Birey Yayınları AYT (YKS) Organik Kimya Soru Bankası Nasıl?

Bu yazıda Birey Yayınları AYT (YKS) Organik Kimya Soru Bankası Nasıl bunun değerlendirmesini yapacağız. Artısı, eksisi nedir? Kimler kullanmalı? Birey Yayınları AYT (YKS) Organik Kimya Soru Bankası Nasıl? Birey Yayınları AYT (YKS) Organik Kimya Soru Bankası zor mu? Birey Yayınları Zor Mu? Birey Yayınları Nasıl? Benzer bir çok sorunun cevabı yazımızda.

Birey Yayınları AYT (YKS) Organik Kimya Soru Bankası Nasıl?

Kapağa bakınca ”E bu kadar mı ? şarkısı kulaklarda çınlıyor. Yani bu kadar karmaşık ve önemli bir konunun kapağı bu kadar basit olmamalıydı. Kapakta konuya ve kitaba gerekli önemin verilmediğini düşünüyorum. Sonuçta Organik Kimya ve yine aynı sonuçta zor arkadaş bu konu. Anlatmak istediklerimin anlaşılır olması açısından buyurun kapak;

Birey Yayınları Organik Kimya LYS Soru Bankası

Beyaz ve sade bir arka plan, profesyonellik kavramına fazla yakın bir tanımlama ile  düzenlenememiş renkler. Ortada o bireyin alışıldık logosu (ki bence en güzel yeri burası olmuş), ve sağ alt köşede okula yardımcı, üniversiteye hazırlık yazıyor. Neyse önemli olanın içerik olduğunu kendimize bir kez daha hatırlatıyor ve kapağı çevirip kitabın içerisine doğru ilerliyorum.

Ön sözde Fatih OYLUMLU yazarımız bizlere kısaca bilgi vermiş. Aşağıda ön sözü okuyabilirsiniz. Tabi ben de bu arada tercümesini sizin için yapayım.

30 soru var. 10 soru organik kimyadan çıkıyor. Kazanım dedikleri olayı biz kitaba uyguladık. Hücreleme derken aslında MEB tarafından verilen kazanımları bir bir size veriyoruz. Böylece konulardan eksiğiniz kalmıyor ve organik kimya sorularınızı, organik portakal suyunuzu yudumlarken de çözebileceksiniz. Kazanım demek hayat demektir. Bu arada içindekiler ve ön söz bölümünde ki gök kuşağına değinmeden geçemeyeceğim. Heidi mi izliyoruz o nasıl bir dizayn öyle !

Birey Yayınları AYT (YKS) Organik Kimya Soru Bankası Zor Mu?

 

   Konuyu Pekiştiriyor Öğretiyor Sonra Yine Pekiştiriyor

Sayfa düzeni bana sanki bir yerlerden tanıdık geliyor ? Yayın Denizi Hız ve Renk serisinin sayfa düzeni ile bire bir aynı gibi sanki. Acaba hangisi hangisinden almış diye geçmişe doğru bir yolculuk yapmaya karar verdik ve Birey Yayınlarının eski kitaplarının sayfa düzeninin farklı olduğunu gördük. Biz kitapincelemeleri.com adresi olarak özgünlük ve orijinal çalışmayı destekliyor, sıfırdan oluşan çalışmaları görmek istiyoruz. Her ne kadar sayfa düzeni olarak göze hoş gelse de, başka bir yayını taklit ettiğinden dolayı bizden -1 puan.

Gelelim içeriğe. Başlıktan da belli olduğu gibi, soru bankası incelememize rağmen, kitabın en başarılı olduğu nokta konuyu pekiştirmesi. Yazar organik kimyayı öğretirken pekiştirmenin önemini kavramış ve içerikte bu özelliği kusursuz şekilde öğrenciye aktarmayı başarmış. Tabi konuyu bu kadar pekiştirme hevesi beraberinde bir takım sıkıntıları da getirmiş. Örnek olarak kitapta hiç orijinal soruya rastlamak nasip olmadı.

Özgün ve orijinal soruların eksikliği öğrenciyi ezberci eğitime iter. Dersimiz her ne kadar kimya da olsa konunun öğrenilmesi, ezberlenmesinden daha büyük önem taşır. Bu konuda Birey Yayıncılığı daha yaratıcı olmaya davet ediyoruz. İşte sizlere Birey Yayınları Organik Kimya LYS Soru Bankası kitabından bir örnek soru; tek düzeliği bu şekilde daha net görebilirsiniz.

 

Bu arada iso mu izo mu karar verememişler. Biz de karar veremedik? Sizce hangisi ?

Birey Yayınları AYT (YKS) Organik Kimya Soru Bankası Kimler Almalı ?

Organik kimyadan fazla anlamıyorsunuz. Hayatınız boyunca hep fast food yemişsiniz. Biri organik dedi mi o ne ya? diyorsanız, çalışmanız ve öğrenmeniz gereken bir konu olduğunun da farkındaysanız bu kitabı satın alıp, konuyu pekiştirebilirsiniz. Kısacası kimyanız iyi ise ama organik kimyada zorlanıyorsanız tercih edebileceğiniz bir kitap.

Birey Yayınları AYT (YKS) Organik Kimya Soru Bankası – Son Nokta

Sanırım fikir ve görüşlerimiz, Birey Yayıncılığı takip eden ve severek alan kitleyi biraz üzecek. Biz kendini sürekli geliştiren, öğrenciye ulaşmak için çaba gösteren , özgün ve orijinal sorularıyla konulara değer veren kitapları takdir ediyor, taklit yayınları çok beğenmiyoruz. Her ne kadar kitap amacına ulaşsa da Birey Yayınları Organik Kimya LYS Soru Bankası ‘nın çok daha iyisinin yapılabileceği kanısındayız.

Artı ve Eksiler

  • Kazanımları güzel işlemiş
  • Organik kimyayı pekiştirerek öğretiyor
  • Kalitesiz kapak ve taklitçi sayfa düzeni
  • Orijinal sorular bulunmuyor
  • Her tip öğrenciye hitap etmiyor

Kitabı nereden alabileceğiniz konusunda bir yazı yazmıştık. Hangi siteler güvenilir bunlardan bahsettik. Okumak için: İnternet ile Kitap Alışverişi için Güvenli ve Ucuz Siteler

Ücretsiz Rehberlik Almak İster Misin

Soru-Cevap Bölümü Açıldı! Tüm sorulara cevap veriyoruz.

TIKLA ve Üye Ol

yorum Yap