Boyama Yapmanın Çocuklara Katkıları

Sevgili Ebeveynler Merhaba! Sadece ebeveyn dediğim aldırış etmeyin. Bugün konuşacağımız aktivite çocukluktan erişkinliğe kadar her yaş grubunun motor fonksiyonlarını duygusal durumunu psikolojik çevresine şekillendiren gelişime katkı sağlayan güzel bir aktivite. Bugün boyama konuşacağız!

Renklerle dünyamızı aydınlattığımız, hayal gücümüzü resmi ettiğimiz ve hayallerimizi şekillendirdiğimiz harika bir ortamdır boyama. Peki çocukları olan faydasını konuşmak gerekirse de anlat anlat bitmez bir durum var. En başta motor fonksiyonlarını destekler. Ek olarak renkleri öğrenmelerini kolaylaştırır. Günümüzde önemi oldukça artan hayal güçlerini zenginleştirerek onlara hayat boyu katkı sağlayacak yapının temelini atar. Okuduklarını ve anladıklarını resme etmelerini geliştirir. Aynı zamanda sol beyinlerinin gelişimine katkıda bulunur. Boyalarla kağıda kendilerini ifade etmelerini sağladığımız özgürce hayal güçlerini ortaya serdikleri ortam oluşturur. Hatta bazen bizimle iletişim kurdukları onlar için özel bir alan yaratmış oluruz. Tam bu noktada size çok güzel bir önerim olacak. Her zaman Boyama Kitabı bulmak veya güzel bir kitaba çocuğumuzu kavuşturmak mümkün olmayabilir. Size çok güzel bir boyama sitesi önereceğim. Bu boyama sitesinde birçok boyamayı çocuğunuz online olarak yapabilir.  Örnek vermek gerekirse hayvan boyama, süper kahraman boyama ve kızlar için özel boyama etkinlikleri mevcut.  Hatta yetişkinler için de boyama aktiviteleri yer alıyor. Bu güzel boyama sitesini mutlaka ziyaret edin.

Başta renkleri öğrenip daha sonra onları kullanmayı ve resimleri boyayarak hem güzel zaman geçirmek hem de eğlenirken öğrenmek mümkün. Çocuğunuza ve kendinize ayıracağınız bu zaman dilimi hem birlikte güzel zaman geçirmenizi sağlayacak hem de geçirdiğiniz zamanı olabildiğince verimli kullanabilmenize olanak sağlayacak.

Çocuklarınızda sizinle birlikte yaptıkları bu aktiviteyi hem gelişim hem de düzen anlamında ileriki hayatlarına şekil verirken fikir alacaklar. Koşuşturmalardan uzak çocuğunuzda birebir iletişim kurabileceğiniz bu zaman dilimi aslında iki taraf için de çok verimli. Bizler de yoğunluğu muzun arasında bazen kendimize vakit ayırmak ihtiyacı duyarız. Kişilerin kendilerine ayırdıkları vakitleri nasıl değerlendireceklerini onların hobileri hayat tarzları ve zevkleri ile alakalıdır. Çocukların gelişimine katkı sağladığı gibi bizim de kendi gelişimimize katkı sağlayabilmek açısından ve dikkat bozukluğu muzu yenebilmek odaklanma problemimizi çözebilmek açısından resim yapmak boyama yapmak çok faydalı olacaktır. Kendinize ayırdığınız bu vaktin keyifle attığınız gördüğünüzde ne kadar doğru bir aktivite seçtiğin izinsiz de farkına varacaksınız. Bizler de içimizdeki çocuğu mutlu etmeye zorunluyuz. Çünkü o çocuk mutsuzsa bizde mutsuzuz. Kendinize ayıracağınız bu vakti zaman kaybı olarak görmeye siz de zevk alarak bir boyama yapmaya başlayabilirsiniz. 

Aklına Takılan Bir Soru Var Mı

Yorum yapmak yerine Soru-Cevap bölümünden bize yazarsan daha hızlı cevap veririz.

SORU-CEVAP BÖLÜMÜ

yorum Yap