Paragraf için Soru Bankası önerileri

Paragraf için Soru Bankası önerileri bu yazıda. En iyi paragraf kitapları hangisi? Paragraf için kitap önerileri yani paragraf için kaynak önerileri sitemizde.

En zor paragraf kitabı hangisi? ÖSYM tipi soruları paragraf soru bankası hangisi? Türkçe testindeki paragraf soruları için önerdiğimiz paragraf kitapları burada.

Kitapları KPSS, LGS, YKS, ALES gibi tüm sınavlar için kullanabilirsiniz.

Diğer paragraf kitapları hakkında sorularınız varsa, yorum yapabilirsiniz.

Tüm kitap incelemeleri için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

[ads5]

Paragraf için Soru Bankası önerileri

Kitapların popülerliğine göre bir sıralama yaptık. Kısaca her kitabı açıkladık. Sizin için en uygun olanı siz seçin  istedik. Paragraf kitabı alırken bu sayfadaki yorumları aklınızın bir köşesinde tutmanızda fayda var.

Ayrıca özellikle nasıl olduğunu merak ettiğin bir kitap varsa soru-cevap bölümünden sorabilirsin:

Soru-Cevap

Limit Yayınları Kronometre Paragraf Soru Bankası Nasıl?

Limit Türkçe ve edebiyat dersleri için çok kaliteli bir kaynaktır. Eşit Ağırlık alanında yüksek hedefleriniz varsa kesinlikle tercih edilmesi gereken bir yayın Limit Yayınları. TYT’de derece yapmak yani üst sıralarda yer almak gibi bir düşünceniz varsa kesinlikle çözmeniz gerek bu kitabı. Dilerseniz en son çözün dilerseniz ilk çözün ama sizi kesinlikle zorlayacak.

Hız ve Renk Yayın Denizi Paragraf Hız Soruları Nasıl?

Başlangıç için gayet muhteşem. Sizi belli bir her seviyeden alıp daha iyi konuma koyuyor. Reçete gibi bir içindekiler bölümü var. Kitabı nasıl kullanmanız gerek bunu anlatıyor. Kitabı alınca mutlaka okuyun. Bu kitabı ben de kullanmıştım. Hatta ilk paragraf kitabımdı. Hakkını vererek çözdüm. İçindekiler bölümünde anlatıldığı gibi kullandım ve sonuç: 20+ ile başladığım Türkçe netlerim 30+ oldu. Üstüne bir iki paragraf kitabı daha çözüp dil bilgisini halledince 35+ oldu. Türkçe nasıl yapılır bunun için ayrı bir yazı gelecek.

Karekök TYT Paragraf Soru Bankası Nasıl?

Bu kitap bence tam ÖSYM ayarı. Her şık doğru cevap gibi. Bu sebeple ÖSYM ayarı olduğunu düşünüyorum. Kitabı ayrıntılı incelemedim fakat sayfaları aslında kitap iç dizaynı benim içimi karartıyor. Bu sebeple çözmek istemiyorum soruları. Eğer ÖSYM kitapçığı da böyle olsa kesin çözün derdim ama böyle değil. ÖSYM’nin kağıt kalitesi son noktadır. Ama sorular kalitelidir, ben gibi olmayanlar alabilir.

Palme TYT Paragraf Soru Bankası Nasıl?

Ortalama bir kitap. Yayın denizinin hız ve renk kitabından sonra kullanılabilir. Sorular günceldir. Günümüz teknolojileri hakkında bilgiler veren paragraflar var. Görseldeki kitabın beyaz renkli ciltlemesi olan kitap var. O böyleydi en azından. Anlam ve Paragraf Soru Bankası olarak geçiyordu. Aynılardır diye düşünerek böyle yazıyorum. Palme Anlam ve Paragraf Soru Bankasında paragrafa ek olarak; sözcükte anlam ve cümlede anlam testleri var. Eğer o konularda da eksiğiniz varsa tercih edebilirsiniz.

[ads5]

Bilgi Sarmal Paragraf Soru Bankası Nasıl?

Bilgi sarmal da biraz zor bir kitap. Çevreden duyduğum kadarıyla limitin bir tık altıymış. Bilgi Sarmalı Türkçe Soru Bankasını incelemiştim onun soruları gayet kaliteliydi. Ortalamanın biraz üstünde bir kitap. Farklı ya da diğer yayınlardan kendini özgün kılan bir özelliği yok.

Paragrafın Şifresi Modüller Soru Bankası Nasıl?

Kitabı kullanmadım. İnceleyemedim de fakat internet sitesinde kitap hakkında yorumlar yapılmış. Kötü yorumları sitede zaten göremezsiniz ama en azından iyi yorumlar size kitap hakkında ön izlenim olur. İlgili sayfa için şuraya tıklayıver.

