LGS Tavsiyeleri 2020

Bu yazıdaki LGS Tavsiyeleri 2020 için. LGS çalışma tavsiyeleri ve lgs ders çalışırken masa düzeni ve sıkılmadan ders çalışmak konusunda tavsiyeler burada! LGS Kitap önerleri de var yazıda. LGS de full yapmak için bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim. Sitemizi ziyaret eden LGS anneleri de mutlaka çocuklarınıza da okuyun bu yazıyı!

En Özel LGS Tavsiyeleri 2020

Merhaba tekrar. Ben Özge Sazi. Daha önce Fen Lisesi Nasıl Kazanılır yazısı yazmıştım. Güzel yorumlar almaya başladım hemen. Okumayanlar için aşağıya bir buton ekliyorum:

Yukarıda bağlantıdaki yazıyı mutlaka okuyun. Çünkü o yazıda çok güzel LGS Tavsiyeleri vermiştim. 2020 LGS için sizi başarıya götürecek LGS Tavsiyeleri orada. Bu yazı o yazının devamı niteliğinde olacak. Bu yazıda bahsedeceğim konu:

Ücretsiz Rehberlik Almak İster Misin

Soru-Cevap Bölümü Açıldı! Tüm sorulara cevap veriyoruz.

TIKLA ve Üye Ol

  • LGS Çalışırken Masa Düzeni Nasıl Olmalı

Öğrenci Kozu instagram hesabından puanımı soranlar olmuş. Eklemeyi unutmuşum. Burada bahsedeyim dedim. Ben TEOG a girmiştim ve 480 puan aldım arkadaşlar. Öğrenci Kozu’na editör olmak için başvuru yaptığımda da sınav sonucumu göndermiştim zaten. Merak etmeyin!

Şimdi bu açıklamayı da ekledikten sonra asıl konuya dönelim.

LGS Tavsiyeleri: Masa Düzeni

Tavsiyelerimi alt alta maddeler halinde yazmak yerine konu konu bahsetmenin daha yararlı olacağını düşünüyorum. Önceki yazıda (Fen Lisesi Nasıl Kazanılır) zaten belli başlı noktalara değinmiştim.

Tabii en önemli nokta öncelikle iyi bir çalışma ortam belirlemek olacaktır. Kendinize ait bir çalışma odası veya en azından abla, ağabey veya kardeşinizle paylaştığınız bir çalışma odası sahibi olmanız iyi olur.

Ders çalışma odanız kesilikle sessiz ve sakin bir oda olmalı. Odanızda dikkat dağıtıcı eşyalar olmamalı. Çalışma odanızda televizyon falan olmasın. Çalışma masanız yatağa da bakmamalı. Uykunuzu getirme ihtimali var. Yani neyin nerede durduğu çok önemli.

Yine de söylemek isterim. Kendinize ait bir bir çalışma masanızın olması iyi olur. Ama ortak olarak aile bireyle kullanmak zorunda olduğunuz bir masa da varsa yapacak bir şey yok. Yerde çalışmaktan iyidir. Yerde çalışmak veya yatakta çalışmak yasak!!! Uykunuzu getireceği kesin bir şey 🙂

Eveet! Birbirinden özel LGS Tavsiyeleri ile yazımız devam ediyor! Dikkatin dağılmadı değil mi!!!

Masanıza veya kitaplığınıza Kitaplarınızı karışık bir şekilde koymayın. Sınıflandırarak koymanız iyi olur. Ben yayınlara göre sınıflandırıyorum. Yayınları da kendi içerisinde derslere göre sınıflandırdım. Sırasıyla Türkçe, Matematik… şeklinde. Sen istediğine göre sınıflandırabilirsin. Sadece neyin nerede olduğunu bil yeter.

Ücretsiz Rehberlik Almak İster Misin

Soru-Cevap Bölümü Açıldı! Tüm sorulara cevap veriyoruz.

TIKLA ve Üye Ol

LGS Kitap Tavsiyesi konusunda da sitede bir yazı var. Bu yazıyı da okuyabilirsiniz.

LGS Tavsiyeleri 2020 yani LGS Taktikleri ve LGS Kaynak Önerileri
LGS Tavsiyeleri 2020 yani LGS Taktikleri ve LGS Kaynak Önerileri

Çalışma masası kendi zevklerinize uygun olsun. Ama bana sorarsanız ben minimalist olmasından yanayım. Daha az dikkat dağıtıcı olur. Bu konuda Öğrenci Kozu’nda güzel bir yazı var: Minimalist Yaşamın 8 Faydası

Çalışırken renkli not kağıtları kullanabilirsiniz. Notlara önemli notları veya en çok unuttuğunuz şeyleri yazın. Masadaki bir bölgeye toplayın. Yatmadan önce, çalışmaya başlamadan önce bakın. Bu sayede ömür boyu unutmayacak kadar ezberlemiş olursunuz. Görsel zeka açısından da iyi olur.

Bu kağıtlara hedefinizi de yazabilirsiniz. Gördükçe sizi motive eder. Hedef ile birlikte sizi motive edecek şeyleri de yazabilirsin. Örneğin iyi bir lise kazanırsan ailen telefon alacaktır. O telefonu yazabilirsin. Bence seni isteklendirir. Bu konuya da az sonra değineceğiz zaten.

Çalışma masanızda o an çalışacağınız kitaplar olsun sadece. Çalışma masanızın üzerine kitap kulesi yapmayın. Kullanmayacağınız kitaplar yerinde olmalı.

Çalışma ortamı sıcaklığı önemli bir nokta. Ne sıcak ne soğuk olmalı.

Ayrıca oda ferah bir kokuda olmalı. Bununla birlikte oksijen oranı da uygun olmalı. Siz sabah okula gitmeden camı açabilirsiniz. Veya derse başlamadan 20 dakika önce camı açabilirsiniz. Odanın ferah olması önemli!

Ders çalışırken yemek yemek bence kötü oluyor. Odaklanmanızı azaltıyor diye düşünüyorum. Siz ders çalışırken masada çikolata olması… Sürekli kafam oraya giderdi benim. Ama tabii herkes farklı. Yine de atıştırmalık tüketecek veya masanızda bulunacaksa ders çalışmadığında yemelisin.

Sakız ise kesinlikle olmamalı bence!

LGS Tavsiyeleri 2020 yazımın da sonuna geldim. Daha önceki yazımda Fen Lisesi Nasıl Kazanılır şeklinde başlık açmıştım. Hız kesmeden bu yazıda da LGS Tavsiyeleri verdim. Bir sonraki yazıda da çalışma isteğinizi nasıl yerine getireceğiniz konusunda yazılarımı yayınlayacağım. Hız kesmeden LGS yazı serisi devam ediyor.

Öğrenci Kozu yazarı Saliha tarafında yayınlanan şu yazıyı okuyabilirsiniz: Ders Çalışma İsteğini Yerine Getirecek 5 Yol

Görüşmek üzere LGS tayfa!

Aklına Takılan Bir Soru Var Mı

Yorum yapmak yerine Soru-Cevap bölümünden bize yazarsan daha hızlı cevap veririz.

SORU-CEVAP BÖLÜMÜ

yorum Yap