Sınav Stresinden Uzaklaşmak İçin Gezilecek Yerler: Galata Kulesi

Sınav stresi pek çok öğrencinin korkulu rüyasıdır. Bu stres sizlerin sınav öncesinde öğrenilen bilginin sınava girildiği zaman aklınızın karışmasına ve bildiğiniz bilgileri tamamını unutmanıza sebep olur. Hayatımızda pek çok sınava giriyoruz özellikle en çok beklediğimiz üniversite sınavı. Ancak bu sınavlara çok heyecanlı ve stresli bir şekilde girmememiz gerekmektedir. Çünkü sınav anında ağlamaya başlayıp kendimizi yıpratırız ve sınava odaklanamayız. Kafanız doluyken çalışmadınız verimli olmaz, bu yüzden önce zihninizi boşaltmanız gerekmektedir. Zihninizi boşaltmak içinde sayfamızda önerdiğimiz yerlere gidip derin nefes alıp,sunanı düşünmeyip istediğiniz üniversitenin kampüsünde oturduğunuzu hayal edin sizi mutlu edecek şeyleri hayal edin. Tamamen rahatlamış olacaksınız ve sonra daha azimli bir şekilde çalışmaya başlayacaksınız. Zihninizi boşaltmak içinde sayfamızda önerdiğimiz yerlere gidip derin nefes alıp,sınavı düşünmeyip istediğiniz üniversitenin kampüsünde oturduğunuzu ve sizi mutlu edecek şeyleri hayal edin. Tamamen rahatlamış olacaksınız ve sonra daha azimli bir şekilde çalışmaya başlayacaksınız. 

 

Sınav Stresinden Uzaklaşmak için Gezilecek Yerler En İyi 5 Yer

 

Sizler için İstanbul’da sınav stresin uzaklaşmak için gezilecek yerleri listeledik. Bu listedeki yerlere sınavdan önce giderek kafanızı dağıtıp, sınav günü de rahat bir şekilde girebilirsiniz.

 

Galata Kulesi

 

galata kulesi
galata kulesi

 

İstanbul’un simgesi haline gelen Galata Kulesi, manzarası ve tarihi ile oldukça popülerdir. Efsanesinden restoranına kadar her şeyi ile ünlüdür. Turistik yer olması ile birlikte burası pek çok yerli ve yabancı turist akın etmektedir. Galata Kulesi bu nedenden dolayı kafanızı dağıtmak için oldukça uygundur. Kulenin tepesine çıkıp İstanbul manzarasını gördüğünüzde büyün sınav stresiniz azalacak. Her ne kadar kuleye çıkıp manzarayı izlemek zevkli olsa da kuleyi dışarıdan görmekte bir o kadar güzel gelecektir. Kulenin üzerinde ki manzara her ne kadar güzel olursa olsun Galata Kulesi başlı başına bir güzelliktir. Mimarisi ile İstanbul göz bebeği olan bu tarihi yerin bir efsanesi de bulunmaktadır. Buraya sevdiğiniz biriyle çıkarsanız onunla evleneceğinize dair bir efsane bulunmaktadır. Sınav öncesi sevgiliniz ile birlikte çıkarak bütün sıkıntılarınızı ve stresinizi uzaklaştırmış olacaksınız. Galata Kulesi Giriş Ücreti 2019 öğrenmek ve Galata Kulesi hakkında daha detaylı bilgi için şu siteyi ziyaret edebilirsiniz: Galata Kulesi

 

Emirgan Korusu

 

emirgan korusu
emirgan korusu

 

Emirgan Korusu doğal güzellikleri, yeşillikleri ve en önemlisi ise laleleri ile meşhurdur. Bol oksijenin ve rengarenk çiçeklerin olduğu bu yerde pek çok şey yapabilirsiniz. İstanbul’un gözde yerlerinden olan koru, sizleri sınav stresinden uzaklaştırıp rahatlamanızı sağlayacaktır. Dilerseniz çevresinde doğa yürüyüşü yapıp birçok bitkileri görebilirsiniz ya da çevresinde yer alan restoran ve kafeler de oturarak temiz havada arkadaşlarınızla oturup hoş sohbetler edebilirsiniz. İçerisinde bulunan 3 adet köşkte sabah kahvaltısı yaparak güne huzurlu bir şekilde başlayabilirsiniz. Bütün bu aktiviteleri unutup orman ile iç içe kalıp huzurlu saatler geçirebilirsiniz. Eğer bu tarz yerleri seviyorsanız sınav öncesi sizler için iyi gelecektir.

