Soru Bankası Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

İnternet çağında yaşamamız dolayısı ile günümüzde her şey internet ortamından kolaylık ile temin edilebilmektedir. İnternet alışverişinde en çok alınan ürünler arasında da her ders için soru bankası yer almaktadır. Hemensepette, sektörün öncü firmaları arasına girmeye aday olan, çok geniş kitap seçeneği ile %100 müşteri memnuniyeti sağlamayı hedefleyen bir internet sitesidir. İnternet sitemizde her alandan, farklı birçok soru bankasına ulaşmanız mümkündür.

Soru Bankası Seçiminde Nasıl Bir Yol İzlemeliyiz?

Özellikle sınavlara yönelik soru bankası seçimi yapılacak ise alınacak kitapların mutlaka detaylı bir şekilde incelenmesi ve araştırılması gerekmektedir. Aksi halde iyi hazırlanmamış bir kitabın alınması ve çözülmesi, öğrenciler için herhangi bir fayda sağlayamayacağı gibi aynı zamanda zaman kaybına sa sebep olmaktadır. Hemensepette bünyesinde satışını gerçekleştirdiğimiz kitapları seçerken bazı detayları dikkate almaktayız. Kitap seçiminde dikkat edilmesi gereken detaylar şu şekilde sıralanabilir;

  • Soru bankası seçiminde kitabın güncel olması çok önemlidir. Sınavlar ve soru çeşitleri her sene değiştiği için mutlaka yeni basım ve güncel bir kitap seçilmelidir.
  • Güvenilir yayınevleri ile çalışmak ve nitelikli kitapları seçmek oldukça önemli bir detaydır. Her yayın evi her sene onlarca kitap çıkarmaktadır. Bu noktada kitapların içeriğinin incelenmesi önemlidir.
  • Soru bankası tavsiyesi yapan ve alanında uzman olan öğretmenlerin fikirlerini mutlaka değerlendirmek önemlidir. Öğretmenler kendi branşlarına dair birçok kitaba ulaştıkları ve inceleme imkânı buldukları için bu konuya oldukça hakimdirler.
  • Her sene değişen müfredat ve sınav sistemi için soru bankalarının seçimi yapılırken, kitaplardaki soruların sınav stratejilerini de barındırması ve mantık sorularına yer vermesi oldukça önemlidir.
  • Soru bankası kitaplarının içeriğinde soruların çözümlerinin de olması oldukça fayda sağlamaktadır. Bu sayede öğrenciler çözemedikleri soruları öğrenme fırsatı bulmaktadırlar. Kitap seçimi yaparken bu detaya da dikkat edilmesi önem arz etmektedir.

HemenSepette‘nin İnternet Sitesinde Bulabileceğiniz Kitaplar

Ücretsiz Rehberlik Almak İster Misin

Soru-Cevap Bölümü Açıldı! Tüm sorulara cevap veriyoruz.

TIKLA ve Üye Ol

Hemensepette, her branşa uygun soru bankası ve konu anlatımlı kitapların satışını yapmaktadır. İlkokul, ortaokul, lise kitaplarını ve sınavlara hazırlık kitaplarını en uygun fiyatlar ile bulabilmeniz mümkündür.

 

Aklına Takılan Bir Soru Var Mı

Yorum yapmak yerine Soru-Cevap bölümünden bize yazarsan daha hızlı cevap veririz.

SORU-CEVAP BÖLÜMÜ

yorum Yap