İŞKUR Kayıt Belgesi Nereden Alınır

Ülkemizde İŞKUR, etkin ve sürdürülebilir bir istihdam sağlamak adına çeşitli iş gücü programları, mesleki becerileri geliştirme yönünde işbaşı eğitim programları, çalışan eğitimleri, girişimcilik eğitim programları, toplum yararına programları ve işini kaybedenler için sağladığı gelir desteği ile hizmet sunan bir kamu kurumudur. Dilerseniz kuruma şahsen başvuru yaparak dilerseniz internet sitesinden kolayca kendi kaydınızı gerçekleştirebilir, burada yer alan açık iş ilanlarından niteliklerinize uygun iş arayabilirsiniz. Aynı şekilde işverenler de kayıt oluşturarak iş ilanı verebilir işgücü talebi oluşturabilirler. İŞKUR hizmetlerinden yararlanabilmek için mutlaka kurumda kaydınız bulunmalıdır. Zira bu kayıt işlemi iş aramaya başlamak için ilk adım sayılır. Kayıt sırasında doğru bilgileri ermeniz niteliklerinize uygun iş bulmanız konusunda daha çok yardımcı olacaktır.

İŞKUR kayıt belgesi, kurumda iş arayanlara özel oluşturulan bir belgedir. Günümüzde birçok iş yeri, iş başvuruları sırasında işkur kayıt belgesi de talep ediyor. Dijitalleşen dünyada işkur kayıt belgesi alma https://www.merakligencler.net/iskur-kayit-belgesi-alma/ oldukça kolay bir işlem. İnternet üzerinden anında sisteme girip gerekli bilgileri verdikten sonra kayıt olabilir ve kayıt belgenizi kolayca alabilirsiniz. Ancak kuruma kayıt olurken belirli şartların sağlanması gerekiyor. Bunların başında 14 yaşı doldurmuş olmak, fiilen askerlik görevinde bulunmamak geliyor. Eğer online kayıt oluyorsanız sitedeki seçeneklerden kendinize uygun mesleki bilgileri girebilirsiniz. Kuruma müracaat ederek kayıt olacaksanız kurumun size verdiği danışman bu adımlarda sizlere yardımcı olacaktır.

Kurum meslek tespitinde kişilerin beyanını dikkate alarak bu konuda sorumluluk kabul etmez. Kuruma kayıt olmak isteyen engelli ve eski hükümlülerden gerekli belgeleri ibraz etmeleri istenir. Bu iki grupta yer alanlar, İŞKUR tarafından yayımlanan engelli ve eski hükümlü iş ilanlarından öncelikli olarak yararlanabilirler. Gerekli belgeleri teslim etmeyenler ise bu öncelikten yararlanamaz normal statüde işlem görürler.

işkur kayıt belgesi https://www.merakligencler.net/ bulunanların ise belirli sürelerle kayıtlarının güncelliğini takip etmelidir. Kayıtlar kurumda son işlem tarihinden itibaren 12 aya kadar aktif kalıyor. Kaydını takip ederek işlemde olmadığını gören kişiler online olarak kolayca kaydını aktif duruma getirebilirler. İnternetten yapmak istemeyenler bizzat başvurarak, telefon ve e-mail yolları ile de kayıtlarını aktif hale getirebilirler.

Ücretsiz Rehberlik Almak İster Misin

Soru-Cevap Bölümü Açıldı! Tüm sorulara cevap veriyoruz.

TIKLA ve Üye Ol

yorum Yap