Tıp Fakültesi Taban Puanları 2019 ve Başarı Sıralaması

Ücretsiz Rehberlik Almak İster Misin

Soru-Cevap Bölümü Açıldı! Tüm sorulara cevap veriyoruz.

TIKLA ve Üye Ol

Tıp Fakültesi Taban Puanları 2019 ve Başarı Sıralaması YKS tercihleri için uygundur. Tıp Fakültesi Başarı Sıralaması 2019 sitemizde.

Tıp Fakültesi Taban Puanları sitemizde. Buna ek olarak aşağıdaki gelişmiş tablo ile: Tıp Fakültesi Taban Puanları haricinde üniversitelerin kontenjan bilgileri, taban puanları var.

Mühendislikler veya diş hekimliği taban puanları gibi ilginizi çeken diğer bölümler için güncel 2019 sıralamaları aşağıdaki bağlantıda:

Tıp Fakültesi Taban Puanları

Tıp Fakültesi Taban Puanları tablosu gelişmiş bir tablodur. Bazı özel kullanımları var:

Tablonun sol tarafındaki artı işaretine tıklayarak veya tablodaki üniversitenin üzerine tıklayarak ilgili bölümün diğer bilgilerini de görebilirsiniz.

Yani tabloda gördüğünüz Tıp Fakültesi Taban Puanları ve tıp başarı sıralaması haricinde, üniversite ismine tıkladığınızda bu bölüme kaç kişi yerleşmiş, ne kadar boşluk var gibi bilgileri de görebilirsiniz.

Tablodaki veriler daha iyi analiz ve tercih yapabilmeniz için sayfalara ayrılmıştır. Her bir sayfada 20 üniversite olacak şekilde ayarladık. 

Tıp Fakültesi Taban Puanları 2019 ve Başarı Sıralaması

[ninja_tables id=”3495″]

Sitemizde tercih yapmadan önce okuman gereken birçok yazı var. En başta bu bölümün kontenjan artışı var mı ona bakmalısın. Şu yazıyı oku: 2019 Kontenjan Artışları . Sonra 👇

 AŞAĞIDAKİ YAZILARI OKUMADAN TERCİH YAPMA!

Tıp Fakültesi Taban Puanları ve başarı sıralaması yazımızın sonundayız. Şimdi size üniversite tercihleri konusunda ve tercihleri sonrasında çok yardımcı olacak aşağıdaki içeriklere bak!

Tıp Fakültesi Taban Puanları yazımız ile bölümlere baktın. Umarım güzel bir tıp fakültesine gidersin. Tıp fakültelerinde sıralamalar birbirine çok yakın olduğu için neye göre ve nasıl tercih edileceği konusunda çok karasızlık yaşanıyor.

Bu sebeple Tercih Rehberi yazılar yazdık. Üniversiteye gittikten sonra nasıl burs bulacağınız ile ilgili de gözel yazılar yazdık.

👇BEKELME YAPMA👇

Üniversiteye Geçiş Rehberi

Bu zamana kadar sınava çalıştın. Tıp fakültesi gibi de güzel bir bölümü hedeflemiştin. Şimdi artık işin zor kısmını atlattım mı dedin? No no no!

Ücretsiz Rehberlik Almak İster Misin

Soru-Cevap Bölümü Açıldı! Tüm sorulara cevap veriyoruz.

TIKLA ve Üye Ol

Daha yeni başlıyoruz 😂 Tercih dönemi, bu sürecin en zor anıdır. Tercih etme evresi bitecek sonra burs arayışı başlayacak. Yurt mu ev mi telaşı falan derken iş uzayacak. Şu da var ki: eğer tıp olmazsa…

Yani tıp için mezuna kalmak … Bunun kararını vermen içinde çok güzel bir yazı serimiz var. Eğer okursan seneye tıp öğrencisi olmana bir adım daha yaklaşırsın.

Yani Öğrenci Kozu olarak tercih öncesi ve sonrasında sana yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda güzel yazılar yazdım.

Belki bizi ilk defa ziyaret ediyorsun (Eğer böyleyse kaçırdın güzelim içerikleri) ama şunu bilmelisin: biz her şeyi öğrenci dostu olsun diye yapıyoruz. En iyi şekilde sana nasıl yardımcı oluruz diye çabalıyoruz. Bu yüzden yazılarımızı okursan fayda görürsün.

