İnternet ile Kitap Alışverişi için Güvenli ve Ucuz Siteler

Kitap alışverişi konusunda sitelerin güvenli olup olmaması bizi tereddütte bırakır. Çoğu güvenli sitenin ise fiyatları biraz daha fazladır. Bu yazımda üniversite sınavı için güvenli ve ucuz sitelerden bahsedeceğim. Objektif olacağımdan emin olun.

Ayrıca internet alışverişlerinizde dikkat etmeniz gerek hususlar için de ayrı bir yazı yayınladım. Bu yazıda da internetten alışveriş yaparken dikkat etmeniz gerekenler ve sitede olmazsa olmazları yazdık. Buraya tıklayarak o yazıya gidebilirsiniz. Okumanızda fayda var.

Bu yazıda hiç bir kurum reklamı yapılmamaktadır.

Alışveriş yaptığım siteleri ekstra belirteceğim ve deneyimlerimi hizmet kalitelerini anlatacağım. Bunun yanı sıra kesinlikle “girmeyin bu siteye” şeklinde bahsedeceğim sitelerde var. Bunun için yazının tamamını okuyun.

Hazırsan sonraki yazısına tıkla, başlayalım.

 

Kitap Sarayı Nasıl?

Benim kullandığım bir site çokça 100 lira üstü alışveriş yaptım. Üniversite sınavı kaynak alışverişi dışında okuma kitapları da var. Bu açıdan çok güzel. Tek bir yerden tüm kitaplarınızı alabilirsiniz.

Kargoya genelde aynı gün verilir. İletişim ekibi aktif çalışır ve her zaman cevaplarlar. Benim için hep böyle olmuştur. Bazen güzel kampanyaları olur. Ara sıra ansızın kargo bedava olur. Bunun dışında 2017 senesi yılbaşında (2016 yılı içerisinde) kitaplara kasada fazladan %10 gibi bir indirim yapmışlardı. Yanlış hatırlamıyorsam böyleydi.

Sanırım ankaradan kargolanıyor kitaplar. Önceden MNG ile çalışıyorlardı. Şimdi UPS ile çalışıyorlar. MNG iyiydi, hiç sıkıntı yaşamadım. çoğu kez 24 saat içinde kargo geldi. MNG takip sistemine anlık bilgi giriyor. Bu açıdan çok severim. Belki bizim şube için böyledir.

100TL üzeri kargo ücretsiz. 100TL altından ise (UPS) 6TL kargo ücreti var. Kapıda ödeme imkanı da var. Kendi tecrübem odluğu için ilk bunu anlatmak istedim. Siteyi görüntülemek için şuraya tıklayıver.

Sonraki site ise: Yargı Yayınevi.  Aşağıdaki butondan sonraki dersen hakkında daha geniş bilgi edinirsiniz.

 

Yargı Yayınevi Nasıl?

Ben alışveriş yapmadım. Yapanlardan duydum. Sorun olmuyormuş. Fiyatlar Kitap Sarayı kadar uygun. Tek sevmediğim yanı çeşit az. Her yayını bulmazsınız.

Genel olarak KPSS odaklı bir yayının resmi satış sitesi fakat diğer yayınlarında satışını yapıyorlar. Üniversite hazırlık kitapları da var.

Site geç açılabilir. Bazı cihazlarda sayfa görüntülenme hataları sıkça görebilirsiniz. İnternet sağlayıcınız ve internet hızınızda bunda etkili tabi.

Çalıştıkları kargo şirketi Sürat Kargo ve kargo ücreti yurt içi (içi, dışı kelimeleri hep ayrı yazılır. BKZ: TDK:8) kargo bedeli 5TL.

Siteye gitmek için bu bağlantıya tıklayın.

Sırada kitap işler ve kitap iste siteleri var. Bilinen siteler fakat bilmeyen arkadaşlar için değerlendirmeyi yapacağım. Eğer okumak istemezseniz buraya tıklayın ve en tanıtıma geçin. Son sayfayı Kitapseç e ayırdım. Kitapseç yazısını kesin okuyun. Direk o yazıya gitmek için buraya tıklayın.

 

Kitap İşler Nasıl? Kitap İste Nasıl?

