Öğrenci Kozu
Öğrencinin Eğitimdeki Kozu

Yanlışlıkla Sildiğiniz Dosyaları Nasıl Geri Getirebilirsiniz

0 2

Bazen bilgisayarımızda tek bir tuşla sildiğimiz dosya veya klasörler oluyor. Bunların içinde önemli dosyalar olduğunun sonradan farkına varıyoruz. Ama tabii iş işten geçmiş oluyordu. Artık böyle bir sorun kalmadı ve yakında da tarihe karışacak. EaseUS Data Recovery Wizard programı ile bu sorundan kurtulacağız.

Bu yazımızda hemen hemen herkesin karşılaştığı yanlışlıkla önemli dosya silme sorununa çözüm bulacağız.

EaseUS Data Recovery Wizard programı ile silinen dosyaları nasıl geri gelecek ve bu programı nasıl kullanmanız gerektiğine kadar çok önemli bilgilere yer vereceğim.

EaseUS Data Recovery Wizard Ne İşe Yarar

EaseUS Data Recovery Wizard programı söylediğim gibi silinen verileri geri getirme programıdır. Alanındaki en iyi program diyebilirim. Çünkü sadece bilgisayarın sabit diski değil aynı zamanda hafıza kartı, usb, SSD ve hatta hemen hemen tüm depolama cihazlarında çalışıyor.

Silinen dosyları kurtarmak için bilgisayarınızda tarama yapmanız yeterli.

Kurtaracağınız dosyaya göre size zaman tasarrufu yapmanız için iki tarama seçeneği mevcut. Bunlardan ilki hızlı tarama.

Hızlı tarama ile daha yüzeysel ve daha hızlı bir arama yapar. Hızlı tarama ile istediğiniz dosya veya klasörlere erişebilirsiniz. Bunları geri getirebilirsiniz.

Gelişmiş bir tarama seçeneği de mevcut ki bu da Derin Tarama. Bu tarama çeşidi ile de daha geniş kapsamlı bir tarama ile hızlı taramada ortaya çıkmayan daha eski dosyaları bile belki gün yüzüne geri çıkarabilirsin. Cihaz hafızasındaki her yeri aramayı ve istediğin dosyayı sana bulmayı amaçlayan süper ötesi bir program EaseUS Data Recovery Wizard.

EaseUS Data Recovery Wizard Nasıl Kullanılır

EaseUS Data Recovery Wizard
EaseUS Data Recovery Wizard

EaseUS Data Recovery Wizard her yünüyle kullanımı çok kolay ve basit. Bir o kadar da yararlı. Neden mi?

EaseUS Data Recovery Wizard ile tüm bellekte arama yapmanıza gerek yok. Özel olarak bir disk veya bir depolama yerinde arama yapabilirsiniz. Yani taramayı belli bir alana özelleştirebilirsiniz.

Gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra taramaya başlayabilirsiniz. Tarama bittikten sonra size bulunan dosya veya klasörleri gösterecektir.

EaseUS Data Recovery Wizard Nasıl Kullanılır
EaseUS Data Recovery Wizard Nasıl Kullanılır

Bulunan sonuçlardan hangisini geri yükleme yani kurtarmak istiyorsanız onu seçerseniz ve bu iş biter.

Kullanımı o kadar basit ki hiç bilgisayar tecrübesi olmayan biri bile yapabilir.

EaseUS Data Recovery Wizard ile Hangi Dosyaları Kurtarılabilir

Ofis dosyaları, PDF, resimleriniz, müzik veya videolarınız gibi birçok içeriği kurtarabilirsiniz. Birçok dosya türünü desteklemekte.

Hemen İndir

Bu şahane programı bağlantı ile kendi sitesinden, en güvenli şekilde indirebilirsiniz.

EaseUS Data Recovery Wizard İndir

Ücretli versiyon ile Ücretsiz Versiyon Arasındaki Fark

Programın üç çesit versiyonu var. Birincisi ücretsiz olan. Ücretsiz versiyonu ile 2GB’a kadar olan dosyaları kurtarabilirsiniz. Diğer sürümlerde ise herhangi bir sınırlama yok. İstediğiniz büyüklükteki dosyaları kurtarabilirsiniz.

Özellikle Pro + WinPE sürümünde daha güzel özellikler var. Örneğin bilgisyarınız aniden çöktüyse, tüm dosyalarınız kaybolduysa yani sistemde büyük bir sorun varsa WinPE ile önyükleme yapabilirsiniz. Bu özellik bence en güzel özelliklerden biri. Herkesin başında gelme ihtimali yüksek. En iyi bilgisayarda bile olabilir bu tür sorun.

Bu sürümlerin fiyatları ne kadar ona da değinelim.

  1. Ücretsiz Sürüm
  2. Pro    $ 69,95 $ 89.95
  3. Pro + WinPE $ 99.90 $ 149.90

Bu ücretlere böyle yararlı ve işlevsel bir program elde etmek zor. Satın almanızı tavsiye ederim. Zaten tüm sürümler için ücretsiz deneme imkanı da var. Kendiniz göreceksiniz farkı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.