Elon Musk’ın 5 Maddede Başarının Sırrını Verdi

Elon Musk, USC mezuniyet konuşmasında güzel bir konuşma yaptı. Konuşmada başarısının sırlarını açıkladı. Ayrıca 5 madde de başarının sırrını herkese verdi.

Elon Musk Kısaca Kimdir

Güney Afrika’da doğmuştur Elon. Lise eğitimini Güney Afrika da aldı. Üniversiteyi de önce Kanada’ya gitmiştir. 2 yıl sonra da Amerika’ya geçiş yapmıştır. Amerika’da bir çok başarılı girişimde bulundu. Bu girişimlerden bazıları PayPal ve Zip2. Daha sonra bu girişimlerini satarak diğer hedefleri için maddi güç elde etmiş oldu. Elon Musk bundan sonraki süreçte mühendisliğe ilgi gösterdi. Bugün de isminden çokça söz ettiren Tesla Motors, SpaceX ve SolarCity gibi dev şirketleri kurdu. Tüm bunları bir araya getirince Elon Musk’un başarılı olmak adına neler yapılması gerektiğini biliyordur diye düşünüyorum. Marshall Business School (USC) de 2014 yılında bir konuşma yaptı. Bu konuşmada başarıya nasıl ulaşılır konusunda 5 ana madde saydı.

Elon Musk hakkında daha detaylı bilgi için şu bağlantıdan okuyabilirsiniz: Elon Musk Kimdir

Elon Musk’ın 5 Maddede Başarı Sırrı

İşte Elon Musk’ın o sırları:

1: Süper Çok Çalış

“İlki, ne kadar güzel yapmayı amaçladığınıza göre çalışmaya ihtiyacınız var ve özellikle de bir işletme kuruyorsanız, çok çok sıkı çalışmak gerekir. Peki süper çok ne demek?”

“Abim ve ben bir ev kiralamak yerine ilk şirketimiz için küçük bir ofis kiraladık. Bu ofiste koltukta uyuduk. Bunla da kalmadık devletin ortak alanlarındaki duşları kullandık. Şirkette sadece tek bir bilgisayar vardı. Bu sebeple web sitesi sadece gündüzleri açık kalıyordu. Çünkü geceleri siteyi kodluyordum; Çalışma saatleri ise haftanın yedi günü. Tam bu dönemlerde bir kız arkadaşım vardı. Benimle birlikte vakit geçirebilmek için ofiste uyumak zorunda bile kaldı. Yani kısaca: bir şirket kuruyorsanız, basit bir mantık kullanın ve çalışın. Bir başkasının 50 saat çalıştırıyorsanız, siz 100 saat çalışırsanız diğer şirketlerden iki kat daha fazla kazanırsınız. ”

2: Kaliteli Kişileri Çekin

“Bir şirket kuruyorsanız veya bir şirkete katılıyorsanız, en önemli şey kaliteli insanlarla birlikte olmak. Şirket, bir ürün veya hizmet oluşturmak için toplanmış bir gruptan oluşuyor. Dolayısıyla, bu grubun ne kadar yetenekli ve çalışkan olduğu ve uyum derecelerine bağlı olarak, şirketin başarısını belirleyecektir. Bir şirket kuruyorsanız harika insanlar toplamak için elinizden geleni yapın. ”

3: Yalnızca Ürüne veya Hizmete Odaklanın

“Gürültü yerine sinyale odaklanın. Birçok şirket, ürünü daha iyi yapmayan şeyler için para harcıyorlar. Herhangi bir şirket için kendinize sormaya devam edin “insanların harcadığı çabalar daha iyi bir ürün veya hizmetle sonuçlanıyor mu?” Eğer değilse – bu çabaları durdurun. ”

4: Trendleri Takip Etme

Ücretsiz Rehberlik Almak İster Misin

Soru-Cevap Bölümü Açıldı! Tüm sorulara cevap veriyoruz.

TIKLA ve Üye Ol

yorum Yap