Paragraf İçin Soru Bankası Önerileri

2
197
.

Paragraf İçin Soru Bankası Önerileri bu yazıda. En iyi paragraf kitapları hangisi? Paragraf için kitap önerileri yani paragraf için kaynak önerileri sitemizde. En zor paragraf kitabı hangisi? ÖSYM tipi soruları paragraf soru bankası hangisi? Türkçe testindeki paragraf soruları için önerdiğimiz paragraf kitapları burada.

Paragraf İçin Soru Bankası Önerileri

Kitapların popülerliğine göre bir sıralama yaptık. Kısaca her kitabı açıkladık. Sizin için en uygun olanı siz seçin  istedik. Paragraf kitabı alırken bu sayfadaki yorumları aklınızın bir köşesinde tutmanızda fayda var.

 

1Limit Yayınları Kronometre Paragraf Soru Bankası Nasıl?

Limit Türkçe ve edebiyat dersleri için çok kaliteli bir kaynaktır. Eşit Ağırlık alanında yüksek hedefleriniz varsa kesinlikle tercih edilmesi gereken bir yayın Limit Yayınları. TYT’de derece yapmak yani üst sıralarda yer almak gibi bir düşünceniz varsa kesinlikle çözmeniz gerek bu kitabı. Dilerseniz en son çözün dilerseniz ilk çözün ama sizi kesinlikle zorlayacak.

 

 

2Hız ve Renk Yayın Denizi Paragraf Hız Soruları Nasıl?

Başlangıç için gayet muhteşem. Sizi belli bir her seviyeden alıp daha iyi konuma koyuyor. Reçete gibi bir içindekiler bölümü var. Kitabı nasıl kullanmanız gerek bunu anlatıyor. Kitabı alınca mutlaka okuyun. Bu kitabı ben de kullanmıştım. Hatta ilk paragraf kitabımdı. Hakkını vererek çözdüm. İçindekiler bölümünde anlatıldığı gibi kullandım ve sonuç: 20+ ile başladığım Türkçe netlerim 30+ oldu. Üstüne bir iki paragraf kitabı daha çözüp dil bilgisini halledince 35+ oldu. Türkçe nasıl yapılır bunun için ayrı bir yazı gelecek.

 

 

3Karekök TYT Paragraf Soru Bankası Nasıl?

4Palme TYT Paragraf Soru Bankası Nasıl?

Ortalama bir kitap. Yayın denizinin hız ve renk kitabından sonra kullanılabilir. Sorular günceldir. Günümüz teknolojileri hakkında bilgiler veren paragraflar var. Görseldeki kitabın beyaz renkli ciltlemesi olan kitap var. O böyleydi en azından. Anlam ve Paragraf Soru Bankası olarak geçiyordu. Aynılardır diye düşünerek böyle yazıyorum. Palme Anlam ve Paragraf Soru Bankasında paragrafa ek olarak; sözcükte anlam ve cümlede anlam testleri var. Eğer o konularda da eksiğiniz varsa tercih edebilirsiniz.

 

5Bilgi Sarmal Paragraf Soru Bankası Nasıl?

Bilgi sarmal da biraz zor bir kitap. Çevreden duyduğum kadarıyla limitin bir tık altıymış. Bilgi Sarmalı Türkçe Soru Bankasını incelemiştim onun soruları gayet kaliteliydi. Ortalamanın biraz üstünde bir kitap. Farklı ya da diğer yayınlardan kendini özgün kılan bir özelliği yok.

 

6Paragrafın Şifresi Modüller Soru Bankası Nasıl?

Paragrafın Şifresi Modüler Soru Bankası

7Yargı Yayınları Paragraf Soru Bankası Nasıl?

2018 KPSS – ALES – DGS – YGS – LYS Paragraf Soru Kitabı

8Antrenmanlarla Matematik Paragraf Anlam Bilgisi Soru Bankası Nasıl?

Antrenmanlarla Matematik Paragraf Anlam Bilgisi Soru Bankası

Her ders için hemen hemen bu aynıdır: başlangıç için “Antrenmanlarla” kitabı kullanılır. Sanırım bu paragraf için de geçerli. Meslek lisesi öğrencileri başlangıç için tercih edebilirler ama kesinlikle üstüne bir paragraf kitabı daha bitmeli. Sınav da bir iki soru anca bu kitaptaki seviye ile olur. Bu kitapla başlamak sizi ısındırır ama bu ısınma ile sahaya giremezsiniz arkadaşlar!

 

Paragraf İçin Soru Bankası Önerileri yazımızın sonuna geldik. Birçok kitabı değerlendirdim. Kendi şahsi görüşlerimi aktardım. Eklemek istediğiniz yayınlar veya önerileriniz varsa yorum olarak belirtin. Bunun dışında daha geniş açıklamalı Kitap İncelemeleri için ilgili kategorimizi ziyaret edin!

 

 

Değerlendirme
Limit Yayınları Kronometre
Yayın Denizi Hız ve Renk
Bilgi Sarmal Paragraf
Paragrafın Şifresi Modüller
Yargı Yayınları Paragraf Soru
Antrenmanlarla Matematik Paragraf
Paylaş

2 YORUMLAR

Cevapla