Öğrenci Kozu
Öğrencinin Eğitimdeki Kozu

Okul Kantinlerinde Fiyatlar Düşebilir

0 21

Okul Kantinlerinde Fiyatlar Düşebilir adlı haberimizde Milli Eğitim Bakanlığına ağlı okullarda kantin olarak belirlenen alanların okul aile birlikleri tarafından kiraya verilmesi işlemlerine de KDV istisnası getirilecek.

KDV’nin kalkması ile kantinciler sattıkları yiyecek ve içecekleri artık biraz daha fiyatını düşürebilir. Tabi ki her yer için bu söz konusu olamaz ama okul aile birliği baskısı ili bu durum yapılabilir. İşte haberin devamı…

Okul kantinlerine KDV istisnası getiriliyor

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edilen, Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı ile Motorlu Taşıtlar Vergisi kapsamında olan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda, kantin olarak belirlenen alanların okul aile birlikleri tarafından kiraya verilmesi işlemlerine de KDV istisnası getirilecek.

Kantinlerin kiraya verilmesi KDV dışı

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda, kantin olarak belirlenen alanların okul aile birlikleri tarafından kiraya verilmesi işlemlerine de KDV istisnası getirilecek.

Sanayi sicil belgesine sahip işletmelerin, yatırım teşvik belgesi aranmadan imalat sanayisinde kullandıkları yeni makine ve teçhizat alımlarına 31 Aralık 2019’a kadar KDV istisnası getirilecek. Ar-Ge, yenilik ve tasarım faaliyetlerinde bulunanlara, teknoparklarda, Ar-Ge ve tasarım merkezlerinde ve üniversitelerin araştırma laboratuvarlarında kullandıkları yeni makine ve teçhizat alımlarına 31 Aralık 2019’a kadar KDV istisnası sağlanacak.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.