Bülent Demir Yayınları TYT (YKS) Kimya Konu Anlatımı Nasıl?

Bülent Demir Yayınları TYT (YKS) Kimya Konu Anlatımı Nasıl yazısında Bülent Demir Yayınları Nasıl? Bülent Demir Yayınları zor mu? Bülent Demir Yayınları kitaplarının fiyatları gibi bir çok açıklama yaptık. Detaylar yazımızda.

Bülent Demir Yayınları TYT (YKS) Kimya Konu Anlatımı

Kimyanız mu bozuldu ? Okulda işler yerinde gitmiyor mu ? Kimya dersinden netleriniz bir türlü yükselmiyor mu ? Bülent Demir Yayınları TYT (YKS) Kimya Konu Anlatımı ile yeni bir başlangıç yapmaya ne dersiniz?

Farkındayım biraz konut reklamı gibi oldu ama, incelediğim en güzel kimya kitaplarından biriyle ve belkide en güzeli ile karşı karşıyayım. Duygularımı size nasıl aktaracağım bilmiyorum ama Bülent Hocanın dediğine göre kimya aşkmış. Bu aşkı bizimle yaşamaya var mısınız diye sormuş? Cevabım evet evet ve yine evet =).

Kısaca: Kimyayı Öğrenciye, Anne Babaya, Esnafa Sevdiren Kitap

İki deney tüpü, kıpır kıpır sıvılar ve bitmek bilmeyen bir aşk. Kitabın kapağı kendini bizlere bu şekilde tanıtıyor. Kitabın üzerinde en çok dikkat çeken ibare 2017 YGS ve MEB müfredatına 1 e 1 uygun olduğu yönünde.

Kapak cafcaflı marketing ögelerini içermiyor. Oldukça sade ve kitabı kurcalamaya itiyor insanı. Aklıma ilk Onur Soğuk Hocanın Dil Bilgisi kitabı geldi desem yalan olmaz. Kapağın altında yayının web sitesinin adresi yer alıyor. Site ev yemekleri yapan ufak işletmeler gibi biraz amatör ama sıcak olmuş.

Kitabın renkleri çok hoş. Gözü yormuyor, çizimler başarılı ve insanın ilgisini fazlasıyla çekiyor.

Kitabı baştan aşağı incelemiş bir insan olarak söylüyorum. Ön sözde ne yazıyorsa sözünde durmuş hocam. Aklınızda bir acaba kalmasın yani.

Kapak, ön söz, teşekkürler derken gelelim kitabın içeriğine

Bülent Demir Yayınları Nasıl

Diğer yayınlarda olduğu gibi Bülent Demir Yayınlarında belirtilmese bile, biz söyleyelim, kitap kazanımlara dikkat edilerek, kazanım sırası gözeterek yazılmış. Konu anlatımlı Kimya Fasikülü olduğundan, ilk dikkat ettiğimiz özellik, kitabın dili oluyor. Kitap kesinlikle ağır ve anlaşılmaz terimlerden uzak durmaya özen göstermiş. Sanki basit ve keyifli aynı zamanda da faydalı bir sohbetin içerisinde hissediyorsunuz. Yani Bülent Hoca  sizlere konuyu anlatmıyor. Konu hakkında sizinle sohbet ediyor. Tecrübelerini aktarıyor ve sizi konunun bir kahramanı haline getiriyor. Kimya bilimini bu denli aramıza soktuğu için kendisine özellikle teşekkür ediyor ve gözlerinden öpüyorum.

OKU:  Birey Yayınları LYS Organik Kimya Soru Bankası İncelemesi

Bülent Demir Yayınları TYT Kimya Konu Anlatımı kitabında, konuyu çalıştıktan sonra bizleri çözümlü sorular karşılıyor. Sorular günlük hayattan örnekler ile verilmiş ve cevapları kesinlikle sadece kimya hakkında değil, içinde yaşadığımız dünya düzeni hakkında da bizleri bilgilendiriyor. Yani okuduğunuz bir soruyu unutma ihtimaliniz düşük.

