Su Kaçağı Tespiti İstanbul

Su kaçağı evlerde ve iş yerlerinde ortaya çıktığında, orada yaşayan kişilerin yaşamlarını zorlaştırmakta ve yaşam standardının düşmesine neden olmaktadır. Su kaçağı tespiti İstanbul firmamız tarafından kırmadan dökmeden kısa sürede yapılmakta ve bu şekilde büyük tadilatlar olmadan tamirinin mümkün olması sağlanmaktadır. Eskiden su borularının zeminde ya da duvarın içinde gömülü olarak bulunması nedeniyle tespiti için o bölgelerin kırılması gerekmekteydi. Bunu bilen kişiler de su kaçağından şüphe ettiklerinde, bunun tamirini ertelemekte ve ortaya çıkacak büyük tadilatı yaşamak istememekteydi.

Firmamız deneyimli ustaları ile sektörde yenilikçi olarak hizmet vermeye devam etmekte ve bunun için modern cihazlar kullanmaktadır. Kullanılan cihazlar ile de su kaçağı hizmeti hiçbir yerin kırılmasına gerek olmadan yapılmakta ve büyük maliyetler ile karşılaşmanızı da önlemektedir. Geniş kadromuz ile bize online olarak ya da telefon ile ulaştığınızda kısa bir sürede adresinize gelerek hizmet vermekteyiz.

Garantili Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Eviniz kirlenmeden ve çok fazla vaktinizi almadan cihazla yapacağımız su kaçağı tespiti ile sorunun ana kaynağı bulunmakta ve tamirat içinde büyük tadilatlara gerek kalması önlenmektedir. Firmamızın garantili olarak kırmadan su kaçağı tespitini yapmak için kullandığı cihazlar ise Avrupa’dan getirilmekte ve sizlerin daha kaliteli hizmet alabilmeniz için kullanılmaktadır. Kaçağın temiz su ya da pis su borularında mı olduğunu ve hangi noktadan kaynaklandığını bulmak için ise şu cihazları kullanmaktayız.

 • Su kaçağı bulma robotu
 • Hassas dinleme cihazları
 • Termal kameralar

Bu cihazları kullanarak su kaçağı bulma İstanbul hizmetimizi verdiğimiz an ise ortamın sessiz olması gerekmektedir. Ustalarımız ortamın sessiz olmasını sağladıktan sonra cihazları çalıştırmakta ve yerin 50 santim altında dahi olsa su kaçağının yerini noktasal olarak tespit etmektedirler. Tespitin yapılmasının ardından ise size bu konuda bilgi verilmektedir.

Su Kaçağı Neden Olur?

 1. Su borularının kalitesiz olması
 2. Tesisat yapılırken özensiz davranılması
 3. Tesisata gelen yüksek basınçlar
 4. Yapılan tesisatın zaman içinde çürümesi
 5. Eski binalarda meydana gelen dayanıksızlık
 6. Sıcaklık değişimi
 7. Paslanan borular
 8. Evlerde kullanılan kimyasal deterjanlar
 9. Şebekeden gelen suyun sert ve basınçlı gelmesi
 10. Conta ve diğer teknik aletlerinin gevşemesi/ sıyırması

Su tesisatı sırasında eğer bakır ve galvanize borular kullanılmış ise paslanma meydana gelir. En ufak bir paslanma bile tüm boruya etki edip çatlamasına ve sızıntı yapmasına neden olur. Nemlenen ve kaçak olan bir boru tüm böcekleri ve haşereleri de çekecektir.  Bu durumla karşılaşmamak adına İstanbul su kaçağı tespiti olarak bizimle iletişime geçiniz.

Sıcaklık değişimi de su borusunda çatlamaya sebep olur. Özellikle soğuk iklim koşullarında yaşıyor iseniz tesisat sorunları ile karşılaşmanız mümkündür.

İstanbul Su Kaçağı Tespiti

Pek çok kişi su kaçağı sorununun sadece eski binalarda olduğunu düşünmesine rağmen yanlış yapılan inşaatlar ve kullanılan kalitesiz malzemeler nedeniyle yeni binalarda da sık sık su kaçağı sorunu yaşanmaktadır. Apartmanlarda su sızıntısı işleminin cihazla yapılması ise daha çok önem kazanmaktadır. Çünkü apartmanlarda ortak olarak kullanılan su tesisatlarında su kaçağı olduğundan sızan suyun nerede ortaya çıkacağı belli olmamakta ve çoğu zaman kaçağın olduğu dairede değil alt, yan ya da birkaç kat aşağıda olan dairede kendini göstermektedir.

Dairesinde su kaçağı olduğuna inanan kişiler ise firmamız ile iletişime geçtiklerinde ustalarımızın cihazla yapacakları su kaçağı tespiti ile sorunun kaynağı olan daire tespit edilmekte ve bizimle iletişime geçen kişiler de gereksiz masrafa girmekten kurtulmaktadırlar.

Su Kaçağı Tamiri Ustası

İşinde uzman ustalarımızın su kaçağı bulma hizmeti vermesinin ardından ise tamiri için gerekli maliyet hesaplanmakta ve hazırlanan fiyat teklifi de size sunulmaktadır. Bu teklifin kabul edilmesi ile en fazla iki seramik kaplayacak kadar küçük bir alan kırılmakta ve bu açılan yerden sızıntı yapan boruda gerekli tamirat yapılmaktadır.

Tamirin bitmesinin ardından ise açılan alan yine ustalarımız tarafından kapatılmakta ve aynen eski haline getirilmektedir. Çıkan çok az miktardaki moloz da yine ustalarımız tarafından atılmakta ve yapılan bu tamirat için bir yıllık bir garanti verilerek evinizden ayrılmaktadırlar.

Kaynak: https://www.sukacagiistanbul.gen.tr

Aklına Takılan Bir Soru Var Mı

Yorum yapmak yerine Soru-Cevap bölümünden bize yazarsan daha hızlı cevap veririz.

SORU-CEVAP BÖLÜMÜ

yorum Yap