Sınava Hazırlanırken Instagram ile Nasıl Para Kazanılır

Sınava hazırlanırken Instagram ile motive olup bir taraftan da para kazanacağınızı biliyor musunuz? Adım adım nasıl instagramdan para kazanılır.

Sosyal medya hayatımızda büyük bir yer edindi. Bu sosyal medya platformlarından en çok kullanılanı da sanırım instagram. En azından siz öğrenciler için.

Öğrenci arkadaşlar; dertlerini, yaptıklarını çalışmalarını paylaşmak için sosyal medya kullanıyor. Kesinlikle karşınıza bunla ilgili bir hesap çıkmıştır. Belki sizinde takip ettiğiniz bir blog vardır.

Bu yazı ile siz de bir blog açabilirsiniz. Açmakla da kalmayıp para kazanıp kitap masrafınızı bile çıkartabilirsiniz. Tüm bunları nasıl yapacağınıza yazımızda değineceğiz.

Bir Öğrenci İçin Adım Adım Instagramdan Para Kazanmak

Konu üzerine birçok yazı okudum. Böyle bir blog açıp, paylaşım yapan arkadaşlar ile konuştum. Fikirlerini aldım ve size de bu yazıda aktaracağım.

Amacım ne mi? Yaptıklarınızı paylaşıp başkalarına ilham vermeniz. Aynı zamanda kendi sorun ve sıkıntılarınızı rahatça anlatıp, görüş almanız. Bu süreçte de para kazanıp, okul giderlerinizi karşılasın hoş olmaz mı. her yazıda sizi düşündüğüm gibi bu yazıda da öğrenci dostu hareket ediyorum.

Adım adım anlatalım bakalım. Haydi başlayalım!

Blog Hesabı Oluşturun

Güzel ve ilgi çekici bir hesap adı olmalı. İnsanları cezbetmeli. Genel olarak çoğu kişi hedeflerini yazıyor ama artık bu şekilde kullanıcı adı almak zorlaştı. Çünkü artık hedefler çakışmaya başladı.

Uzun vadeli de bir çalışma olması için ben daha özel bir isim bulmanızı öneririm

Bir kelime üzerine düşünün ve türetmeler yapın. Ben Öğrenci Kozu ismini böyle buldum. sizin için bir kaç öneriyi vereyim mi?

İnstagram Blog Adı Önerileri

[one_half] Öğrencigiller [/one_half][one_half_last]Okulistik[/one_half_last]

[one_half] Çalışma Günlüğü[/one_half][one_half_last]Dersmaya[/one_half_last]

[one_half] OSeYeMe[/one_half][one_half_last]ykskafasi[/one_half_last]

Örnekleri çoğaltabilirsiniz, türetebilirsiniz.

Daha fazla örnek de bulabilirsiniz. Açıp sözlük okuyun. Kelimler aklınıza fikirler verecektir.

Göderi Paylaşımı

Hesabınız oluşturduktan sonra sıra gönderi paylaşmaya geliyor. Düzenli şekilde post atın. Aktif olun. Zamanınızdan çok kaybetmezsiniz. Günlük bir resim ideal. Resmin altında da fikirlerinizi, yorumlarınızı eklersiniz.

Gönderi paylaşırken belli bir düzen kurmanız önemli. Biri sizin profil akışına girdiğine belli bir düzen görürse daha çok beğenir. Profilinizdeki ilk sutuna sözler paylaşın, sonraki iki sutun normal resim olsun mesela.

Takipçi Artıma

Düzenli paylaşım yaptıkça takipçiniz artacaktır ama ilk etapta bu büyüme çok yavaş olur. Farklı yollar kullanmanızda yarar var. Örneğin instagrama reklam verebilirsiniz. Ama siz bloglar için etkili olmayabilir. Takipçinizi artırmada kolaylık sağlaması için şu linkten takipçi alabilirsiniz: Instagram takipçi al

Yukarıda önerdiğim siteden Instagram türk takipçi satın al ve takipçi sayını biraz artır. Sonrasında takipçi artırmak daha kolay olacaktır. En azından bir ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Gönderilere Etiket Ekleme

Gönderilere etiket yani hagstag eklemeniz sizi başkalarının görmesine olanak sağlar. Kitleniz daha da büyür. Ayrıca aldığınız beğeni sayısı da artacaktır bu yolla. Takipçi konusunda yaptığınız gibi beğeni konusunda da destek alabileceğiniz bir önerim var. Ona da şu linkten ulaşabilirsiniz: beğeni satın al

Para Kazanmak

Belli bir takipçi sayısına ulaştıktan sonra sizinle işbirliği yapmak isteyen kurumlar olacaktır. Onların reklamlarını yaparak, çekilişler yaparak gelir elde edebilirsiniz.

SON

Bu güzel yazı umarım faydalı olur. Daha da faydalı olması açısından sizlere bir önerim var. Önceden açtığınız veya bu yazı sonrasında açtığınız hesapları bize yazın. Reklamını yapalım, Instagramda büyümenize yardımcı olalım.

Yorum olararak veya bilgi@ogrencikozu.com adresine yazabilirsiniz.

Aklına Takılan Bir Soru Var Mı

Yorum yapmak yerine Soru-Cevap bölümünden bize yazarsan daha hızlı cevap veririz.

SORU-CEVAP BÖLÜMÜ

Yorumları Göster (4)