Paragraf için Soru Bankası önerileri

4
7587
.

Paragraf için Soru Bankası önerileri bu yazıda. En iyi paragraf kitapları hangisi? Paragraf için kitap önerileri yani paragraf için kaynak önerileri sitemizde.

En zor paragraf kitabı hangisi? ÖSYM tipi soruları paragraf soru bankası hangisi? Türkçe testindeki paragraf soruları için önerdiğimiz paragraf kitapları burada.

Kitapları KPSS, LGS, YKS, ALES gibi tüm sınavlar için kullanabilirsiniz.

Diğer paragraf kitapları hakkında sorularınız varsa, yorum yapabilirsiniz.

Tüm kitap incelemeleri için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Paragraf için Soru Bankası önerileri
Paragraf için Soru Bankası önerileri

Paragraf için Soru Bankası önerileri

Kitapların popülerliğine göre bir sıralama yaptık. Kısaca her kitabı açıkladık. Sizin için en uygun olanı siz seçin  istedik. Paragraf kitabı alırken bu sayfadaki yorumları aklınızın bir köşesinde tutmanızda fayda var.

1Limit Yayınları Kronometre Paragraf Soru Bankası Nasıl?

En iyi paragraf soru bankası KPSS

Limit Türkçe ve edebiyat dersleri için çok kaliteli bir kaynaktır. Eşit Ağırlık alanında yüksek hedefleriniz varsa kesinlikle tercih edilmesi gereken bir yayın Limit Yayınları. TYT’de derece yapmak yani üst sıralarda yer almak gibi bir düşünceniz varsa kesinlikle çözmeniz gerek bu kitabı. Dilerseniz en son çözün dilerseniz ilk çözün ama sizi kesinlikle zorlayacak.

2Hız ve Renk Yayın Denizi Paragraf Hız Soruları Nasıl?

Paragraf için Soru Bankası önerileri YKS

Başlangıç için gayet muhteşem. Sizi belli bir her seviyeden alıp daha iyi konuma koyuyor. Reçete gibi bir içindekiler bölümü var. Kitabı nasıl kullanmanız gerek bunu anlatıyor. Kitabı alınca mutlaka okuyun. Bu kitabı ben de kullanmıştım. Hatta ilk paragraf kitabımdı. Hakkını vererek çözdüm. İçindekiler bölümünde anlatıldığı gibi kullandım ve sonuç: 20+ ile başladığım Türkçe netlerim 30+ oldu. Üstüne bir iki paragraf kitabı daha çözüp dil bilgisini halledince 35+ oldu. Türkçe nasıl yapılır bunun için ayrı bir yazı gelecek.

3Karekök TYT Paragraf Soru Bankası Nasıl?

Paragraf için Soru Bankası önerileri TYT

4Palme TYT Paragraf Soru Bankası Nasıl?

Paragraf için Soru Bankası önerileri YKS

Ortalama bir kitap. Yayın denizinin hız ve renk kitabından sonra kullanılabilir. Sorular günceldir. Günümüz teknolojileri hakkında bilgiler veren paragraflar var. Görseldeki kitabın beyaz renkli ciltlemesi olan kitap var. O böyleydi en azından. Anlam ve Paragraf Soru Bankası olarak geçiyordu. Aynılardır diye düşünerek böyle yazıyorum. Palme Anlam ve Paragraf Soru Bankasında paragrafa ek olarak; sözcükte anlam ve cümlede anlam testleri var. Eğer o konularda da eksiğiniz varsa tercih edebilirsiniz.

5Bilgi Sarmal Paragraf Soru Bankası Nasıl?

KPSS Paragraf için Soru Bankası önerileri

Bilgi sarmal da biraz zor bir kitap. Çevreden duyduğum kadarıyla limitin bir tık altıymış. Bilgi Sarmalı Türkçe Soru Bankasını incelemiştim onun soruları gayet kaliteliydi. Ortalamanın biraz üstünde bir kitap. Farklı ya da diğer yayınlardan kendini özgün kılan bir özelliği yok.

6Paragrafın Şifresi Modüller Soru Bankası Nasıl?

ALES Paragraf için Soru Bankası önerileri

7Yargı Yayınları Paragraf Soru Bankası Nasıl?

Paragraf için Soru Bankası önerileri DGS

8Antrenmanlarla Matematik Paragraf Anlam Bilgisi Soru Bankası Nasıl?

Antrenmanlarla Matematik Paragraf Anlam Bilgisi Soru Bankası Nasıl?
Kolay Paragraf İçin Soru Bankası Önerileri

Her ders için hemen hemen bu aynıdır: başlangıç için “Antrenmanlarla” kitabı kullanılır. Sanırım bu paragraf için de geçerli. Meslek lisesi öğrencileri başlangıç için tercih edebilirler ama kesinlikle üstüne bir paragraf kitabı daha bitmeli. Sınav da bir iki soru anca bu kitaptaki seviye ile olur. Bu kitapla başlamak sizi ısındırır ama bu ısınma ile sahaya giremezsiniz arkadaşlar!

Paragraf için Soru Bankası Önerileri yazımızın sonuna yaklaşıyoruz.

Şimdi aşağıdan diğer önerilerimize bak bir.

Öğrenci Kozu’nda Yeni Misin?

Eğer sitemizde ilk zamanların ise gel şu yazıyı bir oku:

Övmek gibi olmasın, sitemiz sınavlara hazırlık için gerçekten yararlı bir site. İçerikler tamamı ücretsizdir. Projelerimize “Daha nasıl yardımcı olabiliriz?” sorusunu kendimize sorarak başlıyoruz. Bu sebeple diğer platformlardan farklı ve özgün içerikler üretmeyi başarıyoruz.

Sıcak samimi ve yararlılık esasına (gerçeğine) dayalı yazılarımızı sınıflandırdık. İşte belli başlı kategoriler:

92019 TYT Çalışma Programı

2019 TYT Çalışma Programı

102019 YKS Kitap Önerileri

2019 YKS Kitap Önerileri

11Olmazsa Olmaz: Motivasyon Yazıları

Şimdi her şey tamam da peki çalışırken hiç bıkmayacak mısın? Bıkacaksın, sıkılacaksın elbet. Bunun içinde sitemizdeki motivasyon bölümünden dilersen Girişimci Hikayeleri ile motive olabilirsiniz.

12YKS için Kaynak Dokümanlar ve PDF

Sitemizde türkiye geneli yapılan birçok deneme sınavı PDF olarak mevcut. Sitemizin Dokümanlar kategorisinden bu tip deneme sınavlarına ve yasal içeriklere ulaşabilirsiniz.

13Sormak İstediklerin İçin: Soru-Cevap

En son sitemize bir Soru-Cevap Platformu yaptık. Bu platform ile aklına takılan ne varsa bize ve platforma üye olan herkse sorabilirsin, anketler yapabilirsin.

14Çalışmalara Son Gaz Devam

Bitmedi! Daha birçok projem var. Tek kişilik ekip ile ancak bu hızda ilerliyor. Seninde fikirlerin varsa bana iletişim sayfasından ulaşabilirsin. Dilersen de Öğrenci Kozu ekibinde yer alabilirsin.

İyi çalışmalar ve başarılar…

Değerlendirme
Limit Yayınları Kronometre
Yayın Denizi Hız ve Renk
Bilgi Sarmal Paragraf
Paragrafın Şifresi Modüller
Yargı Yayınları Paragraf Soru
Antrenmanlarla Matematik Paragraf
Arkadaşlarına Duyur!

4 Kişi Yorum Yaptı

    • Kitabı yazan öğretmeni tanıyorum. Derslerine girmiştim. İyi bir Türkçe öğretmeni kendisi. Uzun yılardır basılan bir kitap. Yeni soru tiplerine göre güncelleme yapılıyorsa kullanılabilir ama eski basım bir kitap gibiyse almaya gerek yok. Çünkü ÖSYM soru tiplerini güncelledi. Türkçede artık daha farklı soru tiplerine yöneldi. Kitabı inceleyip kendin karar vermen en iyisi olacak sanırım.

Bi'şey de!