YKS Haberleri

ÖSYM 2018 YKS Kılavuzu Yayınlandı

ÖSYM 2018 YKS Kılavuzu Yayınlandı. Klavuzu PDF olarak sitemizden indirebilir veya sitemiz üzerinden görüntüleyebilirsiniz. ÖSYM tarafından yayınlanan 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı sitemizde.

 

ÖSYM 2018 YKS Kılavuzu PDF

2018-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Kılavuzu PDF Kaydet

Merak Ettikleriniz İçin Aşağıdaki Yazılarımızı Okuyun

YKS Başvuru Ücretleri Ne Kadar?

YKS Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Daha Fazlası İçin Ziyaret Edin: 2018 YKS

 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Sınava başvurmak isteyen adaylar kılavuza ÖSYM’nin internet adresinden erişebilecekler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacak. Bir ortaöğretim kurumunun son sınıfında öğrenim gören adaylar; başvurularını kendi okullarından, ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri’nden veya ÖSYM tarafından belirlenmiş olan başvuru merkezlerinden yapacaklar. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli fotoğrafı yani son 50 ay içerisinde herhangi bir başvuru merkezinden çekilmiş ve ÖSYM tarafından reddedilmemiş fotoğrafı ve eğitim bilgisi bulunan adaylar başvurularını bireysel olarak internet aracılığıyla https://ais.osym.gov.tr yapabilecekler. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı ve/veya eğitim bilgisi bulunmayan adaylar, başvurularını ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri’nden veya ÖSYM tarafından belirlenmiş olan başvuru merkezlerinin birinden yapacaklar. Sınava başvuru merkezlerinin adresleri başvuru tarihlerinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde yer alacak. Adaylar, kılavuzun dikkatle okuduktan sonra Aday Başvuru Formunu dolduracaklar.

Sınav ücretini süresi içinde yatırmayan adayların başvuruları tamamlanmamış olacak
Adaylar, başvuru bilgileri sisteme kaydedildikten sonra sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklar. Sınav ücretini süresi içinde yatırmayan adayların başvuruları tamamlanmamış olacak ve sisteme girilmiş olan başvuru bilgileri silinecek. Başvuru kayıt bilgileri iptal edilecek, bina/salon atamaları yapılmayacak, bu adaylar için Sınava Giriş Belgesi de düzenlenmeyecek.

ÜCRETLER NASIL ÖDENECEK?

2018-YKS’ye başvuran adaylar seçmiş oldukları oturumlara bağlı olarak sınav ücretini kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan herhangi birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında e-işlemlerde yer alan ‘ödemeler’ alanından kredi kartı/banka kartı ile süresi içinde yatıracaklar. Sadece TYT’ye girecek adaylar 50, TYT ile birlikte AYT veya YDT’den herhangi birine girmek isteyen adaylar 100, hepsine girecekler ise 150 TL yatıracaklar.


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı