2019 TYT Çalışma Programı • MUHTEŞEM TASARIM

96
41520
.
2019 TYT Çalışma Programı PDF

En iyi 2019 TYT Çalışma Programı burada. YKS Çalışma Programı; MF ve TM gibi tüm öğrenciler için. TYT Ders Çalışma Programı 4 aylık. Bu programa kesin bak!

2019 TYT Çalışma Programı PDF olarak indirilebilir. Özgün ve göz alıcı tasarımı ile (Bence 😁) klasik programlardan oldukça iyi. 

TYT Çalışma Programı; MF-TM yani sayısal ve eşit ağırlık öğrencileri uygulayabilir.

Programımızda Tarih ve Coğrafya dersi bulunmakta. Artık TYT’de hatta YKS’de her ders değerli olduğu için 2019 TYT Çalışma Programına bütün  dersleri koydum.

2019 AYT Çalışma Programı Yayınlandı!

2019 AYT Çalışma Programını artık hazır. Çalışma programını indirmek, incelemek için şuraya tıkla!

2019 TYT Çalışma Programı

Muhteşem Tasarım 😎 diye bir başlık attım ama bu narsizm😍 veya kendini övme meselesi değil. Sadece üzerinde yoğun emek olduğunu, baştan savma olmadığını belirtmek için. 

2019 TYT Çalışma Programı ile ilgili gerekli tüm açıklamalar ve bilgilendirmeler, çalışma programındaki özel bir sayfada var. Bazı konularda size rehber olacak!

Bunu haricinde 2019 TYT Çalışma Programını aşağıda fazla uzatmadan ama hiçbir ayrıntıyı atlamadan tanıttım.

Eğer beğenirseniz –ki beğeneceğinize eminim– sayfanın en altındaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Renk Renk Bir Çalışma Programı

Her aya farklı bir renk verdik. Siyah-Beyaz yazıcılarda bile ton farkından dolayı ayırt edilebilecek renkleri seçtik. Telefon veya tabletlerden takip edecek arkadaşlar için renkler daha da motive edecektir.

2019 TYT Çalışma Programı
2019 TYT Çalışma Programı

Karekodlar Ne İşe Yarıyor?

2019 TYT Çalışma Programı QR Kodu
2019 TYT Çalışma Programı QR Kodu

Programın kapak sayfasında sağ alt tarafta ve diğer sayfalarda başlığın sol tarafında yandaki resimdeki QR Kod bulunmakta.

QR kodu bile klasik değil daha özel hazırladık. Dikkat çekmek isterim.

Şimdi ne amaçla yerleştirdim bu kodu ona değineyim: Siz programınıza bakarken tesadüfen arkadaşınız gördü veya elinize tesadüfen geçtiyse bu doküman; karekodu okutarak dokumanı indirebilirsiniz. Kullanışlı olması ve internet dünyası ile gerçek dünya arasında köprü vazifesi gören karekodlar yani QR kodlar programı işlevli kılacak.

2019 TYT Çalışma Programı Kimler İçin?

TYT Çalışma Programı İçeriği
TYT Çalışma Programı İçeriği

Türkçe, Matematik, Geometri. Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya derslerini program barındırıyor.

Yani bu TYT Çalışma Programı sayısal (MF) ve Eşit Ağırlık (TM) öğrencileri için geçerlidir. İsteyen herkes kullanabilir.

Eğer Sosyal Bilimleri çalışmak gibi bir niyetiniz yoksa programdaki ilgili derslere uymazsınız olur biter.

Program Hangi Ölçütlere Göre Hazırlandı

Program ortalama bir öğrenci için hazırlandı. Herkes indirip kullanabilir veya bunu ölçüt alarak kendi bir program yapabilir. Eğer şablonumuz hoşunuza gittiyse bize yazın ve TYT Çalışma Programının boş şablonunu sizler için hazırlayalım.

2019 TYT Çalışma Programı Boş Hali

Üst tarafta üstü çizgili olan kısmı gördünüz mü? Evet, programın şablonu benim tahmin ettiğim gibi çok beğenildi. Yorumlarda fazlasıyla istek aldı. Bende 2019 TYT Çalışma Programı nın boş halini yaptım.

2019 TYT Çalışma Programı boş halini indirmek ve kendiniz bir program yaparken uymanız gereken kriterlerden bahsettiğim yazıma aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yanlışlık olmasın! 👇

Programın dolu halini indirmek isteyenler siz aşağıya devam edin!

Müfredata Uygun Mu?

Güncel müfredat ve sınav sistemi değişikliklerine uygun olarak hazırlandı. Yani 2019‘da sınava girecek herkes bu programı kullanabilir.