Konuyu anlattı, çözümlü sorular ile aklınıza iyice işledi, ama daha bitmedi. Şimdi sırada doğru, yanlış bölümü var. Bülent Hoca tarafından verilen ifadeleri yorumluyorsunuz. Neyin doğru neyin yanlış olduğunu öğreniyorsunuz ki bu önemli. Böylece sık bilinen hatalara düşmekten kendinizi korumuş oluyorsunuz. Son bir pekiştirme bölümü daha veriyor kitap. Boşluk doldurma. Hem cümlelerin içerisindeki boşlukları dolduruyor, hemde kendi kafanızda ki boşluklar doluyor. Artık test çözmeye hazırsınız.Konu testleri 12 sorudan oluşuyor. 10 soruyu çalışmalarınızın sonucu olarak kesin çözerken, 2 soruyu ise önceki sınıflarda aldığınız bilginin ışığında çözebiliyorsunuz. Unutmayalım ki bu bir TYT kitabı, ara sınıf değil.

Bülent Demir Yayınları Kimya Konu Anlatımı Nasıl?

Bülent Demir Yayınları TYT Kimya Konu Anlatımı kitabında verilen tüm örnekler orijinal ve kesinlikle gündemde olan konular. Hani bazı örnekler ile Kimyayı birleştirmek basit. Mesela Laboratuvarda deneye yapan öğrenciler. Ama iki müzik ile uğraşan sanatçının ilgi alanı olarak kimyayı gösterip, bunun üzerinden örnek yazmak yaratıcı ve eğlenceli çözümleri, çalışma şevkini ve sonunda kimya sevgisini beraberinde getiriyor.

Ayrıca hep ünlülerin hayatları değil konu alınan. Bizler, sizler ve hayallerimizden de örnekler var.

Soruda neyin beklenmeyeceği sorulmuş. Hocam keşke bir de neyin yapıldığı ile ilgili bir soru sorsaydınız =)

İşin geyik kısmını bir kenara bırakırsak, soruların çözümleri çok detaylı verilmiş. Hani işte böyle çözülüyor deyip geçmemiş. Her soru detaylarıyla anlaşılır bir şekilde çözülmüş.

Bülent Demir Yayınları TYT (YKS) Kimya Konu Anlatımı Kimler Satın Almalı

YKS’ye hazırlanan tüm öğrenciler almalı. Açık ve net şekilde söylüyoruz. Eğer konu anlatımlı bir kitaba ihtiyacınız varsa Bülent Demir, sizi başarıya ulaştıracak kitabı yazmış. Konu eksikleriniz varsa, kimyanın karmaşık dilinden anlamıyorsanız ve kimya size sıkıcı geliyorsa Bülent Demir ile henüz tanışmamış olduğunuz ortada .

Bülent Demir Yayınları TYT (YKS) Kimya Konu Anlatımı – Son Nokta

Söylenecek pek bir sözcük bulamıyorum. Kimyayı sevdiren bir kitap nasıl olmalı, bilime insan nasıl bir kitap aracılığı ile ısınır diye sorsanız, ne bileyim ben diye cevaplardım. Tabi artık bu soruların cevaplarını verebiliyorum. Kazanım sırası gözeterek, müfredata uygun, basit dille yazılmış, güncel örnekleri ile kimyayı sevdiren Bülent Demir Yayınları TYT Kimya Konu Anlatımı kitabını canı gönülden tebrik ediyorum.

Kitabın + ve – analizi 

  • Müfredata uygun, kazanımlar taranmış
  • Renkli ve kaliteli baskı
  • Güncel örnekler basit anlatım dili
  • Kimyayı sevdiren kitap
  • Roman tarzında yazılmış sıkmadan eğlendiren kitap
  • Fiyat biraz sıkıntı olabilir

Bülent Demir Yayınları TYT (YKS) Kimya Konu Anlatımı Fiyatı : 17,5-20 TL

Kitabı nereden alabileceğiniz konusunda bir yazı yazmıştık. Hangi siteler güvenilir bunlardan bahsettik. Okumak için: İnternet ile Kitap Alışverişi için Güvenli ve Ucuz Siteler

Ücretsiz Rehberlik Almak İster Misin

Soru-Cevap Bölümü Açıldı! Tüm sorulara cevap veriyoruz.

TIKLA ve Üye Ol

yorum Yap