Öğrenci Kozu
Öğrencinin Eğitimdeki Kozu

Satılık Daire Arayanlara Güzel Haber! Taksitle Ev Sahibi Olabilirsiniz

0 0

Satılık daire alma sürecinde dikkat edilmesi gereken hususlar içinde yanlış karar almanızı sağlayabilecek, hatta yeni bir ev alma kararınızdan vazgeçirebilecek konulara dikkat etmenizde fayda var. Bu hatalar sonrasında konut sahibi olmak çok karışık bir hal alabilmekte. Öyle bir durum oluyor ki satılık daire almak ihtiyaç ve hayalini kurduğunuz bir olgudan çok zaruri bir hal olabiliyor. Peki ne uygun maliyetlerle satılık daire alabilmek mümkün mü?

Bankaların yüksek kredi faiz oranlarından dolayı günümüz şartlarında ülkenin ekonomisini ayakta tutan inşaat ve konut projeleri en durgun sezonlarını yaşamakta ki çok sayıda firma ardı ardına konkordato ilan etti. Diğer yandan vatandaşlar da konut kredisi ile ev sahibi olmak istediğinde alacakları evin değerinin 3 katı kadar maliyetlere katlanmak zorunda kalıyor. Başta dar ve orta gelirli vatandaşlar olmak üzere kredi faizi ödemek istemeyen vatandaşların taksitle ev sahibi olabilmesi için hizmet veren firmaların sayısı her geçen gün artmakta.

Bu firmalardan ilk önerimiz Eminevim olacak. Elbirliği adını verdikleri sistem ile taksitle, faizsiz ve vade farksız bir şekilde ev sahibi olma olanağı sağlanıyor. Anlatacağımız diğer firmaların da sistem anlayışları birbiri ile aynı denebilecek kadar aynı. Ufak tefek değişiklikler hariç. Eminevim sistemine dahil olan kişiler peşinatlı ya da peşinatsız kendi ödeme güçlerine göre taksitle ev sahibi olabiliyor.

Faydalanabileceğiniz bir diğer firma Fuzulev. Faizsiz, peşinatsız ve kredisiz ev alma yolu adını verdikleri FPK sistemi Eminevim sisteminde olduğu gibi sadece ufak bir hizmet bedeli karşılığında hayalini kurdukları eve sahip olabiliyor. Uzun yıllardır sektörde başarılı bir şekilde hizmet veren Fuzulev, çok sayıda ailenin hayallerini gerçeğe dönüştürmüş durumda.

Son önerimiz ise yaklaşık 3 yıllık geçmişine rağmen hızlı bir şekilde büyüme gösteren ve çok sayıda ailenin tasarrufa dayalı bir şekilde sadece ev değil, araba sahibi olmasına yardımcı olan Birevim. Firma özellikle ATV ekranlarında yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz ve TRT ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisine sponsor olması ile adını sıkça duyurmaya başladı.

Bahsettiğimiz 3 sistemin de mantığı basit. Annelerimizin altın günü mantığında gruplar belirleniyor. Her grup içerisinde yer alan kişiler aynı bütçeye sahip ev almak istiyor. Her ay toplanan paralar ile noter huzurunda gerçekleştirilen çekiliş ile sıralar belli oluyor ve sırası gelen kişi Türkiye’nin neresinde olursa olsun istediği evin sahibi oluyor. Son önerimiz ise Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Toki evleri olacak. Toki projeleri ile ilgili gelişmelere https://www.satilikdairekonut.com/category/toki adresinden takip edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.