LGS Türkçe Konuları 2020

LGS Türkçe Konuları 2020 yazımızda en güncel meb müfredatına göre konular var. 2020 LGS Türkçe Konuları PDF olarak da yazdırılabilir.

2020 yılı için olacak LGS yani Liseye Geçiş Sınavı hakkında kısa bilgi verelim. LGS de öğrencilere toplamda iki bölümden soru gelecek. Bunlar sayısal ve sözel. İkisinden toplam 60 soru olacak.

LGS de iyi bir lise kazanmak istersen sana Öğrenci Kozu çok yardım edecek.

Sitemizdeki Fen Lisesi Nasıl Kazanılır yazısını mutlaka okumalısın. Ayrıca sitemizde buna benzer çok güzel LGS Rehberlik yazıları var. LGS Kitap önerileri vb.

LGS Türkçe Konuları 2020

 • Cümlede Anlam
 • Sözcükte Anlam
 • Ses Bilgisi
 • Parçada Anlam
 • Noktalama İşaretleri
 • Yazım Kuralları
 • Fiilimsiler
 • Cümlenin Ögeleri
 • Cümle Vurgusu
 • Fiillde Çatı
 • Yazı Türleri
 • Anlatım Bozukluklar
 • Cümle Çeşitleri
 • Söz Sanatları

Diğer dersler için de konulara bakmak için

LGS’ye hazırlanan arkadaşlar!

Eğer bu konu listesinin güzel bir tablo halinde paylaşmamızı isterseniz yorum yapın. YKS Konuları gibi bunları da PDF ye çevirelim.

Öğrenci Kozu LGS İçerikleri

https://www.youtube.com/watch?v=v9bwwmH0718&t=22s
LGS Türkçe Konuları 2020

Merhabalar sitemizi ziyaret eden çok mühim öğrenci dostım ve kıymetli emektar hocam. Öncelik ile değinmek istediğim bir kaç nokta var. Öğrenci Kozu, üniversite imtihanına yani güncel ismiyle YKS’ye (TYT_AYT) hazırlanan öğrenci dostlar doğrulusunda milyonlarca kez ziyaret edildik. Sitemiz ile misyonuna misyon katan öğrencilere ev sahipliği yapma ve içerik sunmanın hazzı içerisindeyiz.

Kendimize özgü tarzımız ile sitemizi ziyaret eden öğrencilere içten bir dost gibi fayda sağlamak en asli amacımız. Sitemizin adından da anlaşılacağı üzere görevimiz “Öğrencilerin Eğitimdeki Kozu” olmak. Bunun gereğini yerine getirmeye çalışıyoruz. Hem de site idare ve editör ekibimiz her geçtiğimiz sene büyüyor.

Bütün öğrenci dostlara yardımcı olacak içerikler yapan bir eğitim platformu olma yolunda ilerliyoruz. YKS’den sonra sıra ilkokul ve ortaokul yani 1. sınıftan 8. sınıf a kadar bütün öğrencilerine fayda sağlamak. Şimdi asıl mevzuya gelelim. Aşağıda ilk ve ortaokul öğrencileri amacıyla yayınladığımız ve yayınlamayı düşündüğümüz içeriklerden söz ettim. Eğer seninde bir fikrin varsa lütfen yorum yap.

Rehberlik Yazıları

Yoğun imtihan süreci maratonuna giren öğrenci dostlarıma yardımcı olmak amacıyla rehberlik öğretmenleri ve öğrencilerinin onayını da alarak rehberlik makaleları yazdık. Bu makalelarımız ile hayatınıza tertip getirmeyi ve daha verimli çalışmanızı amaçladık hem de başaracağız da. Yazılarımızda bahsetmiş olduğumuz birtakım noktalar bunlar olacak: En iyi nasıl çalışma uygulaması hazırlanır? En iyi yine nasıl yapılır? Çalışma verimi nasıl artar? En iyi öğrenme metotları neler?Sınıf Matematik Konuları Test

8. sınıf türkçe Konuları test

ile başlayarak her ders amacıyla bir çalışma kağıdı yani test hazırlama fikrimiz var. Bu içerik pdf ile indirilebilir olacak. Bunu amacıyla 8. sınıf türkçe soru derlemesi yapıyoruz. Uygun, orta halli ve dizaynı ile de öğrencilerin gözünü yormayan ve odaklanmasını artıran bir dizayn amacıyla ekibimiz incelemelera başladı. Takipte kalın.

 

Youtube dan izle

8. Sınıf türkçe Konuları Anlatımı

MEB Ders kitaplarından özet çıkararak bir 8. Sınıf türkçe Konu Anlatımı PDF makale serisi uygulamak istiyoruz. Bu iş çok uzun ve zor olacak sanırım. Çünkü bütün dersler amacıyla yani 8. sınıf matematik hususları ya da 8. sınıf fen hususları gibi bütün 8. sınıf dersleri amacıyla bir makale hazırlamak uzun sürecek ama çalışacağız. Destek olmak isteyen eğitimciler bizimle iletişime geçebilir: ogrencikozu@gmail.com

Ücretsiz Rehberlik Almak İster Misin

Soru-Cevap Bölümü Açıldı! Tüm sorulara cevap veriyoruz.

TIKLA ve Üye Ol

yorum Yap