2025 LGS Fen Bilimleri Konuları ve Soru Dağılımları

2025 LGS Fen Bilimleri Konuları ve Soru Dağılımları yazı olarak bu konu içerisinde mevcut. 2025 LGS Fen Bilimleri Konuları PDF olarak da indirebilirsin. LGS 2025 Fen Bilimleri hakkında bilgilerde bu yazımızın içerisinde yer alacaktır. 2025 LGS Fen Bilimleri Konuları Soru Dağılımları da yine bu yazıda. Konu listesi MEB müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır.

2025 LGS Fen Bilimleri Konuları

2025 LGS Fen Bilimleri Konuları PDF çizelgesini indirmek için >> Tıkla

  • Mevsimler ve İklim
  • DNA ve Genetik Kod
  • Basınç / Fiziksel Olaylar
  • Madde ve Endüstri / Madde ve Doğası
  • Basit Makinalar
  • Enerji Dönüşümleri ve Çevre Bilinci
  • Elektrik Yükleri ve Elektrik Enerjisi
  • Periyodik Sistem
  • Fiziksel ve Kimyasal Değişimler
  • Kimyasal Tepkimeler
  • Asitler ve Bazlar

Yukarıda verilen 2025 LGS Fen Bilimleri konuları soru dağılımları aşağıda. 2025 LGS matematik konuları, 2025 LGS İnkılap Tarihi konuları, 2025 LGS Türkçe konuları gibi tüm dersler için 2025 LGS Konularına ulaşmak ve konulara göre soru dağılımlarını görmek için tıkla:

 

 

2025 LGS Fen Bilimleri Soru Dağılımları

lgs-türkçe-çıkmış-soru-dağılımları
lgs-fen-bilimleri-çıkmış-soru-dağılımları

 

LGS Fen Bilimleri Soru Dağılımı yazımızda! 2025 LGS çıkmış sorular konu dağılımı tablomuz sürekli olarak güncellenecektir.

Konular 2018 2019 2020 2021 2022 2023
Mevsimler ve İklim 1 1 3 2 1 3
DNA ve Genetik Kod 1 3 8 5 4 4
Basınç 1 2 5 2 2 5
Madde ve Endüstri 2 6 4 5 5 4
Basit Makineler 2 2 2 2
Enerji Dönüşümleri ve Çevre Bilimi 7 3 4 4 2
Elektrik Yükleri ve Elektrik Enerjisi 3 3 2
Hücre Bölünmesi ve Kalıtım 1 2
Işığın Kırılması 1
Ses 1
Toplam 20 20 20 20 20 20

 

LGS’de Derece Yapmak İster Misin

LGS’de derece yapmak istediğini duyar gibiyim. Evet bu yazıyı buraya kadar okuduysan gerçekten çaba harcıyorsun bu çabalarını boşa çıkarmamak için her zaman web sitemizde senin yararına olacak içerikler paylaştık ve paylaşmaya da devam ediyoruz. Aşağıda yer alan başlıklara da göz gezdirmeni isterim.

2025 LGS Fen Bilimleri Konu Takip Çizelgesi

Müthiş bir LGS konu takip programı hazırladık. Tasarımı kadar tabloda yer alan sütunlardaki içeriklerde fevkalade oldu. İster yazdır, ister örnek al ister bak kendi çalışma takip programını hazırla hepsi senin için. Bu programı sitemizden pdf indir, çıktısını al. Burada verdiğimiz LGS Fen Bilimleri Konuları 2025 eşliğinde kendin de doldurabilirsin çünkü çalışma takip programının boş halini de yayınladık.  

 

 

LGS’de Nasıl Derece Yapılır

Sitemizde yer alan Rehberlik alanında da sana destek olacak bilgiler paylaşmaktayız. Bu bilgiler ile sana rehberlik ederek başarmana katkı sağlayabilirsek ne mutlu bize o zaman ne bekliyorsun Rehberlik alanında LGS’de Nasıl Derece Yapılır konusunu hemen incele.

LGS 2025 Fen Bilimleri için Neler Bekliyoruz?

Senin için daima çalışmaya devam ediyoruz. Bu çalışmalarımızın amacı sana daha faydalı içerikler üretebilmek ve LGS ‘de çok iyi dereceler yapabilmen için peki senin için önümüzdeki süreçlerde yapacağımız tüm projelerden bilgi almak ister misin? Evettt… dediğini duyar gibiyim o zaman sana bir tavsiyede bulunayım 2025 LGS’ye dair yaptığımız ve yapacağımız tüm projeleri web sitemiz ile aynı anda İnstagram Sayfamızda da paylaşmaktayız. İnstagram sayfamızı takip ederek güncel paylaşımlarımızdan sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsin.

 

Bitmediiii…. Senin de fikirlerin bizim için değerli dilersen bu konu altına yorum yazarak Öğrenci Kozu ile ilgili görüşlerini paylaşabilirsin. Görüşlerin her zaman bizim için çok önemli çünkü biz senin için buradayız.

Ücretsiz Rehberlik Almak İster Misin

Soru-Cevap Bölümü Açıldı! Tüm sorulara cevap veriyoruz.

TIKLA ve Üye Ol

yorum Yap