Aklınızı Alacak 10 Bilim Kurgu Dizi Önerisi

Bu yazıda aklınızı alacak, beyninizi zorlayacak 21 bilim kurgu Netflix dizi önerisi vereceğim. Sınav senenizde bazen kafa dağıtmak çok iyi olabilir. Aşırıya kaçmamak kaydı ile dizi, film, spor gibi aktivitelere de zaman ayırabilirsiniz. Bu konuda da size Öğrenci Kozu yardımcı olacak.

Yazımızda size Netflix’in yaptığı bilim kurgu dizi önerisi vereceğim. Sizin için güzel bir liste yaptım. Dizileri korsan veya yasal izlemek artık size kalmış.

10 Bilim Kurgu Dizi Önerisi

The Twilight Zone  (1959)

The Twilight Zone Bilim Kurgu
The Twilight Zone Bilim Kurgu

The Twilight Zone, kesnlikle tüm zamanların en iyi bilim kurgu dizilerinden biridir. Teknoloji, uzay macerası, uzaylılar vs. hakkındaki sayısız bölümleriyle çok güzel.

Black Mirror (2011)

Black Mirror (2011)
Black Mirror (2011)

Her bölümü ayrı bir film gibi. Yani serinin konu olarak herhangi bir bütünlüğü yok. Bölümlerden bazıları çok eski tarihlerde bazıları gelecekte geçiyor. Bazılarında zaman ve olay kavramı yok. Konuları genel olarak teknolojini getirdikleri ve götürdükleri ile alakalı diyebilirim. Ama kesinlikle net bir konusu yok.

Stranger Things (2016)

Stranger Things (2016)
Stranger Things (2016)

Dizide, bir kasabada kaybolan genç bir çocuğu ve onu bulmaya çalışan annesini anlatıyor. İlk iki sezonu çok zevkliydi fakat 3. Sezona başlamak nasip olmadı. Bilim kurgu ve doğaüstü olaylar iç içe.

Dark (2017)

Aman Allah’ım! Bu nasıl bir diziydi. Öncelikle bu dizi Almanca. Ve birden fazla zaman diliminde geçiyor olay. Karakterlerin isimlerini aklınızda tutmanız önemli. Biraz kafa yoran bir dizi. Konusu ise şöyle: iki çocuğun kaybolması üzerine gelişen durumlar bir anda geçmiş ve geleceğin kesiştiğini ortaya çıkarıyor. Nükleer maddelerden ve zaman makinesine kadar bir çok şeye şahit olacağınız bir dizi.

Sense8 (2015)

Sense8 Netflix
Sense8 Netflix

Dünyanın 8 farklı yerinde yaşayan kişiler başrol. Bu kişiler gizemli bir şekilde birbirleriyle bağlantıları olması konuyu ilginç kılıyor. Bu 8 kişi istediğinde birbirlerinin yerine geçbiliyor ve hiç tecrübe etmedikleri şeyleri kolaylıkla yapabiliyor.

Uyarıda bulunmam gerek: Bu dizide aşırı cinsellik var. +18 ve çıplaklık içeriyor.

Orphan Black (2013)

Orphan Black (2013)
Orphan Black (2013)

Hayatta amacınızı yitirdiğiniz bir anda, kaybedecek hiçbir şeyiniz yokken; size tıpatıp benzeyen bir insanın intihar ettiğini görseydin, ne yapardın? Acaba onun kimliğine bürünmek aklına gelir miydi? Başrolümüz bunu biraz düşündü. Hiç tereddüt etmeden karar verdi. Yeni bir hayata başladı. Peki ya bu hayat sandığı gibi değilse?

Altered Carbon (2018)

Altered Carbon (2018)
Altered Carbon (2018)

Dizi bugünden 300 yıl sonrasında, insan aklının sayısallaştırıldığı ve bedenden bedene yüklendiği, teknolojinin ürkütücü boyutlara geldiği kapkaranlık bir vakitte yaşanıyor. Yirmi beşinci yüzyılda geçen hikayede, insan beyni dijitalleştirilse ve ruhlar bir vücuttan diğerine transfer edilebilse neler olacağı konu ediliyor.

Limitless (2015)

Limitless (2015)
Limitless (2015)

Bu isme sahip film de var. Filmini de izleyebilirsiniz. Filmine benzer ama daha çok güncellik ve komedi katılarak güzel bir dizi yapılmış. Konusu ise şöyle: bir hap düşünün, kullandığınızda beyninizin büyük bir kısmını kullanabiliyorsunuz. Duyularını gelişiyor. 6 yılda alabileceğiniz tıp eğitimini 1 günde öğrenebiliyorsunuz. Kahramanımız bu özelliğini nerede kullanacak sizce? İlacın yan etkileri nedir? İzlemenizi tavsiye ederim.

The 100 (2014)

The 100
The 100

Labirent adında 4 kitaptan oluşan bir seri vardı. Sonra bu kitaplar sinemaya uyarlandı. Eğer bu filmleri beğendiysen The 100 tam size uygun. Konu olarak: dünya kimyasal ve radyasyonlardan yaşanmaz bir yere gelmiş. İnsanlarda uzaya çıkıp uzayda yaşamaya başlamış. Asırlar sonra artık kaynakları tükenen uzay insanları bir çözüm bulmaya çalışılır. Bir grup genci yeryüzüne yollamaya karar verir. Sizce ne olacak?

3% (2016)

3%

Nüfusun yalnızca% 3’ünün bir Ütopya toplumunda yaşamaya seçiliyor. Günümüzden çok uzakta geçen bu dizide, insanlığın geri kalanı ise yoksullukla mücadele etmekte. Farklı testler uygulanarak insanlar bu %3 lük dilime alınıyor. Böyle bir dünyada bir grup gencin başından neler geçiyor?

YouTube video
Aklınızı Alacak 10 Bilim Kurgu Dizi Önerisi

Yazımızın sonuna geldik. Benzeri yazılar gelmesini isterseniz yorum yapmanız yeterli!

Aklına Takılan Bir Soru Var Mı

Yorum yapmak yerine Soru-Cevap bölümünden bize yazarsan daha hızlı cevap veririz.

SORU-CEVAP BÖLÜMÜ

yorum Yap