Ayrıca…

TYT Çalışma Programı İçeriği
TYT Çalışma Programı İçeriği

Programın ikinci sayfasında program hakkında açıklamalar yaptık. Bazı konuların yanında numaralar var. Bu numaraları TYT Çalışma Programında ikinci sayfadaki açıklamaları temsil ediyor.

Çıktı alırken bunu göz önüne alınız ve her sayfayı yazdırınız lütfen.

Başka hiçbir yerde bu kadar üzerinde emek olan bir program yoktur. Her bir detayı düşünülmüş olan bu programı paylaşarak ve sitemizi sık sık (derslerinize engel olmayacak kadar) ziyaret ederek bize destek olabilirsiniz.

2019 TYT Çalışma Programı PDF İndir

Programı bayağı uzun şekilde açıkladım sanırım. Elbette eksiklerimiz vardır, kapatmak için çabalıyoruz ve en önemlisi görüşlerinizi dikkate alıyoruz. Bu yüzden sorularınız ve tavsiyeleriniz için buyurun yorumlara

2019 YKS Ders Çalışma programı yazımızın sonuna gelmedik henüz!

İndir-Kaç yapma! Aşağı doğru ilerle yoksa pişman olursun  😭

2019 YKS Hazırlık sürecinde Öğrenci Kozu diğer içerikleriyle de sana yardımcı olmayı hedefliyor!

👇 BEKLEME YAPMA 👇

2019 YKS İçin Cephanelik

Evet tam anlamıyla bir 💣 cephanelikten bahsediyorum.

Güzel içerikler var sitede. Haberin yok ama gelecek aylarda yayınlayacağım yazıların planlamasını yeni projelerin ayarlamasını yapıyorum. Bazen aksaklıklar olabiliyor. Hoş görün 🙏

Bu içerikleri kaçırmamak için sitemi derslerine engel olamayacak şekilde ziyaret edebilirsin. “Derslerine engel olmayacak şekilde” vurgusunu bu yazıda iki kez vurguladım. Sadece bu site için değil hiç bir uğraş için bu vurguyu yapıyorum.

Şimdi gelelim diğer içeriklere diyecektim ama bir ufak açıklama daha yapayım.

Bu yazı sonu tanıtımları her yere koyuyorsun, biliyoruz bunları diyen Öğrenci Kozu kitlesi! Sözüm size: sitemizi ilk defa ziyaret eden, bizi bu içeriğimizle tanıyan kullanıcılar için bu bilgilendirmeyi yapmak zorundayım. Anlayışınız 🙏 göstereceğinizi biliyorum.

2019 AYT Çalışma Programı

2019 AYT Çalışma Programı
2019 AYT Çalışma Programı

2019 AYT Çalışma Programı hazır. Aynı şablonu kullandık. Toplamda 5 ay içerisinde AYT konuları da bitecek! Programımızı kendine kılavuz alarak sana uygun bir program da yapabilirsin. 

2019 YKS Kitap Önerileri

YKS Kitap Önerileri
2019 YKS Kitap Önerileri

Birçok internet sitesinde veya instagram bloglarında kitap önerisleri görmüş olabilirsin. Ben sıradanlığın dışına çıkmaya çalıştım. Takdir sizin!

Kitapların çoğunu tek tek inceledim. İncelemediğim kitapları da belirttim. Alırken kendin de incele bu kitabı diye vurgu yaptıklarım bile oldu.

Ayrıca kolay, orta ve zor diye seviye seviye sınıflandırma ile kalmayıp her kitabın öne çıkan yanlarını ve eksiklerini de belirttim.

Aşağıdaki bağlantı ile YKS Kitap Önerilerine ulaşabilirsin.

2019 YKS Sürecinde Motivasyon

Kendimi senin yerine koydum. Düşündüm… Peki çalışırken hiç sıkılmayacak mıyım? diye kendime sordum. Bir çözüm yolu buldum. Sitemizdeki Girişimci Hikayeleri bu anlamda seni motive eder diye düşünüyorum.

Cevapsız Kalan Sorulara Son: Soru-Cevap

Son çalışmalarımızdan biri sitemizin Soru-Cevap Platformu. Bu bölümü; aklına takılan soruları bana veya platforma üye olan herkse sorabilmen için tasarladık. Soru-Cevap platformunun güzel yanlarında biri de anketler yapabilmen.

