IKEA’nın Kurucusu Ingvar Kamprad Kimdir

Bir girişimci hikayesi olan “IKEA’nın Kurucusu Ingvar Kamprad Kimdir” yazımızda Ingvar Kamprad’ı anlatacağız. IKEA’nın sahibi Ingvar Kamprad’dan 8 özel tavsiye bu yazımızda. Ingvar Kamprad Kimdir? Ingvar Kamprad Nereli? Ingvar Kamprad’ın kısaca hayatı bu yazımızda.

Bakalım resimdeki bu ton ton amca neler yapmış!

IKEA’nın Kurucusu Ingvar Kamprad Kısaca Hayatı

Mobilya devi IKEA’nın kurucusu olan ve 41 milyar dolarlık serveti ile dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Ingvar Kamprad 91 yaşında geçtiğimiz günlerde hayata veda etti.
91 yıllık yaşamına 49 farklı ülkede 412 mağazayı sığdıran dünyanın en büyük zincirlerinden olan mobilya devi IKEA’yı kuran Ingvar Kamprad 1926 yılında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. 5 yaşındayken komşularına kibrit çöpü satarak ticaret hayatına başlayan Kamprad, 1943 yılında babasının hediye olarak verdiği parayla IKEA markasını yarattı.
Ingvar Kamprad Evinde Kitap Okurken
Ingvar Kamprad Evinde Kitap Okurken

Ingvar Kamprad’dan Girişimcilere Öğütler

  • “8 saat mesaiyi unutun. Gerçek bir girişimcinin zaman çizelgesi yoktur.”
  • “Alçak gönüllü olun. Çevrenizde her zaman sizden daha iyisini yapabilecek ve daha iyi olan birileri vardır.”
  • “Onları dinleyin fakat kararları kendiniz verin. Bir grubun asla sorumluluğu olmaz. Sadece siz mesulsünüz.”
  • “Liderlik, motive etmektir ve ilk sizden görmeleri iyi bir örnektir. Eleştirmeyi unutmayın fakat olumlu olanlarla başlayın.”
IKEA Kurucusu Ingvar Kamprad
IKEA Kurucusu Ingvar Kamprad
  • “Hata yapma korkusuna direnmek zaman zaman tuzağa düştüğüm bir konu. Her şeye rağmen başarısızlıklarınız olabilir, öğrenmeye bakın.”
  • “Rehavete kapılmayın. İşler yolunda gitmeye başladığında tatmin duygusunu koruyun fakat önünüze de bakmayı unutmayın.”

Ücretsiz Rehberlik Almak İster Misin

Soru-Cevap Bölümü Açıldı! Tüm sorulara cevap veriyoruz.

TIKLA ve Üye Ol

yorum Yap