Benim Hocam Yayınları KPSS Tarih Ders Notları Nasıl?

Benim Hocam Yayınları KPSS Tarih Ders Notları Nasıl yazımızda benim hocam yayınları nasıl bu soruya cevap vereceğiz. Benim Hocam Yayınları KPSS Tarih Ders Notları kitabının incelemesini yapacağız.

Benim Hocam Yayınları KPSS Tarih Ders Notları Nasıl?

Merhaba KPSS ‘ye hazırlanıp, ömrünün geri kalanını memur olarak geçirmeyi hedefleyen değerli arkadaşlarım.Bir tarafta Genel Kültür sınavında en çok zorlayan bölüm olarak nam salmış tarih, diğer tarafta tarihi sorun olmaktan çıkarmaya gelmiş Ramazan YETGİN.  Benim Hocam Yayınları KPSS Tarih Ders Notları sizleri başarıya götürür mü? Beraber inceliyoruz.

Kapak son günlerde gördüğüm en başarılı tasarımlar top-listte ilk 5 e rahat oynar. Sarı tonları ve beyazın uyumu kullanılmış. MEB-AÖF-AÖL uygun olarak hazırlandığı belirtilmiş. Müfredat konusunda Ramazan hoca oldukça adından bahsettiriyor.

Benim Hocam Yayınları KPSS Tarih Ders Notları

Benim Hocam Yayınları KPSS Tarih Ders Notları Kitabı her yerde çalışmaya uygun hazırlanmış. Kitabın dış özellikleri, boyutu, ağırlığı ve ideal yapısı sayesinde sadece evde kendi ortamınızda değil, otobüs, komşu ve /veya başka ortamlarda da çalışmanızı amaçlanarak hazırlanmış. Normal bir çalışma kitabına oranla küçük, fakat içerik olarak oldukça zengin.

Benim Hocam Yayınları KPSS Tarih Ders Notları Kitabının kapağı aralayıp sunu kısmına geldiğimizde, yazar sınava girecek adaylar için yaptığı video derslerden bahsetmiş. Sunu kısmı başarı olmuş. Zaten arama motoruna Ramazan YETGİN yazdığınızda detaylı bilgiye ulaşıyorsunuz. Sunuda yer alan sadece KPSS ‘ye değil, YGS, LYS, ÖABT, E-KPSS, Askeri  Sınavlar, Adli ve İdari yargı Hakimliği, Avukatlıktan Hakimliğe Geçiş Sınavına hazırlanan arkadaşlarımız da yararlanmıştır ibaresi ile oluşturulan , bu kitap tüm bu sınavlara uygundur sloganını doğru bulmuyorum. Özellikle YGS ve LYS ‘de olan konular, KPSS müfredatında olmadığından bu kitapta yer almamakta.  Meraklısına Sunu kısmının tamamı;

Benim Hocam Yayınları KPSS Tarih Ders Notları Kitabı İncelmesi

Benim Hocam Yayınları KPSS Tarih Ders Notları Kitabının içeriğini incelemeye başladığımda, müfredat ile bire bir uygun olduğunu gördüm. Ne fazlası ne eksiği olmayan Benim Hocam Yayınları KPSS Tarih Ders Notları genel kültür sıkıntısını kökten çözmek için hazırlanmış. Tekrar belirtmek isterim ki kitap tamamen KPSS müfredatına göre yazılmış. Eğer diğer sınavlara hazırlanıyorsanız, kitabı almadan önce mutlaka hazırlandığınız sınavın konularını çıkartıp, yazar ile iletişime geçiniz.

