Karekök Yayınları YKS Matematik Soru Bankası Nasıl

Karekök Yayınları YKS Matematik Soru Bankası İncelemesi yazımızda: Karekök Yayınları Nasıl? Karekök Yayınları YKS Matematik Soru Bankası Nasıl? bunları yazdık. İyi bir inceleme yazısı.

Nasıl adalet mülkün temeli ise, matematikte üniversiteye giriş sınavlarının temeli. Eşit ağırlık ve sayısal bölüm öğrencilerinin, kendi alanlarında tercih yapabilmeleri için mutlaka yüksek matematik netine sahip olmaları gerekiyor. Söz konusu sınav YKS olduğunda tabi işler daha zorlaşıp, karmaşıklaşıyor. Karekök Yayınları YKS Matematik Soru Bankası tam da bu noktada devreye giriyor.

Karekök Yayınları YKS Matematik Soru Bankası Nasıl?

Bu incelemeyi yazmadan önce karekök hakkında detaylı bir araştırma yaptık. Gerek internet gerekse okullardan aldığımız geri bildirimlerin çoğunluğu olumlu yönde. Tabi bu kadar çok konuşulan bir yayının YKS matematik soru bankasını alıp incelemezsek olmaz.

Kitabım kapağını görür görmez kareköke ait olduğunu anlamakta zorluk çekmiyorsunuz. Kendi rengi ve dizaynı ile piyasada isim yapmayı başarmışlar. Kapak üzerinde dikkat çeken tek ibare hem YKS hem de lise yardımcı kitap olması. Bu konuda itirazda bulunmak pek mümkün değil. Müfredat gereği sizlere lise matematik dersinde de yardımcı oluyor.

Kitabın ön sözünde Yayının matematik adına yaptığı tüm çalışmalara yer verilmiş. Her seriden nasıl faydalanacağınız konusu slogan tarzı ifadelere ile anlatılmış. Karekök Yayınları YKS Matematik Soru Bankası için ise, ” İddialıyım, sorular çözerek kendimi geliştirmek istiyorum” cümlesini kuran öğrenciler için uygun olduğu ifade edilmiş.

Peki  O Bizim Kökün Karesini Alabilecek Mi?

Kitabın ilk sayfalarını aralamak ile beraber sayfa düzeni gözümüze batıyor. Malum YKS bol işlem gerektiren konuları barındıran bir sınav. Özellikle söz konusu ders matematik olunca çöz çöz bitmeyen sorular ile karşılaşma ihtimaliniz çok yüksek. Bizim bu konuda dikkat ettiğimiz ve baz aldığımız parametrelerin başında soruların altında yer alan, çözüm için bırakılmış alanlar oluyor. Maalesef Karekök Yayınları bu konuda hassas davranmamış. Yani eğer bu  kitaptan soru çözmeyi düşünüyorsanız ve kitabın her yerini karalamayı seven bir öğrenci değilseniz, mutlaka yanınızda A4 kağıdı veya defter taşımanız gerekiyor. Söylemedi demeyin sonra. Soruların cevapları sayfanın alt kısmında yer alıyor. Böylece öğrenci testi bitirdikten sonra sürekli kitabın arkasını çevirip cevapları kontrol etmek zorunda kalmıyor.

Bazı kesimler cevapların sayfanın altında olmasını olumsuz yorumlarken, bizce bu önemli ve faydalı bir özellik. Sonuçta öğrenci kopya çekmek istiyorsa kitabın arkasını çevirip, bakabilir. Kendi kendini kandırabilir fakat sınavı kandırmak maalesef mümkün değil.

Karekök Yayınları Zor Mu?

Gelelim soruların orijinalliği ve müfredata uygunluğu konularına. Karekök Yayınları bu konuda oldukça hassas ve başarılı çalışmış. Siz bu kitaptan soru çözerken tüm dikkatinizi kitaba vermeniz isteniyor. Soruları zorluk düzeyi olarak incelediğinizde öyle aman aman zor sorular yok. YKS ayarında bir soru bankası hazırlamayı başarmışlar. Dikkat konusunda sizlere örnek bir soru ;

Her bölümün sonunda bölüm değerlendirme testleri bulunmakta. Bu testler sayesinde önceki konuları tekrar etmeniz kolaylaşıyor. Konu konu bakıldığında ise, trigonometri kısmında verilen şekilli sorular oldukça faydalı olmuş. Örnek olarak ;
[Sayfa 212 9.Soru]

Soruların sizlere kattığı diğer bir özellik ise konuyu öğretici tarzda yazılmış. Eğer konu çalıştıktan sonra çözecek soru arıyorsanız tam size göre bir kaynak. Yazar, soruları yazarken hem konuyu öğretip pekiştirmeyi hem de özgün ve orijinalliği hedeflemiş.

Kimler Karekök Yayınları YKS Matematik Soru Bankası Almalı?

Lise son sınıf öğrencisi iseniz ve YKS ‘ye hazırlanıyorsanız kitabı soru bankası rafınızda mutlaka bulundurmalısınız. Orta ve üst seviye hedefi olan öğrencilere daha çok hitap eden kitap, öğretici sorularıyla hem konuyu pekiştirir hem de sizleri YKS ‘ye hazırlar. Özellikle sayısal öğrencilerin mutlaka kullanması gereken soru bankası.

Karekök Yayınları YKS Matematik Soru Bankası – Son Nokta

Kitap hitap ettiği kitleye göre yazılmış, YKS ayarında mükemmele yakın soru tipleri ile sınav sürecinin vazgeçilmez bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. Sizin de yabancı olmadığınız bu yayının sizi biraz zorlamasını ve matematikte seviye atlatmasını istiyorsanız doğru bir seçim yaptınız demektir.

   Artı ve Eksiler

  • Sade kapak tasarımı (+)
  • Konuyu pekiştiren soru tipleri (+)
  • YKS ayarında yazılmış sorular (+)
  • Seviye anlamanızda yardımcı kitap yapısı (+)
  • Çözümlü olması. (+) Çözümler youtube da!
  • Biraz pahalı (-)

Karekök Yayınları YKS Matematik Soru Bankası Fiyatı : 30-35TL

Kitabı nereden alabileceğiniz konusunda bir yazı yazmıştık. Hangi siteler güvenilir bunlardan bahsettik. Okumak için: İnternet ile Kitap Alışverişi için Güvenli ve Ucuz Siteler

Ücretsiz Rehberlik Almak İster Misin

Soru-Cevap Bölümü Açıldı! Tüm sorulara cevap veriyoruz.

TIKLA ve Üye Ol

yorum Yap