Şimdiden bu zorlu ama güzel süreçte başarılar… 💪

İyi çalışmalar…

96 Kişi Yorum Yaptı

 1. bu sene son sınıf öğrencisiyim kendime bu hafta itibari ile derse başlama kararı aldım.Yapmış olduğunuz program ile başarıya ulaşacağımı düşünüyorum şimdilik tyt puanım 334 sizce ne kadar iyi veya ne kadar kötü ona göre ağırlık vereceğim.. teşekkürler şimdiden

  • Son sınıf öğrencisi için gayet iyi. İyi bir program ve iyi kaynakları kullanarak 400 civarına rahatlıkla çıkarsın. Şu an için bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Yalnız bu azmini yitirmemelisin!! 2019 YKS için Kitap Önerileri kategorisindeki yazılarımızı kitap önerilerimizi okumalısın. Detaylı şekilde birçok kitabı analiz ettim. Şimdiden başarılar

  • Kesinlikle hayır. Tüm konular var. Konular sitemizde yayınladığımız konular. Sitemizde yayınladıklarımızıda MEB müfredatından başlık başlık aldım. Konu başlıkları MEB öğretim programındaki gibi yani.

  • MEB Öğretim Programlarında yani müfredatta İstatistik diye bir konu yok. İstatistik konusu Merkezi Eğilim ve Yayılma Ölçüleri başlığı altında anlatılmakta. Programımızda 3. ayın 3. haftasında var.

 2. Hocam 2019 AYT çalışma programı ne zaman hazır olur ? Birde yayınladığınız konular 2019 müfredatına eksiksiz bir şekilde uygun mu ? ilginiz ve alakanız için teşekkürler . son olarak bir sakıncası yoksa mesleğiniz ve kademesini öğrenebilirmiyim 🙂

  • Sırayla cevaplayayım:
   Öncelikle AYT programını 2018 YKS’den bir buçuk hafta sonrasına planladım ki tyt biraz daha ön plana çıksın yaz tatilinde.
   Aslında sizlere 2019 müfredatı sorulmayacak. Okula başladığınız senenin müfredatından sorumlusunuz. 2019 müfredatı bu seneki 9. sınıflar sınava girerken sorulacak. Buna dikkat ederek bizzat müfredattan yani öğretim programından başlık başlık konuları aldım ve çalışma programı hazırladım. Konular için YKS Konuları yazımızı ziyaret edebilirsin.
   Son soruna gelirsem. Üniversite öğrencisiyim. Programı hazırlarken tanıdığım iki rehber öğretmeninden ayrı ayrı bilgi ve değerlendirme aldım. Benim de tasarım bilgim bir araya gelince bu sonuç çıktı.
   İlgine asıl ben teşekkür ederim.

 3. Hocam ben bu yıl mezun oldum 2018 tyt ayt sınavına girdim hedefinde tıp fakültesi ama sınav istediğim kadar gitmedi.. Ve biliyorum ki sonuç düşük olacağını ve diyorum ki bence hıc zaman kaybı yaşamadan tekrar baslayım sizce nasıl olur iyi mı kötü mü…

  • Koca bir sene seni bekliyor. Bu sene de biraz bile çalıştıysan bir dinlen derim, sınavlar açıklanıncaya kadar. Bir yıllık süreç zaten zorlu olacak. Az da olsa tatil yap, tadını çıkar!

   Mezuna kalanlar için rehberlik yazıları yazacağım. Yetişirse, sana bahsettiğim zaman aralığında yayınlayacağım. Sana da biraz ilham olur. Lütfen takipte kal Nevra.

 4. Merhaba.2020için de 2018müfredatı konuları mı geçerli olacak tyt ve ayt de?Meb bazı konuların kaldırılacağını söyledi ve ekleneceğinide.Yüksek ihtimalle 2019tayfa için de bu yeni değişiklikler geçerli olacakmış.Sitenizdeki 2019 tyt ayt ders ders konuların doğruluğu nedir?Cevabınız için teşekkür ederim iyi günler.

  • Sınava 2019 da girmeniz 2019 Müfredatından sorumlu olduğunuzu göstermez. 2019 müfredatı 2019 da liseye başlayanlar için geçerli. Sizde hangi sene liseye başladıysan o senenin müfredatı senin için geçerli. Çünkü sen o müfredata göre gördün dersleri.

 5. Lise son sınıf öğrencisi olarak çok çok geç kaldım ama program çok güzel ve tüm gücümle çalışacağım. AYT için yok mudur? Elinize sağlık.

 6. Hocam 2020 için nasıl bir çalışma planıyla İstanbul üniversitesi hukuk kazanabilirim acaba? Yani şimdi çalışmaya başlasam bunu 11 ve 12.sınıfa yayarak başarıyı nasıl elde edebilirim?

 7. Siteniz gerçekten çok başarılı, ikinci üniversitem için hazırlanıcam ve sistem değişmiş resmen kolaylık sağladı bana burası.Ayt çalışma programını dört gözle bekliyorum teşekkürler. ^^

  • Hayır değil tabii ki. Konu başlıkları sizin bildiğiniz konulardan vir ikisini kapsıyor olabilir. Örneğin merkezi eğilim ölçüleri ve merkezi yayılım ölçüleri gibi birçok konu istatistik adı altında. Bu tip durumlar olabilir. Güncel ve MEB’e uygun.

