YKS’ye Hazırlanırken Para Kazanın Pasif Gelir Elde Edin

Sınava hazırlanırken para kazanmak hatta pasif gelir elde edip kitap masraflarınızı çıkartmak ister misiniz? Bu yazımızda size farklı bir rehberlik yazısı ile çok güzel önerilerde bulunacağım. Nasıl pasif gelir elde edebilirsiniz. Hatta bu amaç için sizlere bunu kolayca en baştan nasıl yapabilirsiniz anlatacağım.

Bu yazıyı okuduktan sonra artık içiniz rahat bir şekilde arkanıza yaslanıp para kazanacaksınız. Dilerseniz bunu üniversiteye giden arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz. Yaşadığımız süreçte öğrenci arkadaşlarımıza destek olması için bu yazıyı hazırlamak istedik.

Sınava Hazırlanırken Para Kazanmak

Elbette ki para kazanmak için çok yöntem vardır. Fakat ben sizlere bir websitesi oluşturarak nasıl kazanç sağlarsınız bunu anlatacağım.

Öncelikle kurmak istediğimiz website altyapısını belirliyoruz. öğrenğin Öğrenci Kozu wordpress altyapılı bir içerik sitesidir. İçerik sitesi kurmak isterseniz kendiniz içerik üretebilirsiniz biz gibi. Veya yapay zeka ile kendinize içerikler hazırlayabilirsiniz.

Ama eğer e-ticaret yapmak isterseniz de önerimiz var. Sizler çevrenizdeki veya ailenizin ürettiği bir ürünü satmak isterseniz yine wordpress  veya opencart, megento gibi altyapıları da kullanabilirsiniz. Bunda da hem siz kazanırsınız hem da ailenize öğreterek onların da kazanç sağlamasını sağlayabilirsiniz.

Bunları kurmak ile ilgili de onlarca video var internette ki ben de yazımda bahsedeceğim.

Şimdi kendimize neyle ilgili bir site açacağınızı bulduktan sonra ona uygun bir altyapı belirleyin kendinize ve sıra siteyi kurmaya geçsin.

İlk Adım: Nelere İhtiyacımız Var

İhtiyacınız olan şeyleri sizler için listeliyorum. Aslında yapacağınız tek masraf burası ve buradaki harcamalarınıza da neredeyse bedavaya olacak bir ücretle yapmanız için çok güzel taktikler vereceğim.

Domain (Alan Adı) ve Hosting ihtiyacınız var. Bunlar ne onu anlatayım size. Siz bir taksicilik yapmak istiyorsunuz ve para kazanacaksınız diyelim. Bir araba ve arabanız için de plakaya ihtiyaç var. İşte buradaki araba hosting, plaka da domain oluyor. Kendinize güzel bir isim belirleyin ve bu alan adını alın.

Şimdi domaini alabileceğiniz birçok firma var. İstediğiniz yerden alabilirsiniz. Aşağı yukarı her yerde aynı fiyat.

Hosting yani bizim arabamız ise çok önemli. Site dosyalarımız resimlerimiz orada bulunacak. Güvenilir bir firma olmalı. Ayrıca sizin bilgilerinizi site verilerini gizlemeli. Bunlara karşı saldırıda sizi korumalı hatta sizin haberiniz bile olmamalı. Birçok hosting firması ddos koruması sağlamayıp sitelerin çökmesine sebep oluyor. Veya yüksek hız sağlayamıyor. Önerdiğimiz firma tüm bunları karşılıyor size dert sorun bırakmıyor. Yaklaşık 10 yıldır birçok firmayı tecrübe ettik. Sizlere bu konudaki bilgilerimizi de paylaşmaktan onur duyarım.

Şimdi sizlere ödemesini bile kripto ile alan bu konuda bile sizi koruyan bir firma: Hostingselling.com

Hosting Selling siz değerli öğrencilere destek olmak için indirim kodu sağlıyor. Aşağıdaki kupon kodları ile 1 aylık , 3 aylık , 6 aylık ve yıllık siparişlerinizde %25 indirim uygulanacak. Ve sadece siz değerli okuyucularımıza geçerli bu durum.

ogrencikozumedium
ogrencikozupro
ogrencikozureseller

Şimdi sizin hosting sorunuzu da çözdüğümüze göre devam edebiliriz. Aklınıza takılan soruları hosting firmasına sorabilirsiniz. Sizlere en uygun paket konusunda da yardımcı olacaklardır.

İkinci Adım: Sitemizi Kuralım Artık

Artık bir alan adı aldık. Yani kendimize bir isim belirledik. bunu hostingimize bağladık. Ki bu konuda zaten Hosting Selling size yol gösterecek.

Şimdi sitemize wordpress kuralım. Aşağıdaki video size rehber olacaktır.

YouTube video
 

Üçüncü Adım: İçerik Üretmeye Başlayalım

Şimdi sitemizi de kurduğumuza göre artık içerik üretmeye başlayalım. Eğer bir e-ticaret sitesi kurmuşsanız da ürünleri yüklemeye başlayabilirsiniz. Sitenizin nasıl görüneceği ile ilgili wordpress temaları var ve ücretsizler. Her şey sizin zevkinize bağlı.

İçeriklerinizi yazılar bölümünden siteye ekleyebilirsiniz. İstediğiniz görseli videoyu kullanmak size bağlı ve oldukça kullanımı kolay. Word belgesi oluşturmaktan farksız. Yazıları da sitemize ekleyelim. Düzenli yazı eklemeye gayret gösterelim. Sürekli ve düzenli olsun. Günde 10dk ayırarak bunu kolayca yapabilirsiniz.

Hadi Para Kazanmaya Başlayalım

Şimdi kurduğumuz web sitesinden nasıl para kazanacağız. Bu konuda bizimde çalıştığımız Google Adsense var. Buraya google hesabınızla giriş yapıp site adresiniz girdiğinizde sitenizi inceleyip onay alıyorsunuz. Ve google otomatik reklamları yerleştiriyor sitenize. Kendiniz manuel de ekleyebilirsiniz ama biraz teknik bilgi gerekiyor. Bunu da zamanla öğrenip kendiniz de yapabilirsiniz.

Sitenizin onay alması için google şeffaf olmasını bekliyor. Yani iletişim bölümü olsun sitenizin açıkça yazın. Hakkımızda bölümü olsun sizi tanıtan. Buna ek gizlilik politikası da bir web sitesinin olmazsa olmazıdır. Google Adsense de bunlara önem veriyor.

Reklamlardan kazandığınız gelirler her ay size yatar. 200 lira alt limiti geçtiğiniz takitirde google size ödemeyi yapacaktır.

Böylece günde sadece 10dk ayırarak kendinize gelir elde edebilirsiniz.

Aklına Takılan Bir Soru Var Mı

Yorum yapmak yerine Soru-Cevap bölümünden bize yazarsan daha hızlı cevap veririz.

SORU-CEVAP BÖLÜMÜ

yorum Yap