Aşağıda başlıklar halinde tercih döneminde işine yarayacak yazı kategorilerinden bahsettim. Hoşuna giderse arkadaşlarınla paylaşmaktan çekinme lütfen. Ne demişler:

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

Anonim

Üniversite Tercih Rehberi

Tıp Fakültesi Taban Puanları 2019
Tıp Fakültesi Taban Puanları 2019

En iyi tercih nasıl yapılır düşündüm. Alanında uzman rehberlik öğretmenleri ile konuştum. Görüşlerini aldım ve bu yazı serisini hazırladım. 

Tıp Fakültesi Taban Puanları konusunda yazımızdan bilgi aldın, ee… Şimdi ne olacak? Neye göre bölümleri eleyeceksin, kriterlerin neler olmalı? Bunları yazılarımızda anlattım.

Gerekli olduğu kadar sana bu konuda bilgi verdim. En iyi tercih nasıl yapılır bunu gösterdim. Aşağıdan ulaşabilirsin.

Mezuna Kalmayı Düşünüyor Musun

Tıp Fakültesi Sıralama 2019
Tıp Fakültesi Sıralama 2019

Yazımıza geldin; hedeflediğin bölüm olan, Tıp Fakültesi Taban Puanları na baktın ama senin sıralamana gelmiyor. Akıllarda aynı kelime: Tıp İçin Mezuna Kalmak

Acaba başka bölümlere (genelde: diş hekimliği) mi yönelmelisin yoksa mezuna kalıp hayallerinin peşinden mi gitmelisin.

Bu sorunu çözdüğümüz Mezuna Kalma Rehberi yazı serimiz seni bekliyor:

Aklına Takılan Sorular Var Mı?

Tahmini Tıp Sıralama 2019
Tahmini Tıp Sıralama 2019

Sitemizin soru-cevap bölümü var. Aklına takılan her şey için bana veya diğer üyelerimize soru sorabilirsin. 

Örneğin yeni açılan bölümler oldu, Tıp Fakültesi Taban Puanları ne kadar düşer? Sana gelme ihtimali var mı? Bu tip tüm sorularını sorabilirsin:

Burs Başvurusunda Bulunacağın Kurumlar Neler

Her şey tamam. Tercihlerini yaptın. Baktın ki Tıp Fakültesi Taban Puanları ve başarı sıralaması sana uygun. Yani yeni yıla hekim adayı 😷 olarak gireceksin. Peki şimdi ne yapacaksın?

Burs arayışı başlayacak.

Sana bu yazımızda burs veren kurumları listeledik. Karşılıklı veya karşılıksız; online veya mülakatlı şeklinde sınıflandırdık. Yazımızda burs veren kurumları listeledik:

Üniversiteli İçin Rehberlik Yazıları

Tıp Fakültesi Taban Puanları ile tercih yaptın ve kazandın. Burs başvurularını da yaptın. Her şey tamam da boş bir üni hayatı mı geçireceksin?

Üniversite de nasıl kendini geliştirebilirsin, neler yapabilirsin? İşte aşağıdaki yazılar seni bekliyor.

Son

Tıp Taban Puanları 2019 Başarı Sıralamaları
Tıp Taban Puanları 2019 Başarı Sıralamaları

Bir yazımızın daha sonuna geldik. Tıp fakültesi sıralama 2019 ve tıp fakültesi puanları 2019 a yer verdik.

Mezuna kaldıysan sık sık görüşürüz yine. Kalmadıysak da senden bir ricam var: Bizi tavsiye et herkese!

Son olarak tercih döneminde de yararlı olacak olan Instagram hesabımızı takip etmelisin mutlaka: Öğrenci Kozu Instagram

Tercih dönemi bitince takipten çıkabilirsin. Anlayışla karşılıyorum 😂

Aklına Takılan Bir Soru Var Mı

Yorum yapmak yerine Soru-Cevap bölümünden bize yazarsan daha hızlı cevap veririz.

SORU-CEVAP BÖLÜMÜ