Benim Hocam Yayınları KPSS Tarih Ders Notları kitabının sayfa düzeni, aynı kapaktaki gibi gözü yormayan ferah bir yapıya sahip. Sayfaları çevirirken renklerin birbirine uyumu, resimlerin sayfada durduğu düzen, sizin çalışma tarzınız ile bire bir uyum sağlıyor. Özellikle tabloları ile anlatmak istediğini net şekilde veriyor. Örnek olarak;

 

Tabi anlatım dili her adaya hitap etmiyor. Özellikle dikkat etmeniz gereken nokta, tarih seviyenizin ne durumda olduğu. Eğer tarih göreli uzun yıllar olduysa ve tarihe özel bir ilginiz yoksa bu kitaptan alacağınız bilgiler oldukça sınırlı. Kitabın asıl amacı, KPSS müfredatının dışına çıkmadan bilgiyi net şekilde adaya vermek olduğundan, gelişme bölümünde olan detaylara yer verilmemiş.

Aynı şekilde eğer bir tarih öğretmeni iseniz ve KPSS ‘ye memur olmak amacıyla hazırlanıyorsanız, bu durumda da kitap sizin için biraz hafif kalır.

Yazarın hedef aldığı kitle, devlette kadrolu çalışmayı hedefleyen öğretmen ve öğretmen adayları olmuş. Genel kültür bilgisine sahip, tarih konusunda kendini bir yerlere getirmiş tüm adayların sorun ve sıkıntılarına adeta merhem oluyor kitap.

Bu kadar uzun uzun anlattık, müfredat dedik. KPSS dedik. Bir örnek ile ne demek istediğimizi açıklamazsak olmaz. İşte nokta atışlarından bir örnek;

benim hocam yayınları örnek sayfa 2

Kitabın bir diğer önemli özelliği ise, görsel hafızası kuvvetli adaylara uygun olarak hazırlanması. Kitabın içerisinde kalınlaştırılmış kelime ve kelime grupları, kendine has sayfa düzeni ile, sayfayı görsel hafızanıza kazımanızı kolaylaştırıyor. Böylece sınavda gözünüzün önüne kolayca sayfa gelebiliyor.

Benim Hocam Yayınları KPSS Tarih Ders Notları Kitabını Kimler Satın Almalı?

Yazının önceki bölümlerinde belirttiğim gibi, eğer öğretmen veya öğretmen adayı iseniz, KPSS ‘ye girerek kadrolu devlet memuru olmak gibi bir amacınız varsa, bu kitap tam size göre düzenlenmiş ve hayata geçirilmiş. Fakat hemşirelik bölüm mezunu iseniz ve genel kültür sınavında tarih sorularını doğru cevaplamak gibi bir amaç güdüyorsanız, kitabın size vereceği bilgi oldukça sınırlı.

Benim Hocam Yayınları KPSS Tarih Ders Notları Nasıl – Son Nokta

Kitabın hitap ettiği kitleyi göz önünde bulundurursak, daha iyisi piyasaya biraz zor gelir. Zaten tarihten anlayan, daha önce KPSS ‘ye girmiş bir aday, kitaba şöyle bir göz attığında ne kadar faydalı bir kaynak olduğunu görecektir.Benim Hocam Yayınları KPSS Tarih Ders Notları  almanızı şiddet uygulamadan tavsiye ediyoruz =)

Benim Hocam Yayınları KPSS Tarih Ders Notları Artı ve Eksileri

  • Kapak ve sayfa tasarımı başarılı
  • KPSS müfredatına tam uyumlu
  • Kolay taşınır yapıya sahip
  • Tüm sınavlara uygun değil
  • Tğm KPSS adaylarına hitap etmiyor

Benim Hocam Yayınları KPSS Tarih Ders Notları Fiyatı : 8-10 TL

Kitabı nereden alabileceğiniz konusunda bir yazı yazmıştık. Hangi siteler güvenilir bunlardan bahsettik. Okumak için: İnternet ile Kitap Alışverişi için Güvenli ve Ucuz Siteler

Ücretsiz Rehberlik Almak İster Misin

Soru-Cevap Bölümü Açıldı! Tüm sorulara cevap veriyoruz.

TIKLA ve Üye Ol

yorum Yap