2024 TYT Türkçe Kitap Önerileri

2024 TYT Türkçe Kitap Önerileri yazımız ile kendinize en uygun kitabı seçin. Kolay kitaplar, orta zorlukta kitaplar ve zor kitap olarak kitapları ayırdık. TYT Türkçe kaynak önerilerimiz ve tavsiyelerimiz 2024 TYT’ye hazırlananlar içindir. Güncel basılan kitapları önerdik. Kitap almadan önce kesinlikle okuyun!

Soru bankası önerileri ve konu anlatım önerileri olarak ayırmadım. Karışık olarak yazdım. Açıklamasında kitabın türünü belirttim.

2024 TYT Kitap Önerileri

Ayrıca paragraf kitaplarını değerlendirdiğimiz yazımıza da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Paragraf için Soru Bankası önerileri

2024 TYT Türkçe Kitap Önerileri

2024 TYT Çalışma Programı PDF

TYT Çalışma Programı PDF İndir

2024 YKS’ye hazırlıkta sitemiz sizin için çok yararlı olacaktır. Sınava hazırlık sürecinde ihtiyacınız olan YKS Çalışma Programı sitemizin öne çıkan içeriklerden.

Bunlara ek olarak geniş olarak incelediğimiz kitaplar var. En ince ayrıntıya kadar girdiğimiz, örnek sayfalar paylaştığımız YKS için Kitap İncelemeleri yazılarını da okumanızı isterim.

İnternetten alışveriş yapacaklar için de önerdiğimiz ve önermediğimiz siteler var. Reklam olsun diye değil sizlere fiyat olarak en uygun siteleri göstermek için bir yazı yazmıştım. Hepsi kendi kullandığım sitelerdi. Okumak isterseniz bağlantı aşağıda.

İnternet ile Kitap Alışverişi için Güvenli ve Ucuz Siteler

2024 TYT Türkçe Kolay Seviye Kitap Önerileri

2024 TYT Türkçe kolay ? kitap önerileri yani Türkçe için kolay olduğunu düşündüğüm kaynağı aşağıya yazdım.

 

Edam Yayınları Türkçe Kitabı Nasıl

Genel bir Türkçe için alınabilir bir kitap. Ama ben genel olarak internetten dil bilgisi testi çözüp, videolar izlemeyi tercih ederim. Paragraf için ise ayrı kitap almayı yeğlerim.

Kolay kitap olarak kullanılabilir, edam yayınları.

2024 TYT Türkçe Orta Seviye Kitap Önerileri

Sıra geldi TYT için orta seviye ? kaynak önerilerine.

Hadi başlayalım!

Palme Yayınları Anlam ve Paragraf Soru Bankası Nasıl

Palmenin anlam ve paragraf adında bir kitabı bence çok güzel. Cildi yeni olandan bahsediyorum.

Sorular güncel. Nereden mi anladım?

 

Güncel olaylara değiniyor. Sosyal medya veya gençler arasında popüler olan konuları eleştiren paragraflar var. Ara ara bu tip güncel olayları konu alan paragraf olması bana kitabın sadece cilt yenilemeden ibaret olmadığını kanıtladı.

Palme Yayınlarının çoğu kitabında sayfanın dış tarafında ufak ufak bilgiler ve çözümlü örnekler oluyor. Bu durum Palme Yayınları Anlam ve Paragraf Kitabı için geçerli değil.

Bu arada: kitap sadece TYT için değil. KPSS, ALES, DGS için de kullanılabilir. Kapağında bu sınav isimleri de var.

Yayın Denizi Türkçe Kitabı Nasıl

Yayın denizinin bir sürü kitabı var. Anladığım kadarıyla üzerinde aparatif yazanlar kolay, normal kitaplar ise orta. Kendin incelemende fayda var!!!

Bilgi Sarmal Türkçe Kitabı Nasıl

Bilgi sarmal orta ile zor arası ama ben ortaya almaya karar verdim. Bu kitabı da almadan önce muhakkak kendiniz inceleyin. Sizin için zor da olabilir.

2024 TYT Türkçe Zor Seviye Kitap Önerileri

Zor derken aslında çözülmez ? kitaplardan bahsetmiyorum. Klasik soruları aşmış. ÖSYM tarzını da aşmış kitaplardan bahsediyorum. Bu saydıklarımdan biri kesinlikle elinizden geçmiş olsun derim. Zor ne demek bir fikriniz olur.

Netlerinizi yükseltecek bu kitaplar.

Limit Yayınları TYT Türkçe Soru Bankası Nasıl

Limit sözel derslerin piridir. Coğrafya da falanda kasınç soruları vardır. Türkçe de de böyle. Bazen çok yorar ve sıkar.

Tavsiyem: her şey bittikten sonra elinize alın, bu kitabı. Ayrıca ilk beş bin (5K) isteyenler kesinlikle eline alsın. Zor gelen Türkçe soruları için bir nevi aşı olur.

Anlayacağınız sorular genel anlamda beyin yakan ? sorular. Daha profesyonel ? yaklaşılması gereken sorular.

Yazı Sonu ve Açıklamlar

Yine bir yazının sonuna geldik. Ortama bir uzunlukta.

Bazı açıklamalar yapmak gerek yine.

Öncelikle bu bir tanıtım-reklam yazısı değildir. Bu yayınlardan sevdiğim, kullandıklarımı özellikle belirttim. Bazı yayınları da ölçülü şekilde eleştirdim. Umarım sizlere yararı olur.

Yazı başında belirttiğim İnternet ile Kitap Alışverişi için Güvenli ve Ucuz Siteler yazımı tavsiye ederim.

Bunun dışında sitemizdeki çalışma programları, deneme sınavları, çizelgeler, motivasyon yazıları gibi içeriklerini mutlaka incele. Yararı olur. Özene bezene hazırladım tümünü. Menü de var bu söylediklerimin hepsi.

?

?

Ücretsiz Rehberlik Almak İster Misin

Soru-Cevap Bölümü Açıldı! Tüm sorulara cevap veriyoruz.

TIKLA ve Üye Ol

yorum Yap