Work And Travel Nedir

Work And Travel nedir? Work And Travel ne işe yarar? Work And Travel nasıl yapılır? Work And Travel ücretleri ne kadar? Work And Travel işleri nelerdir gibi bir çok soruyu “Work And Travel Nedir” yazımızda cevaplandıracağız. Work And Travel hakkında her şey bu yazıda.

Work And Travel Nedir? Nerelerde Uygulanır?

Dil seviyesini geliştirmek amacıyla ajanslar aracılığıyla yapılan, yurtdışında hem çalışıp hem de gezerek dil öğrenmesini sağlayan bir programdır. Belirli bir ücret karşılığında yapılan bu programda kişi çalışırken halk ile iletişime geçebilmekte ve diyalog kurarak dil seviyesini yükseltmesi beklenmektedir. Bunlara ek olarak kişi çalıştığı kurumda elde ettiği gelir ile gezebilmesi sağlanmaktadır.

Şu an için work and travel programı sadece Amerika eyaletlerinde, Türkiye’de bulunan ajanslar aracılığıyla uygulanmaktadır. Belirli koşullar ile belki daha fazla ülke de ikan veriyordur. Konu hakkında özel araştırma yapmanız gerek.

Çalışma Masası - Bilgisayar ve Fotoğraf Makinesi
Çalışma Masası – Bilgisayar ve Fotoğraf Makinesi

Work And Travel Yapmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Bu programı uygulamak için belli başlı şartlar bulunmaktadır. Bunlar;

 1. 18 – 26 yaş aralığında olmak.
 2. Örgün eğitim veren bir bölümde üniversite öğrencisi olmak.
 3. En az indermediate seviyede İngilizce bilmek.
 4. Vize ve başvuru işlemleri için herhangi bir engel taşımamak.
 5. İş ve iş yerleri için çalışmaya elverişli olmak.

Work And Travel Ne Kadar? Giderleri Neler?

Work and travel programına katılmak için ajansların istediği ücretler değişiklik gösterebilmektedir. Ancak günümüz şartlarında 1750$ ile 3000$ arasın değişen fiyat tarifleri içerisinde ajanslar aracılığıyla bu programı yapabilmek mümkündür.

Work and travel programı için ajanslara başvurulması gerekmektedir Ajansların ise talep ettikleri ücretler sağladığı avantajlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak genel olarak work and travel programında giderler şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Vize ve pasaport işlemleri (Yaklaşık 160$)
 • Uçak bileti masraflar (En az 500$) – Bu biletler genellikle ajans tarafından tespit edilmektedir. Fakat alımı siz gerçekleştireceksiniz.
 • Ev kirası ( Ev veya konaklanacak yurt imkanı ajans tarafından size sağlanmaktadır. Ancak ücretleri tarafınızdan ödenecektir.
 • Giyim/Yeme-içme/Yol Parası
 • Gezi harcamaları
Çalışma Masası - Kahve
Çalışma Masası – Kahve

Work And Travel Sistemi Nasıl İşliyor?

 1. Öğrenci okulunun tatile girdiği yaz sürecinde work and travel programı için işlem yapabilen yasal ajanslara başvurmalıdır.
 2. Başvurusu kabul edilen öğrenciler için ajans bünyesinde bir dil mülakat sınavı yapılacaktır. Dil yeterliliğini sağlayan kişiler için gerekli incelemeler yapıldıktan sonra ajansa harç ücreti ödenecektir.
 3. Harç ücreti ödendikten sonra ajans kişi adına vize görüşmelerine başlayacaktır. Pasaport ve vize işlemleri halledildikten sonra kişinin gideceği ve döneceği tarihlere göre planlamalar başlayacaktır.
 4. Şirket tarafından belirlenmiş iş yerleri ve kontenjanları kişiye sunulacaktır. Kişi bu katalog içerisinde yer alan iş seçeneklerinden istediği kentteki işi ve mesai ücretlerini seçerek ajansa iletecektir.
 5. Akabinde uçak biletleri kesilecek ve kişiye konaklayacağı yerin bilgileri ve çalışma yerleri ajans tarafından verilecektir.
 6. Kişi belirtilen tarihlerde Amerika’ya giderek çalışmaya başlayacak, gelmeden 28 gün önce ise isteğe bağlı olarak işi bırakıp gezmeye başlayacaktır. Work and travel süreci 3 ila 4 ay kadar sürebilmektedir.

Bu şekilde özet olarak bir konuyu daha ele aldık. İyi çalışmalar…

 

Ücretsiz Rehberlik Almak İster Misin

Soru-Cevap Bölümü Açıldı! Tüm sorulara cevap veriyoruz.

TIKLA ve Üye Ol

yorum Yap