Sorulara Son: Soru-Cevap

Son çalışmalarımızdan biri sitemizin Soru-Cevap Platformu. Bu bölümü; aklına takılan soruları bana veya platforma üye olan herkse sorabilmen için tasarladık. Soru-Cevap platformunun güzel yanlarında biri de anketler yapabilmen.

2024 TYT Matematik Kitap Önerileri yazısının öneriler faslı da bitti.

Şimdiden bu zorlu ama güzel süreçte başarılar… ?

Görüşmek üzere!

 

Aklına Takılan Bir Soru Var Mı

Yorum yapmak yerine Soru-Cevap bölümünden bize yazarsan daha hızlı cevap veririz.

SORU-CEVAP BÖLÜMÜ

Yorumları Göster (22)