  • Konuları MEB müfredatından aldım. Daha da açıklama yapmaya gerek yok sanırım. Sadece konu başlıkları hangi alt konuları da kapsıyor dikkat edin. Tam ve doğru bir konu çalışması yapın lütfen. 😉

 8. Temelden başlayanlar için uygun mudur, Ayt programını ne zaman yayınlarsınız, ayt ve tyt ders programınızla 11 ayda konuları yetiştirebilir miyim

  • Rahat yetişir kobular da soru görmek ve pratik kazanmak uzun sürede gelişir. Önemli olan o. Bol bol soru 💪. Ayt gelecek. Geç oldu farkındayım ama gelecek.

    • Hangi konuların eksik olduğunu düşünüyorsanız bana söyleyin. MEB müfredatındaki başlıkları inceleyerek başlıkları siteye ekledim. Eksik konu yoktur. Sadece başka sitelerden daha genel konu başlıklarını yazmış olabilirim. Örneğin İstatistik, mod, medyan gibi konuları yazmak yerine Merkezi Eğilim ve Yayılma Ölçüleri diye belirttim ki doğru olan da bu. Müfredattaki konu Merkezi Eğilim ve Yayılma Ölçüleri şeklinde. Mod, medyan diye bir konu yok. Bunlar alt başlık. Umarım tatmin eden bir açıklamadır bu. İyi çalışamalar…

  • Programın boş halini hazırladım ve paylaştım. 2019 TYT Çalışma Programı yazımızı yani bu yazıyı düzenledim ve çalışma programının boş halinin olduğu linki belirgin şekilde yerleştirdim.

  • Sayfada turuncu bir buton var. “2019 TYT Çalışma Programı PDF” yazıyor. Oradan indirebilirsin ama yine de indiremezsen yaz bana tekrar, atayım mail ile.

 9. hasan hocam merhaba nasılsınız ? ben 35 yaşında evli ve iki çocuk babasıyım ama üniversiteye hazırlanmak istiyorum 2019 sınavlarına girmek istiyorum . lakin hiç bir bilgim yok yanı yaklaşık 17 yıl önce girdiğim bir sınav var ve hiç birşeyi bilmiyorum ne yapabilirim yani sorunu anlamanız babında tek cümle ile çarpma toplama bölmeyi bile zorlanıyorum ne yapabilirim şimdiden teşekkürler allaha emanet olun

  • Azminize hayran kaldım. Hedeflerinize göre ne kadar net yapmak gerektiğini puan hesaplama sitelerinden öğrenin. Sonrasında o neti yapacak kadar konuya çalışmanız en iyisi olur sanırım. Şimdiden başarılar

 10. Gerçekten özverili ve başarı hissettiren bir çalışma! Gerek zamanlama ve konuların işleniş sırası gerek sınav odaklı olsun tamamen özgün ve başarılı! Üniversiteye gidebilmek için bir basamak olacaksınız bizlere! Sürekli takipte kalacağım. İyi çalışmalar tüm arkadaşlara ve rehberimize! GELECEK GÜZEL GELECEK….

  • Geçmiş konuları çalışadur. Ayrıca matematiğe çok önem ver. Bunun haricinde konu lisreleri sayfası var. Menüden ulaşabilirsin: “YKS Konuları”

   Bu sayfada açıklama var.

 11. cok tesekkur ederiz hocam ins bu sene bu program ve calsıma sayesinde hayalimizdeki hedefe ulasicaz.. ayt konularını sabırsızlıkla bekliyoruz simdiden saolun :dddd

 12. hocam diş hekimliği istiyorum mezuna kaldım sınav istediğim gibi değildi.programda 2 haftayı 1 hafta haline getirsem abartmış olur muyum.yada 3 haftayı 2 hafta haline getirsem

  • 3 haftayı 2 hafta haline getirebilirsin. Çalışma hızını bilmiyorum ama yapılabilir bir şey. Konuları iyice bitirdiğinden emin ol! Çıkmış sorulara bak o tipteki soruları çöz kesinlikle. Başarılar…

 13. Hocam ben şimdi bu programa hemen uyarak başlasam çok mu zaman kaybetmiş olurum ?
  Mezuna kaldım dershaneye gidiyorum boş vakitlerim fazla tabi o boş vakitlerde ders çalışıyorum ama siz bu programı uygula dersenız uygulamaya başlayacam şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

  • Dershane genel olarak vaktini alıyordur. Dershane beklentini karşılıyorsa gerek yok. Ama yetersiz bir dershane ve sen kendin konuları bitirmek istiyorsan programı uygulayabilirsin.

 14. Hocam programda konu olarak belirtmissiniz peki ne kadar soru cozmemiz gerektigi hakkinda tavsiyeleriniz var mı? Her konunun ardindan soru mu?

Bi'şey de!