Fen Lisesi Nasıl Kazanılır LGS

Fen Lisesi Nasıl Kazanılır LGS önerileri bu yazıda. fen lisesini kazanan öğrenciler anlatıyor. fen lisesini kazanmak için günde kaç soru çözülmeli ve kaç net yapmalı tüm souları cevaplandırdık.

Nasıl Fen Lisesi Kazanılır yazımız hoşunuza giderse benzeri bir çok yazı yazabilirim. Eğer hoşunuza giderse yorum yapmayı ve sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı unutmayın! Ayrıca instagramda paylaşırken @ogrencikozu nu etiketleyin ve takip edin! Hesabınızın takipçisi artacaktır.

Fen Lisesi Nasıl Kazanılır

Fen Lisesi Nasıl Kazanılır yazısından önce tanışalım. Öncelikle herkese merhaba! Ben Özge. Bu da benim Öğrenci Kozu’ndaki ilk yazım. LGS sınavını başarıyla atlatan bir lis öğrencisiyim. Şu an diş hekimliği fakültesi kazanmak için sıkıca çalışıyorum. Anlayacağınız Fen Lisesi kazandım bitti yok. Sizlere yardımcı olmak için bu Fen Lisesi Nasıl Kazanılır yazısını yazmaya karar verdim. Yazımı yayınlama ve bilgimi paylaşma fırsatı sunan Öğrenci Kozuna teşekkür ederim.

Fen Lisesi Nasıl Kazanılır tek bir yazı ile zor anlatılır. Bu sebeple bu konuda ayrı ayrı yazılar yazacağım. Fen Lisesi Nasıl Kazanılır Yazı Serisi ile aşağıdaki konularda farklı farklı yazılar yazacağım.

  • Nasıl Çalışmalı ve LGS Çalışma Önerileri
  • LGS için Çalışma Alanı Nasıl Olmalı
  • LGS Kitap Önerileri
  • Yaz tatiline Nasıl LGS Çalışmalıyız
  • Sıkılmadan Nasıl Çalışılır
  • LGS Hakkında Soru-Cevap

Başlıca bu temel özelliklerden oluşacak yazı. Fen Lisesi Nasıl Kazanılır Başlığının Üstünde de içindekiler bölümü yer alacak zaten. Haydi başlayalım!

Fen Lisesi Kazanmak İçin Çalışma Önerileri

Arkadaşlar, öncelikle sizlere söyleyebileceğim en önemli ve ön güzel tavsiye dersleri günlük tekrar etmeniz olacaktır. Bu sitede karşıma çıkan güzel bir tekrar yöntemi vardı. Bu yöntem tabii üniversiteye hazırlık için yazılmış. Ama siz de LGS için kullanabilirsiniz. Okumanızı tavsiye ederim: En İyi Tekrar Yöntemi: BTS

Diğer bir önerim ise kaynak çeşitliliği olacak. Konuyu farklı kaynaklardan çalışarak öğrenin. Böylece o konuyu kusursuzca öğrenmiş olursunuz. Soru çözerken de farklı soru tipleri de görürsünüz böylece.

Kitaplarınızı sevecen hale getirin. Nasıl mı? Renkli sticker ,el yapımı ayraçlar ve not kağıtları size fazlasıyla yardımcı olur. Bu sayede masaya oturma isteğiniz yerine gelir. Bu konuya zaten masa düzeni başlığında ayrıca değineceğim.

Önemli bir diğer nokta kitap seçimidir. Konu çalışırken veya soru çözerken fark etmez. Eski basım kitaplardan mümkün olduğu kadar kullanmayın. Müfredat sürekli değişiyor. Boş yere çalışmayın. Güncel kitaplar kullanmanız önemli. Ama tabii maddi imkanlarınız yer vermiyorsa durum değişir.

Düzenli çalışmanızdan bahsettim zaten. Ama bir kez daha belirtmek istiyorum. Düzenli çalışın ki konular birikmesin. Çalışmaya başlamadan önce bir önceki gün çalıştığınız konulara da çalışın. O konulara da belli bir vakit ayırın.

