İnovasyon: Verimli Binalar

İnovasyon nedir? Farklılık, yeni fikir… Schneider Electric tarafından kurulan “Verimli Binalar” inovasyon kelimesi ile tam anlamıyla eşleşiyor.

Dünyamızda enerji verimliliği konusunda ülke bazında birçok çalışma yapılmakta. Ülkeler enerjide daha fazla tasarruf yapmak için yıllardır birçok önlem almakta. 

Dünyamızda milyarlarca insan yaşamakta. Bu insanların beslenme, barınma gibi öncelikli ihtiyaçlarından sonra diğer istekleri geliyor: konfor, rahatlık, huzur…

Peki bu istekleri karşılamak ne kadar maliyetli biliyor musunuz? Bunların her biri için yoğun ücret ve yatırımlar gerek. Bu maliyetleri azaltmak, daha verimli sistemler geliştirmek gerekiyor.

Bu konuda da devreye en güzel çalışma, tam anlamıyla bir inovasyon niteliğinde olan Schneider Electric çalışmaları giriyor.

Schneider Electric İnovasyonu

Schneider EcoStruxure Building İnovasyon: Verimli Binalar
Schneider EcoStruxure Building İnovasyon: Verimli Binalar

Schneider Electric oteller ve benzeri işletmeler için özellikle gerekli diyebilirim. Çünkü verimlilik ile lüks kelimesini bir araya getirebilecek bir inovasyon çalışma yürütüyor.

Bir araya gelebilmesi çok zor olan bu iki kelimeyi; verimlilik ve lüksü müşterilerine sunabilen bir kurum.

Peki tam olarak ne kadar bir tasarruftan bahsediyoruz biraz da ona değinelim.

Schneider EcoStruxure Building

Schneider Electric inovasyonu olan Schneider EcoStruxure Building projesi ile otellerin artan beklentileri ve sitekleri karşılanıyor. Bunla birlikte enerji tasarrufu da sağlanıyor.

Verimli Binalar sistemi yani Schneider EcoStruxure Building sistemi ile toplamda %10-15 arası bir enerji tasarrufu sağlıyor. Bu tasarrufun yanı sıra işletmenin konuklarına, müşterilerine de birinci sınıf bir deneyim sunuyor. Buna inovasyon denmez de ne denir.

Verimli Binalar çalışması sadece enerji tasarrufu ve konfor ile sınırlı değil.

EcoStruxure Building çalışması yani Verimli Binalar sistemi, tasarımdan entegrasyona kadar binadaki mühendislik verimliliğini ve tasarrufu en iyi noktaya getirir. Binanızın enerji performansını izleme hizmetiyle birlikte, binanın, kurumun uzun yıllar verimliliğini sağlar. Ayrıca bina içindeki insanlara yani müşterileri ve çalışanlara verimlilik ve konforu da beraberinde getiriyor, Schneider Electric.

Yönetimde Nesnelerin İnterneti (IoT)

inovasyon

Yenilikçi teknolojileri ile bu konu da Schneider Electric fark yaratıyor.

IoT teknolojisi yani Türkçesiyle nesnelerin interneti sayesinde bina yönetme işi, gittikçe kullanımı daha kolay ve daha güçlü hale geliyor. Önceden çok zor, detaylı ve oluşturulması neredeyse imkansız olan birçok rapor bu teknoloji ile mümkün ve kolay hale geliyor.

Şirketinizin ya da binanızın tüm cihazları yazılım ve hizmetler üzerinden birleştirerek hem günümüz binalarının hem de sakinlerinin nasıl daha akıllı ve verimli çalışabileceğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu sistem ile, IoT teknolojisi sayesinde hizmetleriniz daha hızlı ve kolay hale gelecek. Birçok işlem anlık olarak gerçekleşebilecek.

Dijital Güç Dağıtımı

Çağımızın dijital dünyasına ait binalarında güç dağıtımı konusunda köklü ve eskiye göre çok daha faydalı sistemler yapılmaya başlandı. Bu konuda öne çıkan şirketlerin başında Schneider Electric, EcoStruxure Building inovasyonu ile geliyor. 

EcoStruxure Building, günlük işlemlerinizi daha verimli hale getirmenize yardımcı olur. Bunula birlikte enerji tüketimi ve enerji tasarrufu yapılabilecek fırsatları takip edebilmenize kolaylık sağlar.

Bazı Sayısal Bilgiler

EcoStruxure Building inovasyonu ne kadar yararlı ve gerekli özet olarak şimdiye kadar anlattık. Şimdi de konuyla ilgili biraz sayısal bilgi verelim.

EcoStruxure Building ile:

  • Binanın ömrü yaklaşık %75 artar ve uzun yıllar yeni kalır.
  • Bina enerji verimliliği %50 artar. Binadaki alanları etkin olarak denetler ve buna göre enerji kullanımına olanak sağlar.
  • Enerji maliyeti %30 azalır. Enerji maliyetinde ultra tasarruf sağlanır.

Tüm veriler ışığında EcoStruxure Building sistemi tam anlamıyla bir yenilik, inovasyon olduğu çok açık. Gerek enerji verimliliği, enerji tasarrufunun yanı sıra sağladığı lüks ve konfor da çok önemli bir özelliği. Konu hakkında daha fazla bilgi edinmek, videolar ve referans çalışmalarını görebileceğiniz https://www.schneider-electric.com.tr/tr/ sitesini gezmenizi ve siteden bilgi almanızı ısrarla öneririm.

Ücretsiz Rehberlik Almak İster Misin

Soru-Cevap Bölümü Açıldı! Tüm sorulara cevap veriyoruz.

TIKLA ve Üye Ol

yorum Yap