 

Belgrad Ormanı

 

belgrad ormanı
belgrad ormanı

 

Fatih Sultan Mehmet zamanından koruma altına alınan tek orman olma özelliğini taşıyan Belgrad Ormanı İstanbul’da gezilecek yerler arasında oldukça popüler bir yerdir. İstanbul’dan 20 kilometre uzaklıkta bulunan bir tabiat harikasıdır. Çok sayıda ağaç çeşidi ve zengin sayılabilecek hayvan varlığına sahiptir. Orman gezinizde tarihi eserlere rastlamanız mümkündür. Ayrıca içerisinde yer alan ağaçlar ve bitkiler ile temiz hava eşliğinde doğa yürüyüşleri ve bisiklet turları yapabilirsiniz. Dilerseniz de çevresinde yer alan piknik yerlerinde piknik yaparak hoş vakitler geçirip bütün sınav stresini unutabilirsiniz. 

 

Pierre Loti Tepesi 

 

 

Haliç manzarasını göz önüne sunan bir tepe olan Pierre Loti Tepesi, Eyüp ilçesinde yer alan İstanbul’un ünlü tepelerinden biridir. Bu tepeye çıkıp dinlenmenin tadını başka hiçbir yerde bulamazsınız. Çevresinde bulunan çay bahçeleri ve teleferik ile tepeyi çok daha iyi bir şekilde görüp keşfedebilirsiniz. Dilerseniz içerisinde bulunan kahvaltı yerleri ile birlikte manzara eşliğinde sabah kahvaltınızı yapabilirsiniz. Haliç manzarası ile İstanbul’u birleştiren bu tepeden stresten uzak güzel saatler geçirebilirsiniz.

 

Moda Sahili

 

galata kulesi

 

Tarihi Moda Sahili, Kadıköy’ün batısında yer alan deniz manzarasını sizlere sunan İstanbul’da gidilmesi gereken yerlerden biridir. Sahilin her köşesinde farklı bir manzaralar ve güzellikler ile karşılaşabilirsiniz. Sahilde yürüyüş yaparken İstanbul’un havasını soluyup rahatlayabilirsiniz. Çevresinde yer alan çay bahçeleri gün batımını izleyebilirsiniz. Sizler için oldukça dinlendirici bir aktivite olabilir. Bu aktivitelerin yanı sıra en iyisi Moda Sahilinde kahvaltı. Çevresinde yer alan kahvaltı yerlerinde veya kafelerde manzaraya karşı güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz. Moda sahilinin simgeleşmiş bir yeri olan Moda çikolata dükkanında tatlı krizinizi giderebilir ve arkadaşlarınız ile güzel vakitler geçirebilirsiniz. Sanırım Moda sahili sınav stresini unutmak için oldukça uygun bir yerdir. Bu yerlerden istediğinizi seçerek sınav stresinizi bir kenara bırakıp, kendinize vakit ayırabilirsiniz. Bu sınav stresini yenmeniz en iyi yolu gezmektir. Çünkü burada yapılacak olan aktiviteler sayesinde kafanızı dağıtıp hoş vakitler geçireceksiniz. Sınav günü ise artık rahatlamış ve kendinizden emin bir şekilde sınava girerek güzel işler başaracaksınız. 

 

 

Aklına Takılan Bir Soru Var Mı

Yorum yapmak yerine Soru-Cevap bölümünden bize yazarsan daha hızlı cevap veririz.

SORU-CEVAP BÖLÜMÜ

yorum Yap