Düzenli bir uykunuz olsun. Uyumanız gereken saati doldurun. Ayrıca 11-02 saatleri arası uyku çok önemlidir. Bu saatler arasında uykuda olursanız gelişiminiz düzenli olur. Ayrıca uykusuzken beyniniz yorgun olur. Bu sebeple ders anlamak güçleşir.

Fen Lisesi Nasıl Kazanılır LGS ve Kaç Net Yapmalı
Fen Lisesi Nasıl Kazanılır LGS Kaynak Önerileri

Bol bol soru çözmek ve farklı farklı sorular çözmek iyi olur. Ayrıca ara ara çıkmış soruları da çözmeniz iyi olur. Özellikle sınava yakın dönemlerde bakın. Kısaca elinizden geldiğince fazlaca test çözün.

Kendim de ek olarak bir kaynak önerileri yazısı yazmayı düşünüyordum ama Öğrenci Kozu’nda böyle bir yazı varmış zaten. Aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bu ufak bilgilendirmeyi yaptıktan sonra Fen Lisesi Nasıl Kazanılır yazımıza devam edelim.

Yaptığınız sorulardan çok yapamadığınız sorular üzerinde durun. Test çözerken baştan savma davranmayın. Anlayarak çözüm yapın. Anlamadıklarınızı öğretmenlerinize mutlaka sorun. Test  çözdükten sonra hemen kontrol edin yanlışlarınızın her birini mutlaka araştırın.

Ders çalışırken renkli bir not kağıdına önemli noktaları eksik konularınızı yazın. Daha sonra o konulara çalışın.

Deneme konusunda değineyim. Denemeleri ara ara çözerek şöyle bir kendinizi test edebilirsiniz. Bu denemeler bilmediğiniz konulardan olmasın. Geldiğiniz yere kadarki konuları içeren bir deneme yaparsanız faydası olur. Bununla birlikte LGS ye son 1 ay kalınca tempoyu artırın.

Çok farklı sorular ile karşılaştığınızda veya yapamadığınız soruları kesip bir defter yapabilirsin. Veya şu mantar pano gibi şeylere asabilirsiniz. Fen Lisesi Nasıl Kazanılır? İşte böyle oluyor.

Kitap okumak da önemli tabii. Sadece sınav sürecinde değil her zaman olması gereken bir şey. Mutlaka düzenli kitap okuyun. Gayet iyi tahmin edebiliyorum. Kitap okumak sıkıcı gelebilir. Kendi hoşunuza gidebilecek kitaplar alın örneğin kısa hikayeler olabilir. Ömer Seyfettin kitaplarını severim ben.

Gel gelelim fen lisesi kazanmak için okulda nasıl olmalı? Ders derste anlanır diye bir söz var. Kesinlikle doğrudur. Altına imzamı atarım. Derslere konsantre olun yani.

Son olarak konuyu okul kitabından iyice okumanızı tavisye ederim. Sizler için birinci kaynak okul kitabı olmalı. Öğrenci Kozu. MEB tarafından yayınlanan testleri çözün. Bedava test sonuçta.

Fen Lisesi Nasıl Kazanılır yazı serisinin bu bölümünün sonuna geldik. Bir sonraki yazıda masa düzeni, sıkılmadan ders çalışmak gibi konulara değinerek bir yazı yazdım. Aşağıdan bu yazıya ulaşabilirsiniz.

Bu yazı ile umarım hayalinizdeki fen lisesini kazanırsınız. Artık çapa Fen Lisesi mi olur yoksa ankara Fen Lisesi mi olur bilmem. Görüşmek üzere!!!

Ücretsiz Rehberlik Almak İster Misin

Soru-Cevap Bölümü Açıldı! Tüm sorulara cevap veriyoruz.

TIKLA ve Üye Ol

Yorumları Göster (2)