Gördüğünüz üzere isimleri birbirine çok yakın. Site temaları da şekil itibariyle aynı. Biri kırmızı biri turuncu tek fark bu. Fiyatlar arasında fark yok. Aynı kurumun olduğunu düşünüyorum. Resmi açıklama görmedim fakat bir çok kişiden duydum.

Hizmet kalitelerine gelecek olursak gayet iyi. Fiyat olarak ilk iki siteden çok daha pahalı. Güvenebileceğiniz bir site. Türkiye de birçok yerde mağazaları ve şubeleri var.

100TL üzeri kargo ücretsiz ve 100TL altı kargolarınız için fiyat 6TL. Aras Kargo ile çalışıyorlar. Ama bazı ürünlerde MNG kargo ve PTT Kargo seçeneği de var.

Kendim buradan da alışveriş yaptım. Kitap yelpazesi çok geniş. Bir çok yayın var. Site de güvenli fakat fiyatlar ilk iki siteye göre biraz fazla pahalı. Eğer yüksek mertebelerde (BKZ: TDK) yani yüksek fiyatlardan bir alışveriş yapacaksanız bu fiyat farkının fazlalığını daha net görürsünüz.

Kitap İsteye gelelim: hiç alışveriş yapmadım. Yapanı da görmedim. Fiyatlarda aynı iki site içinde.

Sonraki sayfada kitap seç den bahsettim. Kesin oku.

 

Kitap Seç Nasıl?

Geldik buna. Her yerde yazar. Sakın almayın. Aşağıda daha kapsamlı alışveriş örneklerini vereceğim. Öncesinde biraz ben anlatayım: Kitaplar ucuz ama çoğu zaman gelmiyor. 20 gün kitap bekleyen duydum. Stok kavramı yok galiba. Sen siparişi veriyorsun sonrasında kitabın tedarik edilmeye çalışılıyor galiba. Yeni bir site. Varsa geçmişi bir iki yıl. Google ‘a verdiği reklamlar ile tanındı bir çok kişi alışveriş yaptı ama memnun olan çok az. Bir arkadaşım kapıda ödeme ile aldı. Yaklaşık 3 günde kitaplar gelmiş ona. Kapıda ödemelerde ekstra fiyat farkı olur hep. Ama çok güvenlidir. Kitap seç de bu kapıda ödeme ile alınan siparişlere bir tık öncelik veriyor sanırım. Daha çabuk para alabilmek için.

Bir tartışma sitesindeki bir kullanıcının yorumunu paylaşmak istiyorum. Hiç üzerinde oynama yapmadan aşağıya yapıştırdım.

BU KİTAPSEÇ.COM DENEN SİTEDEN KİTAP ALMAYIN VERDİĞİM SİPARİŞTEN 15 GÜNDÜR HABER YOK GÜÇ BELA ULAŞTIM GÖNDERİYORUZ DEDİLER ,BANA GÖNDERDİKLERİ KARGO TAKİP NO SU ALAKASIZ ŞEYLER GÖSTERİYOR MEĞERSE GENEL OLARAK BÖYLE YAPIYORLARMIŞ ŞİKAYETVAR.COM DA BİR SÜRÜ ŞİKAYET VAR BEN DİKKAT ETMEDİM SİZLER DİKKAT EDİN PARANIZI KAPTIRMAYIN ..HEM B HEM A GRUBUNA AÇTIM KONUYU LÜFEN DİKKAT EDİN

Bunun haricinde herhangi bir şüphe uyandıran site oldu mu şu sitede bir tarama yaparım: Şikayet Var.  Birçok site ve kurum hakkında şikayet veya memnuniyet var burada. Alışveriş yapmadan önce bu site aklınızda olsun. Bu sitede Kitap Seç için toplamda 2500 ün üzerinde şikayet var. Defolu kitap geldiğini söyleyen bile var. Yorumları okumak için buraya tıklayın.

 

Aklına Takılan Bir Soru Var Mı

Yorum yapmak yerine Soru-Cevap bölümünden bize yazarsan daha hızlı cevap veririz.

SORU-CEVAP BÖLÜMÜ

Yorumları Göster (8)