2024 TYT Kimya Konuları PDF ve Soru Dağılımı

2024 TYT Kimya Konuları Soru Dağılımı yazımızda. 2024 TYT Kimya Konuları PDF olarak var. Ayrıca ÖSYM ve MEB müfredatına uygun. 2024 TYT ile ilgili her şey Öğrenci Kozunda!

2024 TYT Kimya Konuları

Aşağıda konulara yer verdik. Bazı konuların alt başlıklarını da yazdık. 2024 TYT Çalışma Programımızı kullanırken, çalışırken 2024 TYT Kimya Konuları ve Soru Dağılımı yazımız ile konunun alt başlıklarını atlamadan çalışabilirsiniz.

2024 TYT Kimya Konuları PDF

2024 TYT Kimya Konuları PDF çizelgesi için tıkla!

2024 yılı için uygulanacak MEB müfredatından alınmış Kimya konularıdır. Güvenilir kaynak ?

 • Kimya Bilimi
 • Atom ve Periyodik Sistem
 • Kimyasal Türler Arası Etkileşimler
 • Maddenin Hâlleri
 • Doğa ve Kimya
 • Kimyanın Temel Kanunları
 • Mol Kavramı
 • Kimyasal Tepkime Denklemleri
 • Kimyasal Hesaplamalar
 • Karışımlar
 • Karışımların Ayrılması
 • Asitler, Bazlar, Tuzlar
 • Kimya Her Yerde

2024 TYT Biyoloji konuları, 2024 AYT Kimya konuları ve 2024 TYT fizik konuları gibi diğer dersler için 2024 TYT Konuları na aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsin.

2024 TYT Konuları

2024 TYT Kimya Kaldırılan Konular

 • Hayatımızda Kimya
 • Kimyasal Türler Arası Etkileşimde Radikal Kavramı Asitler Ve Bazlar’ın Endüstriyel Kullanım Alanları Maden Suyunun Sindirime Etkisi, Sindirim Sırasında Üretilen Asidik ve Bazik Salgılar
 • Karışımlar Ünitesinden Koagülasyon, İyon Değiştirici Reçine Kavramları
 • Kimya Her Yerde Ünitesinden Su Döngüsü, Su Arıtımı, Gübreler, Cam, Porselen, Seramik, Boyalar, kırtasiye Ürünleri, Yapı Malzemeleri, Kirleticiler, Sera Etkisi, Küresel Isınma
 • Işığın Dalga Tanecik Karakteri
 • De Broglie Hipotezi
 • Asit Baz Ünitesinde Hidroliz Hesaplamaları
 • Kurşunlu Akümülatörler
 • İyonik Redoks Denkleştirilmesi
 • Aminler, Açil Klorürler, Anhidritler, Esterler, Amidler, Aminoasitler, Karbonhidratlar, Optik İzomeri Kavramları

2024 TYT Kimya Soru Dağılımı

Aşağıda da yıllara göre 2024 TYT Kimya soru dağılımı tablo olarak var. Konulara çalışırken bu tablo size çok yardımcı olacak. 2024 TYT soruları yayınlandıktan sonra tabloyu güncelleyeceğiz.

Bu tablodaki, çok soru sorulan konulara daha çok önem verin. Eğer sınava kısa süre kala çalışmaya başlayanlar varsa, onlar içinde elzem (zorunlu) bir içerik.

2024 TYT Kimya Konuları 2018 TYT 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011
Madde ve Özellikleri 2 2 1 1
Atom ve Yapısı 2 2 1 2
Periyodik Sistem 1 1 1 2
Kimyasal Hesaplamalar 1 2
Bileşikler 3 2 3 3
Karışımlar 1 2 2 1
Kimya Kanunları 1
Kimyasal Değişimler 1 1 2
Kimyasal Bağlar 1 2 1
Hayatımızda Kimya 2 1 1 1
Toplam Sorulan Kimya Soru Sayısı 13 13 13 13

2024 TYT Kimya Konuları ve Soru Dağılımı nı yukarıda yer verdik. Aşağıdaki bağlantı ile diğer dersler için de bu gibi konu ve soru dağılımını görebilirsiniz.

