Youtube’da İşinizi Kolaylaştıracak Bilgiler

Her geçen gün kullanıcı sayısı arttıran, bazen saatlerce bıkmadan videodan videoya koşturduğunuz Youtube’u nasıl daha verimli kullanacağınızı anlatıyoruz.

Youtube İpuçları

GIF yapmak

Videoda hoşunuza giden sahnelerden gif yapmak aslında oldukça basit. Youtube kelimesinden önce “gif” yazmak kadar basit. Bu sayede Youtube Gif sayfasına yönlendirileceksiniz. Daha sonrasında gif süresini ayarlamak ve başlığı belirlemek de size kalmış.

https://www.gifyoutube.com/watch?v=p-kEqVUfCrs&t=63s

Sadece Favori Sanatçınızı Dinleyin

Bunu yapmak için hashtag (#) sembolü ile istediğiniz her sanatçının sayfasına ulaşabilirsiniz. Bu arama sonuçlarında sanatçıların albümlerini bulabilmek de kolaylaşıyor.

Youtube da ara: #indila

Sinema modunu kullanmak

Youtube’a artık film ve dizi bölümleri de yükleniyor. Televizyon hissiyatı yaratacak olan sinema modunu nasıl kullanacağınızı biliyor musunuz? Bunun için tek yapmanız gereken videodaki küçük dikdörtgene tıklamak. Böylece sağ tarafta size önerilen video kısmı kalkacak ve sinema modunda istediğiniz videonuzu izleyebileceksiniz.

Youtube videosunu MP3 Haline Getirmek

Bunun için Youtube mp3 dönüştürücü kullanmanız gerek. Youtube mp3 dönüştürücü ile istediğiniz videoyu mp3 olarak indirebilirsiniz.

Otomatik oynatma

Açıkçası birçoğumuzu sinir eden bir özellik otomatik oynatma. Her zaman favori şarkılar arka arkaya gelmiyor mesela. Hatta çoğu zaman saçma sapan bir video öneriyor ama yavaş yavaş Youtube bu durumu çözüyor. Sevmediğiniz şarkı başlamadan hemen başka bir şey açayım telaşına düşmek istemiyorsanız sağ üst köşede gördüğünüz otomatik oynat kısmını kapalı duruma getirebilirsiniz.

Youtube’a Gelecek Özellikleri Önceden Görme

Her platform gibi Youtube’da kendine he geçen gün yeni bir şeyler katıyor. Bu yenilikleri önceden denemek istiyorsanız youtube.com/testtube kısmına bir göz atın.

Televizyonunuzda Youtube’u İzlemek

WiFi uyumlu akıllı televizyon sahibi iseniz telefonunuzdan veya tabletinizden televizyonunuzun internetine bağlandıktan sonra Youtube’ dan izlemek istediğiniz videoyu açıp geniş ekranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Videoda Sadece İstediğiniz Dakikayı Paylaşma

İzlediğiniz videonun özel bir anını paylaşmak istediğinizde yapmanız gereken klavyedeki “Ctrl” tuşu ile farenizin sağ tuşuna aynı anda basmak. Sonra ortaya çıkan listeden “Geçerli zamana ait video URL’ sini kopyala” yazısı ile amacınıza ulaşabilirsiniz.

Youtube’u Güvenli Hale Getirmek

Youtube’un iOS ve Android için sunduğu Youtube Kids uygulaması ile Youtube’u çocuklara özel bir alan haline getirebilirsiniz.

Klavye Kısaltmaları

K : Durdur ve Oynat

J : 10 saniye geri al

L : 10 saniye ileri sar

M : Sesi kapat

0 Rakamı : Videonun başına atla

1-9 arası rakamlar : Videonun %10 ve %90′ı arasında herhangi bir zamana atlar.

Aklına Takılan Bir Soru Var Mı

Yorum yapmak yerine Soru-Cevap bölümünden bize yazarsan daha hızlı cevap veririz.

SORU-CEVAP BÖLÜMÜ

yorum Yap