Yargı Yayınları Paragraf Soru Bankası Nasıl?

Yargı yayınları YKS için pek tutulan bir kitap değil. Tabii ki kitap kötü değil fakat pek tercih edilmiyor. Fakat KPSS ve DGS de hemen hemen herkeste Yargı Yayınlarının iki-üç kitabı olur. Bu da kalitesini ortaya koyuyor. KPSS ve DGS’ye hazırlanan arkadaşlar özellikle bu kitabı listelerine alsınlar. KPSS demişken: Benim Hocam Yayınları Nasıl isimli yazımızı okumayan varsa bağlantıya tıklasın.

Antrenmanlarla Matematik Paragraf Anlam Bilgisi Soru Bankası Nasıl?

Her ders için hemen hemen bu aynıdır: başlangıç için “Antrenmanlarla” kitabı kullanılır. Sanırım bu paragraf için de geçerli. Meslek lisesi öğrencileri başlangıç için tercih edebilirler ama kesinlikle üstüne bir paragraf kitabı daha bitmeli. Sınav da bir iki soru anca bu kitaptaki seviye ile olur. Bu kitapla başlamak sizi ısındırır ama bu ısınma ile sahaya giremezsiniz arkadaşlar!

Paragraf için Soru Bankası Önerileri yazımızın sonuna yaklaşıyoruz.

Şimdi aşağıdan diğer önerilerimize bak bir.

Öğrenci Kozu’nda Yeni Misin?

[ads5]

Eğer sitemizde ilk zamanların ise gel şu yazıyı bir oku:

Övmek gibi olmasın, sitemiz sınavlara hazırlık için gerçekten yararlı bir site. İçerikler tamamı ücretsizdir. Projelerimize “Daha nasıl yardımcı olabiliriz?” sorusunu kendimize sorarak başlıyoruz. Bu sebeple diğer platformlardan farklı ve özgün içerikler üretmeyi başarıyoruz.

Sıcak samimi ve yararlılık esasına (gerçeğine) dayalı yazılarımızı sınıflandırdık. İşte belli başlı kategoriler:

2020 TYT Çalışma Programı

Görselde programımızın bir kısmı var. Konu dağılımı profesyonel (usta) şekilde yapılmış olan bu program tasarımı ile de sizleri motive edecek. 

4 aydan oluşan bu rengarenk program ile TYT kolayca hallolsun.

2020 TYT Çalışma Programını indirme yazımızdan programın daha geniş tanıtımına ve açıklamasına ulaşabilirsiniz. Bağlantı (link) : 2020 TYT Çalışma Programı

2020 YKS Kitap Önerileri

Birçok sitede kitap önerisi görmüş olabilirsiniz ama emin olun bizimki bambaşka. 

Kolay, orta ve zor kaynak kitaplar diye sınıflandırmaya ek olarak her kitabın öne çıkan yanlarını, eksiklerini de anlattım. Elime alıp tek tek inceledim.

Yapmanız gereken iki şey var. Bir; 2020 YKS Kitap Önerileri yazımı okumak. İki; kendine uygun kitabı seçip almak.

Olmazsa Olmaz: Motivasyon Yazıları

Şimdi her şey tamam da peki çalışırken hiç bıkmayacak mısın? Bıkacaksın, sıkılacaksın elbet. Bunun içinde sitemizdeki motivasyon bölümünden dilersen Girişimci Hikayeleri ile motive olabilirsiniz.

YKS için Kaynak Dokümanlar ve PDF

Sitemizde türkiye geneli yapılan birçok deneme sınavı PDF olarak mevcut. Sitemizin Dokümanlar kategorisinden bu tip deneme sınavlarına ve yasal içeriklere ulaşabilirsiniz.

Sormak İstediklerin İçin: Soru-Cevap

En son sitemize bir Soru-Cevap Platformu yaptık. Bu platform ile aklına takılan ne varsa bize ve platforma üye olan herkse sorabilirsin, anketler yapabilirsin.

Çalışmalara Son Gaz Devam

Bitmedi! Daha birçok projem var. Tek kişilik ekip ile ancak bu hızda ilerliyor. Seninde fikirlerin varsa bana iletişim sayfasından ulaşabilirsin. Dilersen de Öğrenci Kozu ekibinde yer alabilirsin.

İyi çalışmalar ve başarılar…

Ücretsiz Rehberlik Almak İster Misin

Soru-Cevap Bölümü Açıldı! Tüm sorulara cevap veriyoruz.

TIKLA ve Üye Ol

Yorumları Göster (5)