LGS Din Konuları 2020

LGS Din Konuları 2020 yazımızda en güncel meb müfredatına göre konular var. 2020 LGS Din Konuları PDF olarak da yazdırılabilir.

2020 yılında yapılacak LGS , uzun adıyla Liseye Geçiş Sınavı hakkında kısa bilgi verelim. LGS de öğrencilere toplamda iki gruptan soru gelecek. Bunlar sayısal ve sözel. İkisinden toplam 60 soru olacak.

LGS de iyi bir lise kazanmak istersen Öğrenci Kozu sana çok yardım edecek.

Sitemizdeki Fen Lisesi Nasıl Kazanılır yazısını mutlaka okumalısın. Ayrıca sitemizde buna benzer çok güzel LGS Rehberlik yazıları mevcut.

Aşşağıda LGS Din Konuları tam liste mevcut.

Ücretsiz Rehberlik Almak İster Misin

Soru-Cevap Bölümü Açıldı! Tüm sorulara cevap veriyoruz.

TIKLA ve Üye Ol

LGS Din Tarihi Konuları 2020

 • Kader ve Evrendeki Yasalar
 • Allah Her şeyi Bir Ölçüye Göre Yaratmıştır
 • İnsanın Özgürlüğü ve Sorumluluğu
 • İnsanın Çabası: Emek ve Rızık
 • İnsan İradesi ve Kader
 • Allah’a Güvenmek
 • Dünya Hayatının Sonu: Ecel ve Ömür
 • İnsanın Paylaşma ve Yardımlaşma İhtiyacı (Tevekkül)
 • Hac ve Kurban ibadeti
 • Zekat
 • İslam’ın Paylaşma ve Yardımlaşmaya Verdiği Önem
 • İslam Dinine Göre Kötü Davranışlar
 • Muhammed’in (S.A.V) hayatından Örnek Davranışlar
 • Kur’an’da Akıl ve Bilgi Davranışlar

Diğer derslerin de LGS konuları için

LGS’ye hazırlanan öğrenciler!

Eğer bu konu listesinin güzel bir tablo halinde paylaşmamızı isterseniz yorum yapın. YKS Konuları gibi bunları da PDF ye çevirelim.

https://www.youtube.com/watch?v=nSUZxeN1-P4
LGS Din Konuları 2020

Öğrenci Kozu LGS İçerikleri

Merhabalar sitemizi ziyaret eden çok önemli öğrenci arkadaşım ve değerli emektar hocam. Öncelik ile değinmek istediğim bir kaç nokta var. Öğrenci Kozu, üniversite sınavına yani güncel ismiyle YKS’ye (TYT_AYT) hazırlanan öğrenci arkadaşlar tarafından milyonlarca kez ziyaret edildik. Sitemiz ile misyonuna misyon katan öğrencilere ev sahipliği yapma ve içerik sunmanın hazzı içerisindeyiz.

Kendimize özgü tarzımız ile sitemizi ziyaret eden öğrencilere samimi bir arkadaş gibi yarar sağlamak en asli amacımız. Sitemizin adından da anlaşılacağı üzere görevimiz “Öğrencilerin Eğitimdeki Kozu” olmak. Bunun gereğini yerine getirmeye çalışıyoruz. Hem de site yönetim ve editör ekibimiz her geçen yıl büyüyor.

LGS Din Konuları 2020
LGS Din Konuları 2020

Bütün öğrenci arkadaşlara yardımcı olacak içerikler yapan bir eğitim platformu olma yolunda ilerliyoruz. YKS’den sonra sıra ilkokul ve ortaokul yani 1. sınıftan 8. sınıf a kadar tüm öğrencilerine yarar sağlamak. Şimdi asıl konuya gelelim. Aşağıda ilk ve ortaokul öğrencileri için yayınladığımız ve yayınlamayı düşündüğümüz içeriklerden söz ettim. Eğer seninde bir fikrin varsa lütfen yorum yap.

Rehberlik Yazıları

Yoğun sınav süreci maratonuna giren öğrenci arkadaşlarıma yardımcı olmak için rehberlik öğretmenleri ve öğrencilerinin onayını da alarak rehberlik yazıları yazdık. Bu yazılarımız ile hayatınıza düzen getirmeyi ve daha verimli çalışmanızı amaçladık hem de başaracağız da. Yazılarımızda bahsetmiş olduğumuz bazı noktalar şunlar olacak: En iyi nasıl çalışma programı hazırlanır? En iyi gene nasıl yapılır? Çalışma verimi nasıl artar? En iyi öğrenme metotları neler?Sınıf Matematik Konuları Test

LGS Din konuları test

ile başlayarak her ders için bir çalışma kağıdı yani test hazırlama fikrimiz var. Bu içerik pdf ile indirilebilir olacak. Bunu için LGS Din konuları soru derlemesi yapıyoruz. Uygun, orta halli ve tasarımı ile de öğrencilerin gözünü yormayan ve odaklanmasını artıran bir tasarım için ekibimiz incelemelera başladı. Takipte kalın.

LGS inkılap tarihi konuları Anlatımı

MEB Ders kitaplarından özet çıkararak bir LGS Din konu Anlatımı PDF yazı serisi yapmak istiyoruz. Bu iş çok uzun ve zor olacak sanırım. Çünkü tüm dersler için yani 8. sınıf matematik konuları ya da 8. sınıf fen konuları gibi tüm 8. sınıf dersleri için bir yazı hazırlamak uzun sürecek ama çalışacağız. Destek olmak isteyen eğitimciler bizimle iletişime geçebilir: [email protected]

LGS Çıkmış Sorular

Aklına Takılan Bir Soru Var Mı

Yorum yapmak yerine Soru-Cevap bölümünden bize yazarsan daha hızlı cevap veririz.

SORU-CEVAP BÖLÜMÜ

yorum Yap