Projeksiyon Lambasının Önemi

Projeksiyon cihazları hakkında eminim herkesin bir fikri vardır. Artık neredeyse tüm platformlarda karşımıza çıkmaya başladı. Maç izlemek için gittiğimiz bir cafeden tutun da seminer salonlarına hatta evlerimizdeki kendi oluşturduğumuz küçük sinema odalarımıza kadar her yerde projeksiyon cihazlarına erişimimiz kolaylaştı.

Evimizin bir köşesinde sinema keyfi yapıyoruz, çocuklarımızla patlamış mısır hazırlayıp animasyonlar izliyoruz. Seminer salonlarında ya da işyerlerinde küçük ofislerde gelen müşterilerimize sunumlar yapıyoruz. Yine keza okullarda öğretmenler öğrencilerine çok güzel slayt gösterileri yapabiliyor. Bu açıdan projeksiyon cihazlarının önemi bizim için artıyor.

Ancak bir süre sonra bakıyoruz ki projeksiyon cihazımızın fokusu yani netliği kaybolmaya başlıyor. Neden olduğunu anlamıyoruz. Bu şekilde bizi idare eder diyerek bu sıkıntıyı önemsemeden gözardı ediyoruz. Daha ileride ise bir gün projeksiyon cihazımızın görüntüsü gelmiyor. Aslında arkasındaki fanı dönüyor, güç düğmelerindeki led leri yanıyor ama neden bu şekilde görüntüsü gelmiyor şeklinde bir karamsarlığa düşüyoruz. İşte bu durumda yapmamanız gereken şeylerin başında kesinlikle elinize tornavida alıp kapaklarını açmaya çalışmayın. Tamir edilebilecek cihazınızı lütfen çöpe göndermeyin.

Projeksiyon cihazlarının yüzde sekseni projeksiyon lambası arızası yapmaktadır. Bu durumda herkes gibi siz de internetten projeksiyon lambası fiyatlarına bakarım ve satın alırım. Nasıl olsa biraz teknik bilgim var bu işlerden anlarım demeyin. Çünkü projeksiyon lambasını internet üzerinden alsanız, hatta taksanız bile düzgün çalışmasını sağlayamazsınız. Çünkü bu araba farı gibi yenisini tak değiştir gibi çalışan bir sistem değildir!

Projeksiyon lambasını takmak için micron hassasiyette montaj cihazları bulunmaktadır. İnternet üzerinden hiçbir yerde bu ürünleri göremezsiniz, kimse size bu bilgiyi vermez… Kendinizin taktığı lambadan düzgün performansı bırakın net bir görüntü, homojen dağılmış  parlaklık bile almanız mümkün değildir. Makinenizin arızalanması durumunda yapmanız gereken tek şey internet üzerinden projeksiyon teknik servisi hizmeti veren bir firmayı aramak olacaktır. Bir de dikkat etmeniz gereken diğer önemli durum ise firmanın geçmiş ve bu sektöredeki deneyimi. Orijinal lamba taktığından emin olun ve kesinlikle yaptığı işe en az 6ay garanti vermeyen firmalardan uzak durum.

Aklına Takılan Bir Soru Var Mı

Yorum yapmak yerine Soru-Cevap bölümünden bize yazarsan daha hızlı cevap veririz.

SORU-CEVAP BÖLÜMÜ

yorum Yap