TYT’de Derece Yapmak İster Misin

Merhabalar sevgili dostum. Sitemizi ziyaret etmiş, 2024 TYT’ye hazırlanan ve başarılı olmak isteyen bir arkadaşım olduğunu hemen anladım.

Sitemizde senin başarılı olmanı sağlayacak çok güzel yazılar ve içerikler var. Aşağıya başlıklar halinde sıraladım. Göz gezdirmeni isterim.

2024 TYT Kimya Çalışma Programı

YouTube video

 

Müthiş bir TYT çalışma programı hazırladık. Tasarımı kadar konu dağılımı da fevkalade oldu. İster yazıdır, ister örnek al ve kendine bir program hazırla.

Bu programı sitemizden pdf indir, çıktısını al. Burada verdiğimiz TYT Kimya Konuları 2024 eşliğinde kendin de doldurabilirsin çünkü boş halini de yayınladık.

TYT Kimya Çalışma Tavsiyeleri

TYT Türkçe Konuları Çalışma Taktiği
TYT Kimya Konuları ve Çalışma Taktiği

Kimya dersi ve diğer dersler için de yararlı taktikler verdiğimiz bir yazı serimiz var. En çok hata yapılan konular için ayrı başlık açıp nasıl çalışılması gerektiğine değindim. Diğer dersler için de yazılar var. TYT’de başarılı olman için her şeyi düşünüyoruz.

2024 TYT Kitap Önerileri

2024 YKS için en güzel TYT kitap önerileri ve kaynaklar
2024 YKS için en güzel TYT kitap önerileri ve kaynaklar

Eminim sürekli araştırmalar yapıyorsundur: hangi kitap iyi, hangi kitap seviyeme uygun diye. Kimya için de arayışın vardır. Sana yardımcı olacağım hiç merak etme. Diğer sitelerin aksine biz seni düşünüyoruz. Çünkü biz sana alacağın kitapları listelemek yerine her kitabı ayrı ayrı anlatıyorum. İyi yanı ve kötü yanını anlatıyorum. Orta, iyi ve kolay diye gruplara ayırıyorum. Sen içinden beğendiğini alıyorsun.

Nasıl ama?

Taktikler

2024 TYT Türkçe Konuları MEB taktikleri
2024 TYT Kimya Konuları MEB taktikleri

Günde kaç saat ders çalışmalıyız? Tıp kazanmak için nasıl çalışmalıyız? ÖSYM’ye en yakın kaynaklar hangileri? Bu ve buna benzer aklınıza takılan tüm soruları giderebileceğiniz bu yazılarımız da Taktikler ve Tavsiyeler kategorisinde. Bu yazılara ana sayfadan ulaşabilirsiniz.

Öğrenci Kozu Forum

Sitemizin forum bölümü ile aklınıza takılan her şeyi konuşabiliriz. Sorduğunuz sorulara çalışma programı, konu dağılımı gibi noktalarda destek olan sevgili öğretmenleriz cevaplayacaktır. Bunun dışında sitemizdeki siz ziyaretçilerde fikrinizi, yorumunuzu yapabilirsiniz.

Motivasyon

Şimdi her şey tamam da peki çalışırken hiç bıkmayacak mısın? Bıkacaksın, sıkılacaksın elbet. Bunun içinde sitemizdeki motivasyon bölümünden dilersen Girişimci Hikayeleri ile motive olabilirsiniz.

YKS için Kaynak Dokümanlar ve PDF

Sitemizde türkiye geneli yapılan birçok deneme sınavı PDF olarak mevcut. Sitemizin Dokümanlar kategorisinden bu tip deneme sınavlarına ve yasal içeriklere ulaşabilirsiniz.

2024 TYT Kimya Konuları Soru Dağılımı ve 2024 TYT Kimya Konuları PDF olarak sitemizde.
2024 TYT Kimya Konuları Soru Dağılımı ve 2024 TYT Kimya Konuları PDF olarak sitemizde.

Instagram hesabımızda da sık sık ders odaklı paylaşımlar yapıyoruz: takip et!

 

Aklına Takılan Bir Soru Var Mı

Yorum yapmak yerine Soru-Cevap bölümünden bize yazarsan daha hızlı cevap veririz.

SORU-CEVAP BÖLÜMÜ

Yorumları Göster (3)