LGS Kitap Önerileri ve LGS İçin En İyi Kaynaklar 2020

Bu yazımızda LGS Kitap Önerileri ve LGS İçin En İyi Kaynaklar 2024 önerdik. Yani en iyi LGS kitapları burada. Yazımızda 8. sınıf kaynak kitap önerileri listeledik. Yazımızda 8.sınıf LGS kaynak önerileri 2024 bulabilirsiniz. Üstelik önerdiğimiz kitaplar en yeni 2024 kitaplarıdır. LGS için kaynaklar 2019 yılı için de öneri yazımız vardı. Bu yazıyı düzenleyip ve en yeni LGS Kitaplarını da listeye aldık.

Ayrıca yazıyı oluştururken forum konularınından ve LGS kitaplarını kullanan diğer kişilerin yorumlarını aldık.

Şu yazıyı da mutlaka okuyun: FEN LİSESİ NASIL KAZANILIR

LGS Kitap Önerileri 2024

Aşağıda her kitabı listeledik ve her kitap için kısa yorum yaptık. Kolay, orta ve zor olarak da kaynakları yorumladık. İşte sizler için LGS kitap önerileri 2024:

Tonguç Akademi 8. Sınıf Kitapları LGS

Bir LGS öğrencisiysen kullanman gereken kitaplardan biri de Tonguç’un kitapları yani Tonguç akademi 8. sınıf kitapları. Biz öğrenci kozu olarak tonguç akademi kitaplarının gerçekten yararlı ve sınava yardımcı olduğunu düşünüyoruz. Bizim gördüğümüz ve edindiğimiz bilgilere göre tüm LGS kaynaklarından LGS’ye benzer soru tipleri bu kitaplarda var. Soru tutturma ihtimalleri yüksek. Bu yüzden LGS kitap önerileri yazınının en başında yer alıyor. Zaten popüler de bir kitap.

Telefonunuza TATS uygulamasını indirip kaydolarak çözemediğiniz soruların çözümlerini izleyebilirsiniz. Yani Tonguç Akademi kitapları bir nevi çözümlü soruları var diyebiliriz.

Sınav Yayınları LGS Kitapları

Çok fazla bir yorumum yok. Soru bankaları ve test kitapları içerisinde çok zor sorular yok. Sözel dersler için işinize yarayabilecek bir kaynak olarak görüyorum.

Koray Varol Akademi

Bu yayının yayının sadece bir kitabını inceledim: koray varol akademi 8. sınıf inkılap. Bana göre güzel bir kitaptı. Sayısal dersler veya diğer sözel dersler için nasıl bilemiyorum. Ama inkılap için güzel kaynaktı.

Bilfen Yayınları LGS Kitapları

Özellikle Bilfen depar testleri güzel, öneririm. Sözel dersler için güzel kaynak olması ile birlikte sayısal derslerde de başarılı. Ayrıca Bilfenin Tam Ölçme kitapları da güzel. Ben TEOG için olanını inceledim. İçinde ara sıra zor soru gelebilir.

Arı Yayınları LGS

Arı Yayınlarının LGS kitaplarından en çok ölçen arı denemeleri güzel, onları çok beğendim. Biz, Matematik ve Türkçe için olanlarını inceledik. TEOG’da da, LGS’de de gerçek sınav ile benzer sorular sormuştu. Bu da tavsiye ettiğimiz bir LGS kaynak kitap önerisi.

Ayrıca Arı yayınları akıllı defteri de güzel. Bu kitap içerisinde küçük ve pratik notlar var. Kullanımı kolay ve işe yarayıcı.

Karekök Yayınları LGS

Karekök lise öğrencileri yani YKS’ye hazırlananlar için klasik kitaptır. Karekök yayınları içerisinde hem kolay hem zor sorular vardır. Ayrıca kitap modüller piramit sistemi ile de konu anlatımı yapar. Yani önce öğretir, bir soru kendi çözer sonra size o soru tipi ile aynı 5-6 soru çözdürür. Özellikle matematik için tavsiye ederim.

Türev Yayınları LGS

Türev yayınlarının yaprak testleri güzeldir. Biz yine matematiğini inceledik. Çok zor olmasa da orta seviye diyebiliriz.

Eksen Yayınları LGS

Biz eksen yayınlarının LGS İngilizce kitabını inceledik. Rahatça söyleyebilirim ki gerçekten güzel bir kitaptı. Daha çok kelime öğrenme ile alakalı soruları var, bilginiz olsun.

Pruva Akademi

Bu yayın evi pek bilindik değil. Ama biz Fen ve Türkçe kitaplarını alarak Pruva yayınını inceledik. İncelediğim kadarıyla bu iki kitabı önerebilirim. Matematiğini de inceledik ama son yapılan LGS ile pek bir benzer yanı yoktu. Bunun dışında fen ve Türkçe için gerçekten güzelmiş.

Yazımızda 8. sınıf kaynak kitap önerileri 2024 yazdık. En beğenilen, lgs için en iyi kaynaklar 2024 yazısıydı. Yararı olacağını düşünüyorum.

Biz Öğrenci Kozu olarak Üniversite Sınavına hazırlıkta yani YKS için oldukça popüler bir internet sitesiyiz. İçeriklerimizi LGS için yani 7. sınıf ve 8.sınıf öğrencileri için de genişletmeyi düşünüyoruz. Bu gibi yazıların devamını ve LGS için rehberlik yazıları görmek istersen sitemizde bize bir işaret çak! Kısaca yorum yap yeter.

Hatta aşağıya şöyle kısaca taktikleri yazalım:

LGS Fulleme Taktikleri

  • İnkılap dersi sizleri biraz zorlayabilir ama PES adında bir kitap var. İnkılap dersi için bu kitabı kullanıp TEOG da full yapanı çok duyduk.
  • Matematik dersinden asla korkmayın, çekinmeyin. Aslında gayet basit olan bir ders. Gözünüzde büyürse LGS de umutsuzluğa kapılabilirsiniz.
  • İngilizcede kelime kartları her zaman işe yaramayabilir. Okulun dağıttığı yani MEB kitapları arkasındaki kelimeleri ezberlemeniz yeterli olacaktır.
  • Seviyenize göre kitaplar alın. Sonra yavaş yavaş zorlaştırın kaynakları. Direk en zordan başlamayın!

Son dakika LGS taktiklerini de sıraladık. Bu şekilde sizlere LGS rehberlik ve motivasyon yazısı yazmamızın yararlı olduğunu düşünürseniz yorum yapın.

Böylelikle LGS kitap önerileri yazımızın sonundayız. Görüşmek üzere…

İnstagramdan takip edin.

Aklına Takılan Bir Soru Var Mı

Yorum yapmak yerine Soru-Cevap bölümünden bize yazarsan daha hızlı cevap veririz.

SORU-CEVAP BÖLÜMÜ

Yorumları Göster (4)