ÜçDörtBeş Yayınları TYT Matematik Soru Bankası Nasıl?

ÜçDörtBeş Yayınları TYT Matematik Soru Bankası Nasıl? ÜçDörtBeş Yayınları TYT Matematik Soru Bankası Zor Mu? ÜçDörtBeş zor mu? 345 yayınları ile ilgili her bilgi yazımızda var.

Kitabın kapağını incelerken bizde farklı bir çağrışım yaptığını itiraf etmemiz mümkün. İlk baktığınızda kafanızda kitaptan çok sanki diş macunu reklamları geliyor. Seçtikleri renklerden olsa gerek, sınavdan çok sağlığa gidiyor insanın kafası.

ÜçDörtBeş Yayınları TYT Matematik Soru Bankası Nasıl?

Kapağın üzerinde yer alan ibarelere değinmek gerekirse;

  • 25% Başlangıç seviyesi, 65% Orta Seviye, 10% İleri Seviye sorular bulunduruyor.
  • ÖSYM Tarzında Hazırlanmış
  • Soruların Video Çözümleri

Seviye konusuna kısaca değinmek istiyoruz. Yayıncı kitabında bulunan soruların 10% zor sorulardan oluştuğunu, 25% kesimi her öğrencinin çözeceğini ve 65% lik kısmın orta seviyede olan öğrencilere hitap ettiğini belirtmiş. Uzman gözü ile incelediğimizde bakalım gerçekten de objektif değerler mi verilmiş? İlerleyen bölümlerde göreceğiz.

   ÜçDörtBeş TYT Matematik Soru Bankası Nasıl?

Kitabın kapağını açar açmaz bizleri kitabın baskısı hakkında bilgilendiren bölüm karşılıyor. Yazar, grafik ve dizgici bilgileri sayfada yer alırken, basan matbaa bilgileri ve ÜçDörtBeş Yayınlarının iletişim bilgileri bulunmakta.

Üzülerek belirtmek istiyoruz ki, profesyonellikten uzak, marka değerine zarar veren bir yaklaşım ile karşı karşıya kaldık. ÜçDörtBeş gibi adını duyurmuş bir yayının, kendine ait bir  e-posta sağlayıcısı olmaması büyük eksiklik.

Yayıncı kuruluşun aynı sayfada belirttiği ibare üzerine maalesef kitap içeriğinden bir fotoğrafı sizinle paylaşamıyoruz. Kendileri telif gereğince kaynak gösterilerek bile olsa alıntı yapılamayacağını belirtmişler.

Kitabın ön sözü hakkında bir kaç kelime yazmayı çok isterdik. Ama maalesef yayıncı kuruluş veya kitabın yazarı, ön söz kısmı gereksiz bulduğundan olsa gerek, kitapta ön söz bölümü yok.

   Soruların Kalitesi ve Müfredata Uygunluğu

Gelelim kitabın içerisinde bulunan soruların kalitesine. Öncelikle belirtmek isteriz ki, kitap sınav sistemine göre hazırlanırken güncellik konusunda biraz geride kalmış. Soruların içerisinde yazım ve gramer hataları bulunmakta ki sanırım bize ilk baskısı denk geldi. Kitapta özgün sorulara yer verilse de ağırlıklı olarak klasik sorulara rastlanıyor. Sadece sayılar değiştirilerek diğer yayınlardan soru kalıpları maalesef alınmış.

Kitaba sahip olan meraklılar için , (50 sayfa 1.soru) ÖSYM şu ana kadar bu tarzı kullanarak soru yayımlamamıştır. Tabi bu durum her ne kadar yayınlamayacağı anlamına gelse de soru biraz kafa karıştıran tarzda olmuş. Sorunun ÖSYM tadında, bölümünde yer almasını doğru bulmuyoruz.

ÜçDörtBeş TYT Matematik Soru Bankası – Genel Olarak

  • Kapağının dizaynının hoş olması.
  • Soruların video çözümleri.
  • Hatalı yazımlar
  • Klasik soruların daha çok olduğu bir kitap
  • Kitabın kapağındaki ibareler ile içeriğinin birbiri ile paralel ilerlememesi
  • Kitabın fiyatı çok yüksek

ÜçDörtBeş TYT Matematik Soru Bankası – Son Nokta

ÜçDörtBeş markası altında çıkan ve isim yapmış bu değerli kitabın daha kaliteli ve hedef kitleye hitap edebileceğini düşünüyoruz. Bir sonraki kitaplarında çok daha başarılı olacaklarına inanıyoruz.

ÜçDörtBeş TYT Matematik Soru Bankası Fiyatı: 28-35TL arası

Kitabı nereden alabileceğiniz konusunda bir yazı yazmıştık. Hangi siteler güvenilir bunlardan bahsettik. Okumak için: İnternet ile Kitap Alışverişi için Güvenli ve Ucuz Siteler

Ücretsiz Rehberlik Almak İster Misin

Soru-Cevap Bölümü Açıldı! Tüm sorulara cevap veriyoruz.

TIKLA ve Üye Ol

yorum Yap